Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy férfira "építeni az egész...

Egy férfira "építeni az egész életet?

Figyelt kérdés

Édesanya vagyok és van egy 23 éves lányom aki a 3. gyermekét várja. 19 évesen nulla munkatapasztalattal és egy szakközép iskolai bizonyitvánnyal a zsebében szülte az első gyermekét egy nála 14 évvel idősebb elvált férfitól.

Mikor elmondta, hogy terhes már majd' a 4. hónapban volt, nem volt mit tenni, támogattuk. Majd a férfi összeköltözött vele, házasságot ígért (késöbb ez meg is történt elvette a lányomat feleséégül).

Megszületett a baba, sokat segítettem, kértem adja a picit bölcsibe és tanuljon tovább, legalább egy okj tanfolyamon, legyen valami a kezébe amivel biztonságba tudja magát és a gyermekét.

Nem hallgatott ránk, két év múlva jött a következő baba, bár akkoriba már panaszkodott az akkor már férjére, de miután megszületett a második baba ezek a veszekedések abba maradtak egy időre. Most megint várandós, a házassága nem a legjobb, a férje soha nincs otthon, közös programok nincsenek. Azt mondta megbeszélték a férféjével a "dolgaikat", a lányom megkap mindent amire szükségük van, de a harmadik gyerek után elkötetti magát és NEM IDEGESITI a férjét!! A lányom szertint ez így jó lesz, mert a férje sokat dolgozik és szüksége van a nyugalomra (amit otthon nem kap meg???? ) Mivel válallkozó ezért több ideje lenne otthon lenni, mint annak aki 8-10 órában alkalmazott. Ez már egy régóta müködő, jól menő válalkozás, a barátnőm könyvel neki, folyamatos jelenlétére nincs szüksége a cégnek! A hétvégén a férjemmel az egyik bevásárló központba voltunk a férjemmel és a kedves vejem a barátjával és két nővel kávézgatott, jól érezte magát. Hívtam a lányom (nem mondtam neki!!) azt mondta a férje dolgozik!

Nagyon bánt, hogy így él és nem hiszem el, hogy így boldog lehet valaki. Rosszul gondolom?


2016. ápr. 10. 20:35
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
71%

Mi egy szülő célja? Hogy boldog legyen a gyereke.


Egyébként meg mi a veje? autószerelő? Csak mert kiverte a biztosítékot, h vkikkel kávézott. Nem lehet, h üzleti megbeszélt?


Btw: "önjáró vállalkozás" tulajaként pofán tudnám verni azokat, akik kívülről belepo...szólnak és jobban tudják, h mit és hogyan menedzseljek (időt is), mint én.

2016. ápr. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
62%

A lányod éli az életét a férjével.

Panaszkodik neked valamivel kapcsolatban? Mintha egy szót sem írnál arról, a lányod nem érzi megfelelőnek a jelenlegi életét.

Okés, nem a te elgondolásod szerint alakult az élete, de miért akarsz belekotyogni?

2016. ápr. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Talán leírhatom, varródája van. Nem vagyok gyerek, meg tudok különböztettni egy valódi üzleti találkozott egy baráti kávézgatásnál!!

Nem azt mondom, hogy én jobban betudnám osztani az ő idejét, de nem hiszem, hogy este 8-9-10 óráig dolgozik. Főleg, hogy 6 kor bezár a varroda és nem is ő zárja van aki üzemeltetti, kiadja a munkát.... szóval nem szakad meg a munkába.

2016. ápr. 10. 20:52
 4/22 A kérdező kommentje:
Hullámzó, régebben sűrűbben panaszkodott, mostanában inkább beletörödött és próbálja magát is és minkett is meggyözni, hogy jó ez így. Én sajnálom, mert látom, hogy nem boldog. Félek, hogy mi lesz vele ha egy nap a férje elhagyja!
2016. ápr. 10. 20:54
 5/22 anonim ***** válasza:
15%
Nem te neveled ilyennek?!
2016. ápr. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
51%

kérdező: meg tudsz különböztetni egy valódi üzleti találkozót egy baráti kávézgatástól??


csatlakozom az egyik előttem szólóhoz.. saját üzletet viszek, kb agyamra mennek, az ilyen csak beszélgetek, nem is meló megmondóemberek... hja, nekem saját anyám szokott evvel jönni... késsszzz....


Amúgy meg, akkor kell a lányodnak segítség, ha kéri. A leírásodból az jön le nem verik, nem alázzák. a veszekedéseik az ő dolguk. olyan párkapcsolat nincs, hogy sosincs veszekedés vagy meg. Így első olvasatra unatkozó kotnyeles "öreg hölgy" -nek tűnsz... Ha sok az unokázás, mond azt. Ha nem akarsz a lányod lelki szemetesládája lenni, mond meg neki, ezeket beszélje a barátaival. Ha tényleg baj van akkor állj mellé.

Az hogy piszkálsz valakit, hogy te máshogy képzelted neki az életet... háááttt.... mindenki élje csak a saját életét. felnőttek vagytok.

2016. ápr. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 zombienyul ***** válasza:
52%

21 éves vagyok, az én párom is jóval idősebb tőlem, összeköltöztünk. Egy évvel ezelőtt anya próbált mindenbe beleszólni, hogy nem jó ez így nekem, ez az élet nem nekem való..., látja, hogy nem vagyok boldog. Pedig semmi alapja sem volt!! Boldog vagyok, persze mindennapi problémáktól stresszes, de a párkapcsolatomban semmi baj. A lányod szerintem túl gyorsan szülte a babákat egymás után és egy hozzám hasonló fiatalnak, akinek azelőtt anyuka mindent a feneke alá pakolt ez szerintem sok volt picit. A lányos anya lett megnőtt a felelőssége, gondoskodnia kell, most már nincs sokáig alvás, lustizás, mert 3 gyereke van 23 évesen!!!


Én is kényelmesen éltem anya mellett, főtt kaja, reggeli, mosott, takarított én besegítettem a takarításba de könnyű volt tisztán tartani, mert váltottuk egymást. Ez már megszűnt, hirtelen rám szakadt egy csomó dolog, mosás, főzés, takarítás, férj ellátás, vasalás egyedül, amíg nem rázódtam bele nekem is sok volt egyszerre. A lányod mellett pedig még 3 gyerek is van! Ha már így alakult és annyira segíteni akarsz vedd magadhoz a 3 gyereket néha, hogy kettesben tudjanak lenni.. Valószínűleg nem sok intimitás lehet a kapcsolatukban, mert mindenki nyűgös fáradt.

2016. ápr. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
21%
Nekem valami motoszkál az agyamban, de erről nem volt szó a leírásban: apa nélkül nőtt fel a lányod ?
2016. ápr. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Édesapjával neveltem!

Igen, megtudom különböztetni!

A férjének az első házasságából is van gyereke, havonta egy hétvégére viszi láthatásra, ez úgy zajlik, hogy elmegy a gyerekért az ex feleségéhez és haza viszi a lányomhoz, majd ebéd után általában elmegy edzeni vagy valami más kifigást keresve és este megy haza, mert nem bírja ami otthon van. A lányom szerint ez Oke, mert hát mégis csak pihenie kell!?

Segítek neki, és nem unatkozó öreg hölgy vagyok (öreg az igen), én is dolgozok, ennek ellenére többet segítek neki mint a saját férje.

Barátai nemigazán vannak, a régi barátai / barátnői tanulnak vagy dolgoznak és nem igazán keresik a társaságát!

Elleneztem a kapcsolatukat az elején, hisz alig ismerték egymást és máris jött a gyerek, ráadásul nős volt és gyereke is volt.

Később megbarátkoztam a helyzettel, de mostanában megint csak az aggódás maradt, hogy mindig fáradt és szomorú és a férje nélkül (nem akarom de bármi megtörténhet ) egyedül három gyerekkel, iskola nélkül mit kezdene?

2016. ápr. 10. 21:28
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Simán el tudom képzelni, hogy a pasi 37 évesen nem vágyik a gyerekzsivajra, gondolom, nem véletlen, hogy az első házasságában is csak egy gyerek volt. Összejött egy hamvas 18 éves lánnyal, aki szinte azonnal családanyává változott, nem maradt csinos, fiatal barátnő, akivel lehet járni szórakozni, a barátok előtt feszíteni vele. Olyan hozzáállással, hogy a lányod köttesse el magát 23 évesen (ahelyett, hogy ő végeztetett volna már jóval előbb vazektómiát, ha nem akar gyereket) nagyjából ilyen személyiségre tippelek.

Nem tudom, mennyit tudsz segíteni a lányodnak, ha magad is dolgozol, de tényleg jó lenne, ha tanulna valamit, amíg otthon van a kicsikkel. Sokat segítene egy bejárónő (gondolom, van rá keret), ha még nem túl előrehaladott a terhesség, elmehetnének egy hétvégére wellnessezni, pihenni, ha be tudod vállalni az unokákat. Ne piszkáld, ha komoly problémái vannak, előbb-utóbb úgyis elmondja, addig hagyd, hadd élje az életét, ő választotta.

2016. ápr. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!