Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most maradjak otthon mert...

Most maradjak otthon mert megint testverem lesz?

Figyelt kérdés
20 eves vagyok. Tavaly mentem volna egyetemre de a szuleim kedveert(foleg anyam), kihagytam egy evet. Eleg nagy a csalad vagyunk, 6-an vagyunk testverek(nem vagyunk ciganyok). Tavaly az ocsemmel kellett segitenem itthon. 1 evet en voltam a kettes szamu anyuka. E maitt egy evet mulasztottam az egyetemen. Anya 4 honappal ez elott bejelentette, hogy ujra gyereket var. Szuleim boldogok, mint az agymosottak. Oke. Ez idaig az o dolgok. De az nem hogy anyukam kijelentette, hogy o nem fog birni mindenkivel ha elmegyek, szoval gondoljam at az egeszet. Kopni nyelni nem tudtam. Egy masik varosba mennek egyetemre, kollegeiumba. Nem tudom mit tennek. Anya erzelmileg zsarol. Apa keveset van itthon. Nelkulem tenyleg all a kaosz, mivel nagyon sokat segitek a hazimunkaban, meg a testvereim korul, de nem az en gyerekeim, nem?
2016. ápr. 9. 13:01
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
98%
Neked szültek gyereket vagy maguknak? Nem értem az embereket. Menj el tanulni.
2016. ápr. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
97%

Menjél egyetemre,ne legyél madár ..

Eszem megáll ,akkor most 20 évig ragadj még otthon,mert anyád nem bír a testvéreiddel ??

Tök egyszerű,nem kell annyit szülni,amennyit már nem bír az ember ellátni .



Ne legyél buta ..

2016. ápr. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
95%

Menj el tanulni, valahogyan oldd meg, rokonokkal a finanszírozást, ha másképp nem megy, akkor hitelből.

Ma a tudásnak 10000x nagyobb értéke van, mint annak, hogy otthon szórakozz a kisgyerekkel, ezt a szülőnek kellene felfogni, persze ebben a feudális típusú társadalomban ezt sokan nem értik meg. Te sem leszel fiatalabb, ha hagyják hogy elmenj 18 évesen, akkor 1-2 éven belül végeztél volna, neked is vannak céljaik, álmaid, és nem az, hogy otthon sz*rakodj a családdal.


Én is elmentem anno egyetemre, kaptam hideget bőven, mert nekik is az az elképzelésük volt, hogy akkor a gyerek azért van, hogy majd anyukát, apukát, testvért, nagyszülőt eltartsa és minden csip-csup munkát megcsinál. Hát nagyon nem...

2016. ápr. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Nem vagyok buta, de a szituban benne lenni se olyan egyszeru. A testvereim, foleg a kisebbek szeretnek, ragaszkodnak hozzam. Iszonyatosan sirt az egyik, amikor mondtam, hogy elmegyek. Tamogatast is itthonrol vartam volna az egyetem alatt
2016. ápr. 9. 13:09
 5/27 anonim ***** válasza:
95%
Most akkor addig maradj ott, amíg ők el nem határozzák, hogy oké több gyerek nem lesz? Ahogy az első is írta, kinek szüli az anyád a gyerekeket? Minek csinálnak még, ha tudja, hogy nem bírja?? Nem áldozhatod fel magad, mi lesz ha születik még 1-2 tesó ezen kívül? Otthon maradsz 25 éves korodig? Aztán egyre nehezebb lesz sulit csinálni..Majd akkor az lesz, hogy maradj otthon, mert oviba is kell vinni a piciket, a szülőire is be kellene járni stb. Nem és nem. Itt az ideje, hogy a saját életeddel foglalkozz, az legyen az első. A te jövőd. Mond nekik, hogy amiben tudsz besegítesz, de egy évet már kihagytál a kedvükért, most boldoguljanak másképp...
2016. ápr. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
96%

Elhiszem,hogy nem egyszerű,nem is bántásképp írtam,nyilván több tényezős a dolog.

De a felnőtt élethez hozzátartozik ez,hogy éled a saját életed,tanulsz,dolgozol,hogy elérd amit TE szeretnél. A családod akkor is fontos lesz és szeretni fogod őket.Ha nem tanulsz tovább majd te sírsz 10 év múlva a testvéreid nyakán ,hogy lehetett volna,de nem mentél ..

Nyugodj meg,anyád meg fogja oldani,csak így kényelmesebb neki,hogy te látod el a gyerekeket nem ő . Ha kénytelen lesz,majd megcsinálja,gondolom nem dolgozik ,van ideje ..

2016. ápr. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
96%
Remélem nem 40 évesen is még a testvéreidet fogod pesztrálni..nem értem anyukád is minek vállal ennyi gyereket ha nem bír velük??elég lett volna kettő is.
2016. ápr. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
96%

Nehogy otthol maradj! Most a saját életedre, jövődre kell koncentrálnod.

Valahogy megoldja. Gondolom nem minden testvéred olyan kicsi, hogy ne lehessen velük bírni. Meg hát nem neked szülték a gyerekeket. Köszönjék meg, hogy eddig is segítettél, és emiatt csúsztattál egy évet a saját terveidből, de mostmár engedjenek el a saját utadra.

2016. ápr. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
96%
Azert mert anyad nem ismeri a sajat korlatait is csak szuli a gyerekeket nyakra fore mert a babuci az orom, attol te meg ne legyel buta mint o. Menjel tanulni, anyad pedig annyit vallaljon amennyit elbir. Ha meg nem birja akkor meg oldja meg mashogy, de nem veled mert te nem vallaltal gyereket. En mar az elozo evet sem hagytam volna ki csak azert mert akkor is rajott a szulhetnek. Horribilis szulok vannak.
2016. ápr. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
96%
Ha most nem mész, egy év múlva sem lesz alkalmas, mert akkor is szaladgálni kell a kicsi után, a következő évben sem....valójában szinte soha. Ugyanez lesz a férjhezmeneteleddel. Ha elköltözöl egyszer a párodhoz, szintén nagyon rossz időpontban fog az jönni. Egy idő után már csak azt veszed észre hogy lemondtál a suliról és és a saját magánéleted sem halad.
2016. ápr. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!