Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti is ki lennétek...

Szülők! Ti is ki lennétek ezért akadva?

Figyelt kérdés

13 éves vagyok, lány. Anyum néhány napja azon balhézik, hogy sminkelem magam. Pedig egyáltalán nem erősen, korrektor és annyi szempillaspirál ami csak ad egy kis önbizalmat, soha nem szólt be érte tanár, a szüleim is csak akkor vették észre amikor zuhanyzás után fekete volt a szemem alatt. Nem értem, hogy miért zavarja őket.

A másik pedig: a pasizás. Anya egy éve ezt szajkózza nekem. Amikor a szobámban ülök és írok (novellát, regényszerűséget) vagy elgondolkodom mindig azzal vádol, hogy megint a fiúkon gondolkozom, meg állandóan minden alap nélkül azzal jön elő, hogy felejtsem el a fiúkat semmi értelme pasizni 13 évesen... Az egyetlen dolog amit el tudok képzelni alapnak: szeretem a romantikus regényeket. De tényleg csak Leiner Laura meg LoL könyvek, semmi olyan ami megronthatná az ártatlan lelkemet:) titeket ez zavarna szülőként? A jegyeim és a magatartásom viszonylag jó (4-5ös tanuló vagyok) tudom, hogy hova megyek gimibe, vannak terveim, céljaim az életemre és a jövőbeli szakmámra nézve.

Ami pedig a fiúkat illeti: van néhány fiú haverom, néha megfordul a fejemben, hogy milyen menő lenne, ha tetszenék nekik stb., de tényleg csak haverok, barátnőimmel együtt lógunk velük szünetekben, néhány unalmasabb órán is beszélgetünk velük. Anya arról nem is tud, hogy a fiúkkal jóban vagyok, akkor még jobban ki lenne bukva. Hozzáteszem: az összes fiú osztálytárs, a lányok is és majdnem mindenki 4-5 gyerekes katolikus családban nőtt fel.

Főleg a szülők véleményére lennék kiváncsi, de írhatnak gyerekek is nyugodtan, hogyan kezelnem a szüleimet stb. :)



2016. ápr. 14. 22:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
49%

Anyukád sajnos elég mereven gondolkozik. A te korodban én is mindig a szerelemről álmodoztam, a kis naiv fantáziáimat rövid novellákban írtam le. Normális, hogy nyitsz a másik nem felé, és látszik is rajtad, hogy intelligens vagy.(sajnos sok veled egykorú lány már nem is szűz)

Én bátorítom anyukádat egy kicsit empatikusabb gondolkodásra.

22/L

2016. ápr. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
30%

"Anya arról nem is tud, hogy a fiúkkal jóban vagyok, akkor még jobban ki lenne bukva" Miért, őt nem érdekelték a fiúk annak idején? Na ne :)

Valószínűleg valami baja van. (ami nem veled kapcsolatos)

Egyet ne tegyél: ne szólj be neki.

2016. ápr. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
33%
Anyud nem engedné hogy fiúkkal haverkodj? Valami mentális betegsége lehet
2016. ápr. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
26%
Én is 13 éves vagyok, bár én nem sminkelem magam, de azon nem is lennének kiakadva. Én is írok novellákat versenyekre is szoktam velük járni, mióta anya támogatja egyre eredményesebben. Ilyenkor az az egyetlen kikötés, hogy nekik nem kell feltétlenül elolvasni amiket írok. Szinte csak fiúbarátaim vannak és anya még nem is gondol arra, hogy pasiznék. Nálam akkor kezdődtek engedékenyebb szabályok, amikor először mutattam meg az egyik írásom, hogy ezzel szeretnék jelentkezni egy versenyre.
2016. ápr. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
74%

Nekem még csak 6 éves a lányom de összetenném a kezem ha 13 évesen ilyen lenne.Én semmi extrát nem találok a leírtakban.

Ha a tanulást nem hanyagolja el(ami később egyre nehezebb lesz)az már alapot ad arra,hogy bízzak benne.

Sok szülő elfelejti,hogy ő is volt fiatal.

13 évesen mi is kihúztuk a szemünket és mi is ábrándoztunk a helyes fiúkról.Szóval én nem dobálnálak körbe tiltótáblákkal.De ugye nem én vagyok az anyukád.

38/N

2016. ápr. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
39%
Már gondolni se szabad a fiúkra 13 évesen vagy mivan? Úgy kezeli mintha ara nyitott volna be hogy uborkán gyakorlod a mélytorkozást...
2016. ápr. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
33%
Érett a gobdolkodásod :) nem kellene aggódnia anyukádnak :)
2016. ápr. 14. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
11%
Én is 13 évesen kezdtem "haverkodni pasikkal" TÚL KORÁN kezdtem, meg is van az eredménye. Buta voltam, kölyök! Akkor ezt nem így éreztem. Bárcsak visszacsinálhatnám és nem rossz úton indulok el. Anyukád csak félt, talán neki is rossz tapasztalatai voltak. Én is óvni fogom a lányomat, a saját hibáimból tanulva. Vigyázz magadra, halgass a felnőttekre, kérdezz bátran szüleidtől, főleg az anyukádtól. Ha megbíztok egymásban, ha bizalommal fordulsz felé, akkor minden rendben lesz, ő is megnyugszik. 30/N
2016. ápr. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
33%

Szia

En megértem anyukákat a mai világban nehéz nem lotyót nevelni , es nehéz elhinni ha valaki szerencsés es olyan lánya van mint pl Te

Félt a csalódások a terhességek a szivfajdalmaktol ! Ami érthető h 13 a pasizas tényleg iszonyú korai de a smink sztem annyira nem vészes enis ennyit használtam 14 évesen es egy darabig leszoltak anyuek aztán lassan elfogadtak

2016. ápr. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
26%

Utolsó vagyok

Ne haragudj az lemaradt h megértem anyukákat DE eléggé túlzásba esik es uralni akar amirol beszéljetek ne veszekedj vele inkább viselkedj türelmesen felnőttek módjára ha elsőre nem enged majd otodjere tarts ki ha most engedés később 22 évesen is szűz otthon ülő nő leszel :(

2016. ápr. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!