Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak a fiammal?...

Mit csináljak a fiammal? Fogalmam sincs, miért csinálja ezt.

Figyelt kérdés

A feleségemmel 2 éve elváltunk. Van egy 3 éves kislányunk, és egy 6éves fiúnk. A gyerekek velem maradtak, mert az anyjuk sajnálatos módon nem volt hajlandó anya módjára viselkedni. Nincs is gond a nevelésükkel, eljárunk kirándulni, próbálok nekik megadni mindent. 6 hónapja van egy komoly kapcsolatom, be is mutattam a srácoknak. A kislányom az nagyon szereti, mindig ott akar aludni nála, alig várja, hogy jöjjön, egész nap a nyakában lóg. A fiammal kicsit más a helyzet. Persze gondoltam, hogy nála nem fog minden simán működni, de tévedtem. Imádja a barátnőmet, de valahogy azóta amióta ide jár a lány, azt csinálja, hogy amíg itt van a barátnőm addig minden oké. Röhögcsél, hülyéskedik, ölelget, velem akar egy csapatban lenni ha játszunk valamit, de amikor elmegy akkor mintha 180°-ot változna. Nem fogad szót, nyűgös, duzzog, hisztizik. Ha megkérdem, hogy mi a baj, azt válaszolja semmi.. én meg csak pillogok értetlenül. Mindig jó volt a kapcsolatunk de most nem tudom mi a probléma.

Ötlet?


2016. ápr. 16. 16:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%

beszélj vele ...

lehet azt hiszi h az újcsaj akar az anyukája lenni

és mivel te tudat alatt elvárod ezt tőle igy mikor ott van akkor jófiú

mikor elmegy akkor jön ki ami feszültség akkor benne van

2016. ápr. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

szerintem nem erről van szó. Sose mondtam neki, hogy "na most neked kedvelned kell őt"

Ha nem szeretné a barátnőmet, akkor nem járna el vele edzésekre, utána enni, stb.

Vele nincs problémája.. velem van :D :/

2016. ápr. 16. 16:36
 3/13 anonim ***** válasza:
67%

Szóval akkor érzi magát jól, amikor ott van a barátnő, és akkor duzzog, amikor elmegy?


Lehet, hogy igénye van arra, hogy "teljes" családban éljen, "anyukával", és idillinek éli meg amikor négyen vagytok. Amikor elmegy a barátnő, talán úgy éli meg, hogy megint széthullott a család.


De a gyerekek lelke bonyolult, az is lehet, hogy nem örül az új kapcsolatnak, de kötelességből meg akar felelni a barátnőnek, ezért az ő közelében jól viselkedik, utána meg kiengedi a dühét és duzzog.


De én az első verzióra szavazok, szerintem az nem tetszik neki, hogy nem maradtok együtt úgy négyen.


Az anyjával milyen a kapcsolata a kisfiúnak?

2016. ápr. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
12%
2 év alatt túltette magát a válláson mondjuk. Mennyi idő telt el a vállás és az új barátnő között. A közte lévő időintervallumra vagyok kíváncsi, aztán lesz még kérdésem, és utána válaszolok. Írhatsz privátot is.
2016. ápr. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
65%

Egy 4 éves kisfiúnak elég nagy trauma, hogy nem kell az anyjának, a kicsik ilyenkor magukban keresik a hibát, azt hiszik, hogy biztosan rossz gyerekek voltak, akiket nem is lehet szeretni. Elég bonyolult, ambivalens érzései lehetnek most, egyrészt szeretné, ha teljes lenne a család, minden úgy lenne, mint régen, másrészt ott van az új nő, aki az anyja helyét foglalná el, és számodra fontos. Szerintem ő maga sem tudja, mit érez a barátnőd iránt, az biztos, hogy fél attól, hogy téged is elveszít, mert nem viselkedik jól.

Érdemes lenne a nevelési tanácsadót megkeresned, ha nem tud megnyílni neked, először csak egyedül, van pszichológusuk, tapasztalatuk, beszéld meg velük, hogyan tovább. Addig is légy vele türelmes, mutasd ki és mondd is neki, hogy mennyire szereted (ez általában nem erőssége az apukáknak:-)), nyugtasd meg, hogy te mindig ott leszel neki.

2016. ápr. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
41%

ja számoltam másfél év. Az előttem szóló tanácsát fogadd meg, de én még kiegészíteném, hogy mivel a leírás alapján mikor a barátnőd nálatok van állandóan rajtad lóg, ez szerintem egyfajta féltés, és miután elmegy a barátnő nem hallgat rád, nyűgös, ez azért van, mert össze van zavarodva.

Ülj le vele játszani, és kérd meg, hogy rajzolja le a családját, és akkor a rajzból látni fogod mi a helyzet.

2016. ápr. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
40%
Mi lenne ha megkérdeznéd tòle...
2016. ápr. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat. A válás után minden hétvégén átvittem a srácokat az anyjukhoz, de aztán már nyűgösek voltak, nem akartak menni. Az anyjukat meg nem nagyon érdekelte, hogy nem mennek a gyerekek. Fel sem hív, hogy mi van velük.

Mindig is apásak voltak, mert ugye szegénykéimnek nem volt más, akibe "kapaszkodhattak" Ezért gondoltam először, hogy talán azért viselkedik így a fiam, mert fél, hogy el fogom hanyagolni vagy valami. De ez elképzelhetetlen. Mindenhova viszem őket, ahova megyünk és imádják. Szerencsére a barátnőm is szereti őket. Sőt már néha olyan is van, hogy neki szófogadóbb a fiam mint nekem. Szóval nagyon fura...

2016. ápr. 16. 18:31
 9/13 A kérdező kommentje:
A megszeretgetéssel meg nincs gond.. Sose volt ;) Ha hisztizik akkor szorosan megölelem, nevetek picit, és aztán ő is elkezd nevetni, bár próbálja palástolni.
2016. ápr. 16. 18:34
 10/13 varga benita válasza:
44%
Szerintem nagyon megviselte ez a valas meg minden! Beszelgess vele sokat vond el a figyelmet valamivel es akkor utanna hatha kiadja magabol mi a baj!
2016. ápr. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!