Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mégis mit csináljak? Ez miért...

Mégis mit csináljak? Ez miért az én hibám? Jogtalanul vették el tőle az iPhonet, költözni akar és engem hibáztatnak.

Figyelt kérdés

A húgomnak júliusban volt a 16. szülinapja, kapott tőlem egy iPhonet, mert régi vágya volt és megérdemelte.

A szüleink már akkor megjegyezték, hogy ezt mégis hogy gondoltam és a régi telefonja is 'tökéletes' volt (már minden baja volt, sosem lehetett elérni, mert 2 óránként lemerült). Aztán volt egy veszekedésük és anya elvette tőle (jogtalanul). Nemrég voltam náluk, vidéken és a tesóm mondta, hogy hozzám akar költözni, legalább erre a 3 hétre, és hátha anyáék is megenyhülnének azzal kapcsolatban, hogy itt járjon suliba. Én mondtam, hogy részemről jöhet, a legjobb barátnőmmel is jól kijön, akivel együtt lakom és a lakásban is elfér.

Később apa felhívott, hogy miért uszítom ellenük és ez az egész az én hibám, mert azóta viselkedik így, mióta a téli szünetet velem töltötte. Szóval most sértődöttet játszanak, mert sosem tudtak gyereket nevelni és megint mást tesznek felelősség.


De hogy győzzem meg őket, hogy legalább szeptember elsejéig lakhasson itt a tesóm?



2014. aug. 9. 18:23
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
55%

Kérlek ne sértődj meg, nem bántani akarlak,de ez a te hibád.

Ezzel a viselkedéssel igen is adod a húgod alá a lovat. Uszítod a szüleitek ellen.

Mielőtt megvetted neki a méreg drága iPhonet, előtte meg kellett volna beszélned a szüleiddel. Egy ilyen telefon, sokaknak státusz szimbólum csupán. Vannak olyan emberek, akik erről ítélnek meg másokat.

Meg kellett volna velük beszélned, hogy telefont szeretnél neki ajándékozni. És hogy az mi féle legyen nagyjából.


Ami meg a költözést illeti, a tesód egy befolyásolható, durcás kamasz.

Ne lepődj meg, ha a szüleitek azt mondják esetleg, hogy Ha elköltözik hozzád, tartsd is el. Akkor majd megtudod milyen az ő cipőjükben.


25L

2014. aug. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:

Eltartanám, nem arról van szó.

De semmit nem beszélgetnek vele, semmire nem kap pénzt, csak veszekszenek és kiabálnak vele a semmiért.

Tudom, hogy milyenek, én is 18 évig viseltem el őket.

Semmi következetesség nincs bennük, néha a legkisebb dolog miatt is kiabálnak, pofozkodnak.

2014. aug. 9. 18:52
 3/43 anonim ***** válasza:
30%
Nem kellett volna iphone-t venni, elég lett volna egy egyszerűbb telefon is. És igen, ez tényleg a te hibád. Lásd be.
2014. aug. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:
Ez a legjobb, évek óta iPhonet akart, egyik legnagyobb álma volt. Anyáék azt mondták, hogyha ballagás után összespórolja az árát, megveheti. Megtette, egész nyáron spórolt később is, mégsem engedték neki, mert hogy gondolja, hogy ilyenre költi... Meg is érdemelte, szóval nem bántam meg egyáltalán, hogy megvettem neki.
2014. aug. 9. 18:56
 5/43 anonim ***** válasza:
21%

Meg kellett volna beszélned a szüleiddel a telefont. Nem kell egy 16 éves gyereknek ilyen drága készülék.


Aztán a szüleid ellen hangoltad a hűvös a költözéssel. Szerintem is a te hibád.

2014. aug. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
21%
Mivel meg kiskoru igy a szuleid felelnek erte nem te. Egyebkent mar meg ne sertodj de nagy szuksege van egy gyereknek iphonera.
2014. aug. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
75%

lol, miért baj, ha kap egy iPhone-t? Nem értem az ilyen szülőket. Én még örülnék is, ha az idősebb gyerekem megajándékozza a kistestvérét az egyik legjobb okostelefonnal. 16 éves, nem 5, hogy lenyelje vagy összetörje. Nem kéne ennyire technofóbnak lenni.


Nem tudom, hogy mennyire volt jogos elvenni tőle, én megnézném az erre vonatkozó törvényt. 16 év felett lehet, hogy a szülei rendelkezhetnek a tárgyai felett, de az is lehet, hogy fiatalkorúként már önálló tulajdonjoggal bír az, amit ajándékként kapott egy másik felnőttől. ha utóbbi, akkor te és a testvéred követeld vissza erre hivatkozva. Max. annyit tehetnek, hogy nem fizetik a mobilszámlát.

2014. aug. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
14%
Eloszor is egy 16 evesnek semmi szuksege iPhonera. Masodszor ha a szulei, akik mellesleg az o szulai is, azt mondjak, hogy NEM, akkor te honnan veszed a batorsagot, hogy csakazert is megvedd neki. Harmadszor teljes joggal vettek el tole, ha egyszer nem engedtek meg, hogy legyen. Negyedszer igen nagy baromsag az, ha eloszor nem a szuleiddel beszelsz arrol, hogy a tesod mit szeretne, hanem ot etet be. Otodszor ha az en gyerekem lennel jo darabig enm kivannalak ezek utan latni
2014. aug. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
76%
lol, kedves válaszolók milyen konzervatívak :D szerintetek egy 16 éves nem használ közösségi médiát, emailt, nem olvas híreket, nem hallgat zenét, nem olvas e-bookot, nem csetel a barátaival? 2014-ben élünk, egy okostelefon gyakorlatilag alapvető készülék.
2014. aug. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
16%
Miert lenne alapveto keszulek? Max statusszimbolum. Plane ezeknek a kisgyerekeknek. Nyilvan van otthon szamitogep, de ha nincs, ott a konyvtar, ott is lehet Facebookozni. De a lenyeg az, hogy a kerdezonk a szulok akarata ellenere vette meg ennek a gyereknek a telefont.
2014. aug. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!