Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális dolog, hogy emiatt...

Normális dolog, hogy emiatt nem mehetek sehova kb egész télen?

Figyelt kérdés

Anyám sehova nem akar elengedni, mert hogy fűteni kell otthon... Fatüzelésű kazánunk van, és ugye arra kell néha dobálni a fát.

Emiatt napközben elfelejthetem, hogy 2 óránál tovább ne legyek otthon.. De olyan szinten, hogy a barátom eltörte a kezét és otthon van, és nem látogathatom meg, mert fűteni kell...

Könyvtárba nem mehetek el, tegnap este eljöttem otthonról, mert ma vizsgázok, anyám már hívogat, hogy siessek, mert mennem kell haza fűteni....

Most komolyan, normális ez, hogy otthon kell gbbasztanom egész télen kb emiatt?


2016. jan. 20. 09:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%
Nem normális. Egyébiránt miért dobáljátok folyamatosan a kazánba a fát ? Volt kazános fűtésű házam, egyszer jól megraktam, begyújtottam majd 2-3 óra múlva raktam rá. Az egész újabb 3-4 óra múlva már lehűlt annyira, hogy nem kellett aggódni amiatt, hogy felforr a víz vagy mi lesz, ha áramszünet miatt leáll a keringető szivattyú. A fűtés kezdete után 8 órával már biztonsággal elhagyható volt a ház, persze a kazán körül semmit nem tároltam tűzvédelmi okból.
2016. jan. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%
Nem normàlis.Miért nem tesz rà néha anyád is?
2016. jan. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
52%
Alapban nem normális, ha 16 év feletti fiatalt nagyon korlátozgatnak. Oké, hogy amíg otthon laksz, elvárható hogy arányosan részt vegyél a házi munkákban, de ez esetben bőven elég lenne az, ha a fát a kazán mellé bekészítenéd. Még akkor sem illene ezt várnia anyádnak, ha tolokocsis rokkant lenne.
2016. jan. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Anyám dolgozni van Napközben, ő nem tud fűteni.
2016. jan. 20. 11:07
 5/17 anonim ***** válasza:
88%

tényleg nem normális,szerintem ez csak indok arra,hogy otthon tartson,korlátozzon.de amúgy teljesen logikátlan.

ha nincs otthon senki, nem kell tuzelni..ha meg otthon vagytok,akkor èrtelemszerűen van ki rakjon a kazánra.. meg nálunk ilyen időben elèg napi 1x begyújtani,utána megpakolni,ha leèg lezárni majd.

de mondom, ha úgysincs otthon senki, akkor minek tüzelni?csak azèrt menj haza?

csodálkozok,hogy a barátod hogy bírja ,hogy felnőttkènt is dróton rángatnak.mert ha jól èrtem egyetemista korú vagy(vizsgákból gondolom)

2016. jan. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
57%
mi úgy szoktuk(bár van rendes fűtésünk is csak az önmagában kevés), hogy amíg nem vagyunk otthon ugye nincs fatüzelés, este amikor megérkezünk az első 1-másfél órában meg a férjem próbálja feléleszteni a tüzet, addig pokróccal elvagyunk és amikor feléled a tűz onnantól csak 2-3 óránként kell feldobni a fát. Persze lehűl a ház ha az ember nem tüzel,de azt gyorsan meg lehet oldani addig meg max pulcsiban és takaróval mászkál az ember.
2016. jan. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
57%
ja és ha valahova elmegyünk akkor ráteszünk még egy hasábot a tűzre, hogy ki ne aludjon (persze jól elzárjuk, hogy ne legyen semmi gond), mert ha hazaérünk elég ha csak a parázs ég, abból ugyanis könnyedén lehet rittyenteni egy szép tüzet.
2016. jan. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
88%

Ezek után föl se venném a telefont, ha ő hív.

Amúgy, ha nincs otthon, mit érdekli, fűtesz, vagy sem?

Ha te is közoktatásba járnál, vagy dolgoznál, reggel elindulnál, délután hazaérnél, akkor sem tenne senki a kazánra napközben. Gondolom, most vizsgaidőszakod van. De szorgalmi időszakban te is távol vagy napközben, nem?

2016. jan. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Az a baja, hogy nagyon kihűl a lakás napközben ha nincs fűtve. Kb 16 fok körül van bent délutánra.

Szorgalmi időszakban "elfogadja" hogy nem vagyok otthon, mert suliba muszáj mennem, de ilyen ""marhaságok"" miatt nem szereti ha elmászkálok.

2016. jan. 20. 15:16
 10/17 A kérdező kommentje:
Középsuliban semmilyen délutáni programom nem maradhattam épp emiatt. Se osztályterem-díszítésen, se kötelező ünnepségen, semmin.
2016. jan. 20. 15:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!