Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, hogy jobb legyen...

Mit tegyek, hogy jobb legyen a kapcsolatom a kamasz fiammal? Titkolózik, nem bízik bennem, az apjához akart szökni már nem először.

Figyelt kérdés
Szerintetek mit tegyek ebben a helyzetben, hogy javíthassak a kapcsolatunkon a gyermekemmel? Ő 17 éves fiú, és egész kicsi kora óta szinte egyedül nevelem. Igyekszem a helyes útra terelni, de nem túl jó anyagi körülmények között élünk, volt már, hogy be kellett mennem miatta a mellettünk lévő boltba, mert el akart lopni valamit, azzal a kifogással, hogy nem veszem meg neki. Tavaly megszökött az apjához, fél éjszaka kerestem mire a rendőrséggel együtt kiderítettük hol van (tőlünk kb. 50 km-re), és egyiküknek sem volt annyi esze, hogy legalább idetelefonáljon, hogy ott van, minden rendben, ne aggódjak! Most megint a rendőrségen kötöttünk ki, mert a barátnője hatására újra le akart lépni. Azt mondta magyarázatként, hogy sokszor ő maga sem tudja mit akar, de egyelőre marad nálam. Már nem merek órákkal előre sem tervezni semmit, mert nem tudom mi történik körülöttem, mikor csinálja megint a feszkót legközelebb! Pedig nagyon szeretem, ő az életem, de egyszerűen titkolózik mindenben, sokszor kaptam hazugságon, és a barátnője sincs szerintem jó hatással rá, nem tanul, rosszak a jegyei, inkább csavarognak késő este is, pedig tudják, hogy másnap suli. Fiam azt mondja fél tőlem, meg terror alatt tartom, pedig nem bántottam sosem, amikor megszökött sem mertem neki egy rossz szót sem szólni. Tényleg annyira nagy kérés egy 17 éves gyerektől, hogy mosogasson el, vagy vigye le a kutyát, és tanuljon? Az apja folyton csalogatja, elektronikai cuccokkal befolyásolja, hogy költözzön oda, és mikor megkérdezem, mi lesz a sulival, az a válasz, hogy onnan sokba kerülne bejárni, így ide költöztetné kollégiumba! Egyszerűen agyrém mekkora i...ta! Most eljutottam arra a pontra, hogy eltiltottam a kiscsajtól, lakáskulcsot elkértem, ez az én lakásom, nem tűröm el, hogy vadidegeneket vagy az apját beengedje hozzánk, ki tudja mikor pakolnak megint össze. Ha végez a suliban, a munkahelyemen megtalál, együtt hazajövünk. Gyerekemet kicsi kora óta csábítgatja így az apja, mikor már azt hinném, minden rendben van, akkor mindig jön valami hasonló helyzet, de már egyre durvább. Most bevonták ezt a csajt is, aki már nem először áll bukásra (előzőleg ez sikerült is neki), csavarognak a fiammal, titkolóznak, hazudoznak, és az apja tök természetesnek vette, hogy a rendőrségen egyszerűen nekem esett (tettleg!), mert kérdőre vontam! Szép kis családapa, aki ilyenre neveli a lányát, na de ez legyen az ő gondjuk. Bocsánat, ha túl hosszú lenne, de nem tudok napirendre térni a dolog felett. Úgy érzem már nem bírom, feladom, elengedem, ha annyira menni akar. Tudom, hogy egy idő után kirepülnek a gyerekek, de nem szeretném, ha rossz irányba terelnék a fiamat ezek a "jóbarátok" és az apjáék, hiszen nagyon szeretem. Nagyon fáj, hogy ennyire nem bízik bennem, és azt gondolja, hogy egy szörnyeteg vagyok, amit bevallom már kezdek én is elhinni, valahol nagyon elrontottam az elmúlt közel húsz évet, ha ennyire rossz anya vagyok.
2016. jan. 12. 14:40
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
53%

Katonai/rendőrségi suli!


Tapasztalatból írom!

2016. jan. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
85%

Ok nélkül biztos nem mondja, hogy terrorban tartod. Valami csak mondatja ezt vele.


Én a helyedben elengedném az apjához, ha ilyen jól tudja, akkor nevelje ő. Ha neki jobb a koli szabályai szerint élni, akkor legyen kolis.


Hamarosan nagykorú, akkor már nem tartozol érte felelősséggel. Ha lazulnak köztetek a szálak, talán jobban ki fogtok jönni egymással.

2016. jan. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Jövőre végez a szakközépben, nem akarom onnan kicincálni. Meg őszintén szólva nincs túl jó véleményem ezek után a szervekről!
2016. jan. 12. 14:51
 4/23 anonim ***** válasza:
76%

Az a gond ezzel, hogy TE azt hiszed TE neveled, pedig ez nem igaz...gondolj bele te egy nap hány órát töltesz vele és mennyit tölt a kis csajjal, vagy mással...

Sajnos a nevelés nem a te kezedben van...évek óta!

itt a felállás nagyban függ attól, hogy mennyire érett, mennyire lehet vele normális beszélni és TE mennyire tudsz vele normálisan beszélni...mármint mennyire hallgat meg és mondaná el a saját álláspontját...


A gyerek hasonló lehet a bátyámra, ő is sokat titkolózott a család előtt, mondjuk bukni nem bukott, azt mindig megoldotta, viszont ő is ilyesmi jellem volt, csak kicsit jobb mentalitással...

csak akkor tudsz jobb kapcsolatot kiépíteni vele ha ő is akarja...lehet csak X év múlva jön rá mekkora hülye volt...szóval lehet most félre siklik minden, de később korrigál amennyire tud, talán tőled is bocsánatot kér...


mikor kezdődött ez a dolog? mi nem tetszik neki? a házi munka? a kötelező dolgok? milyen hangnemben közölted vele a kéréseket? (mosogatás, tanulás...)


22F

2016. jan. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
57%

Amit itt leírsz, így együtt tökéletes indikátora annak, hogy a fiadból soha az életben nem lesz rendes ember.


-lop

-hazudik

-nem tanul, tehát végzettsége se sok lesz

-szökik

-nem hallgat senkire

-rossz társaságban van


17 évesen már nem nagyon lehet megtéríteni senkit. A legtöbb amit tehetsz az, hogy legalább a veszekedéseket próbálod kerülni amennyire rajtad múlik. Mást nem tehetsz, aki nem akarja, azon nem lehet segíteni. Márpedig a fiad nem akarja.

2016. jan. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
4. Őszintén szólva nem tudom pontosan mikor kezdődött, hiszen kicsi kora óta, sőt már a terhességem ideje alatt is ezt csinálták az apjáék, és annak családja, ezért is költöztünk el. A tavalyi szökését azzal magyarázta, hogy mert mindig neki kell levinnie a kutyát. A hangnemről nem gondoltam volna, hogy gond lehetett volna, kb. fél óránként kérem meg mindenre, hogy legyen szíves ezt vagy azt, szóval ha valamit szeretnék, hogy egy kicsit önállóan is elvégezzen, nagyjából 2-3 óra múlva bele is kezd. Addig meg az apja által vett telefonján nézegeti a videókat.
2016. jan. 12. 15:08
 7/23 anonim ***** válasza:
38%
Drogozni nem drogozik amúgy? Mert amiket leírtál, utalHATnak arra is.
2016. jan. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
83%

Itt az a baj, hogy a gyerek egyaltalan nem lett nevelve, el lett kenyeztetve mar kiskoratol fogva. Miert? tipikus elvaltszulo effektus, agyonkenyeztetik a gyereket hogy oket szeresse jobban.

Eredmeny: nincs egyetertes a ket szulo kozott, a gyereknek nem lesz kovetendo minta, mert itt ezt latja ott meg amazt, bizonytalan, nem alakul ki benne mi a jo es mi a rossz, mert a ket szulo semmiben se ert egyet.


A joapjaval errol mar a gyerek kiskoratol kezdve el kellett volna beszelgetni. Most hogy mar 17 eves kb mar semmit se tehetsz.

Az elveszem a kulcsot meg majd en megmondom ki lehet a baratnod meg a letezo legrosszabb reakcio.


Ugyan ez mar eso utan koponyeg de en azt mondanam hogy jol van fiam, eredj, probald meg, elj az apadnal par honapot, arra kerlek csak hogy adj eletjelet idonkent, remelem ez nem nagy keres az anyadtol aki egyedul nevelt 17 even at, aztan meglatod hogy jobb-e vagy nem, probald meg.


Ha nem ezt csinalod, akkor azzal kb boritekolod hogy amint 18 eves lesz lelep.

2016. jan. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
77%

En elengednem hogy koltozzon az apjahoz.


Nagy valoszinuseggel fel ev mulva leesne a halyog a szemerol.


Nem kisgyerek mar, tok felesleges ellene harcolni, mert semmire sem fogsz menni.


Abban remenykedhetsz hogy egyszer rajon magatol hogy elrontja az eletet, es akkor valtoztat.

2016. jan. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
57%

Eltiltottad a barátnőjétől, elvetted a lakáskulcsot, suli után jelentkezzen nálad (pedig már "nagy fiú") és üljön otthon egyedül.

Számára Te valamiért (biztos teljesen oktalanul) rossz ember vagy, itt is hozzá a megerősítés, eltiltottad a szerinte jó emberektől akikhez menekülhetett ha elege volt belőled.

Engedd meg hogy gratuláljak. Jobban el sem áshattad volna magad a szemében!

Mármint így első ránézésre ez lehet a fiad szemszöge. Az más dolog ha a racionálistól távol áll.

Ha így folytatod ne csodálkozz hogy megutál és elmegy a fenébe amint tud.

#8 és #9-cel egyet értek.

2016. jan. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!