Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyam szerint kover vagyok,...

Anyam szerint kover vagyok, de en egesz addig, amig nem mondogatta nem ereztem magam annak. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
162 cm vagyok, 52 kg korul, néha 51 néha 53. Rendszeresen jarok uszni es gyogytesire. Nem mondom, hogy vekony vagyok, de eddig dagadtnak sem lattam magam, viszont nem tudom anyam hatasara -e, de kezdem tényleg tulsulyosnak érezni magam, es fogyni szeretnek, bar tudom ez hulyeseg, de anyam nap mint nap elmondja, hogy nagy a "seggem", a combom, hajas vagyok. Azt mondja sportoljak tobbet, de nem engedi az idom. Nem eszem sok édességet, és ha eszek is, akkor vagy peksutemenyt, vagy hazikeszitesu sutit. Ma is megette az én részem a sutibol, és azzal indokolta, hogy azért csinalta, hogy en ne legyek dagadtabb. Az en erdekemben... Hétkoznap meg mikor otthon van, nem foz, azt mondja egyek egy szendvicset, vagy yoghurtot, mert o nem csinal meleg kajat, és igy legalabb fogyok. Megkerdeztem sok ismerosomtol, hogy szerintuk kover vagyok -e, és azt mondtak nem, de en mar megis kezdem magam ugy erezni. Vagy legalabbis szeretnek vekonyabb lenni, de valahol mélyen azért tudom, hogy ez baromsag, de en akkor is szeretnek vekony lenni, mert igy nem vagyok jo. Nagyon rosszul esik amit anyam mond, alapbol onbizalomhianyos vagyok. Mar tobbszor is mondtam neki, hogy ez rosszul esik, de azt mondta, hogy csak kedvesen elmondta a velemenyet, és tobbet nem mondja. Ennek ellenére minden nap elohozza a temat. Sajat magat meg jo alakunak tartja, pedig rajta tenyleg van felesleg. a hasan a karjan, a feneken, mindenhol. Egyszer meg is kérdezte, hogy hogy all neki egy ruha, és én mondtam, hogy kicsit koverit, es ugy kiakadt, azota nem merem mondani. Nagyon rossz érzés amit csinal. Mit tegyek? Apam az o partjat fogaj, es a tesom szerint is dagadek vagyok, de neki nem hiszek, mert o pszichés beteg, mindig bant. 15L

2016. márc. 20. 15:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem egyaltalan nem vagy kövér! Ne halgass rájuk
2016. márc. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
89%

szerintem bunkók a családod.

azt meg nem is értem, hogy nem főz anyukád, hanem mondja,hogy egyél szendvicset,legalább így fogysz.

mert a szendvics annyira jó.. hát pont nem, az is eléggé hízlal, ráadásul unalmas is. kell a főtt kaja szerintem a fejlődő szervezetnek.

amúgy a leírtak alapján egyátalán nem vagy kövér. de ha ennyire foglalkoztat a kérdés, menj be az iskolaorvoshoz . ők megnézik a BMI-d(bár te is ki tudod számolni) és ha kell tippeket adnak,hogy mit tegyél a jobb alakért és az egészségedért. :)

a szüleidre meg ne hallgass.

2016. márc. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
94%
Gratulálok anyukádnak, pontosan így lesz önbizalomhiánya, testképzavara aztán meg étkezési zavarai a gyereknek... Mellesleg nem is értem, hogy tud ilyeneket mondani egy anyuka, még, ha tényleg kövér lennél akkor sem lenne jogos, ha ilyen stílusban adná a tudtodra. Úgy látszik ő nem bírja felfogni, hogy a szavaknak súlya van. Egyébként nem, egyáltalán nem vagy kövér, bár nem tudom, hogy oszlik el rajtad a súly, de kövér semmiképpen sem lehetsz, az nagyon nem itt kezdődik. Szóval ne foglalkozz azzal, hogy mit mond anyukád, mit mondanak mások, lényeg, hogy te jól érzed magad a bőrödben! Egyébként én azt látom, hogy anyukáddal sincs valami rendben pszichésen (és ezt most teljesen komolyan írom).
2016. márc. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
68%
Nem ertem a csaladod. Majdhogynem tul alacsony a testtomeged...
2016. márc. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
82%
A te ideális testsúlyod 56-57 kg, bőven benne vagy a normál kategóriában BMI alapján. Lehet, hogy alkatilag kicsit erősebb a csípőd és a combod, a felsőtested pedig vékony, ezen alakformálással lehet egy kicsit javítani, de nem sokat, ha ezt dobta a genetika. Eszedbe ne jusson fogyókúrázni, teljesen fölösleges, pláne 15 évesen. Inkább keress youtube-on pilates vagy jógavideókat, és csináld otthon, amikor épp ráérsz, a nyújtó-, lazítógyakorlatok jót tesznek.
2016. márc. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
53%
Szia :) Én is 162cm vagyok és 50kg és nekem is mindig ezt mondja az anyukám.Engem is zavar, mert nem látom magam a tükörben 80kilósnak. Anyukám viszont annak lát. Hát ez van... 14/L
2016. márc. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
61%
Hogy oszlik el rajtad a súly? Azért kérdezem, mert én sem vagyok súlyban sok, viszont rajtam meg pont az ellenkezője, vékony lábak, pici fenék, és erős felsőtest. Hiába vagyok akárhány kiló is, voltam én is fiatalon 46 kiló is, és akkor is "kövérnek" mondtak sokan, az erős felsőtestem miatt. Lehet neked meg az alsótested erősebb, és ezért látnak "kövérnek".
2016. márc. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
90%
El se olvastam,elég volt az első két sor,kövér biztos nem vagy,ha úszni jársz,akkor biztos,hogy van izmod is,úgyhogy fel se vedd, ezt a köcsögösködést,mert ez az. Szerintem anyád max irigy rád az alakod miatt.
2016. márc. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
44%
Lehet arra gondol, hogy nem vagy törékeny, de ez miért lenne baj. Azért piszkál, mert hagyod magad. Klimax? Kukihiány? Elég lenne egyszer durvábban beszólnod, de nem kiakadva.
2016. márc. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
54%
Valószínű anyukàd ien ídős korában vagy még mostis tulsulyos csunyaság,akinek az érzelmeit nem elégiti ki senki...Irigy rád amiért fiatal,csinos làny vagy aki még bármire viheti sz életben.Nem vagy kövér!Anyukád fejében lehetnek a gondok...csak indokokat keres,pedig egy önző dög
2016. márc. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!