Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Úgy érzem ők nem a szüleim,...

Úgy érzem ők nem a szüleim, semmiben sem állnak mellettem, nem értenek meg de fogalmam sincs mit kéne tennem, valaki aki segít ebben?

Figyelt kérdés

próbálom elég érthetően leírni az egészet.

szóval 16 éves lány vagyok aki szeret élni bulizni a barátaival lenni,viszont vannak a szüleim akik kb apácát akartak belőlem nevelni és el akartak zárni mindentől de nekem a szabadság lenne most a legfontosabb egyszerűen az anyám nem tud velem normálisan beszélni ordibált már velem nyilvános helyen hogy a lányok egy f**z hiányos k***a (miközben tudja hogy szűz vagyok) egyszerűen nem tudok nekik semmit elmondani mert nem értenek meg. Fogalmam sincs mi lenne erre a megoldás mit kéne tennem. Kérlek segítsetek mert én ezt így nem sokáig bírom.



2015. dec. 19. 13:35
 1/4 anonim ***** válasza:
41%
Majd egyszer mikor mentek az utcan teis kiabáld le hogy csalja az apádat.
2015. dec. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
50%

Először is szerintem a legfontosabb, hogy megbocsáss a szüleidnek, amiért nem bánnak jól veled. Erre egy jó módszer, ha megpróbálod beleképzelni magad az ő helyükbe. Mi lehet az oka annak, hogy az anyukád ilyen türelmetlen veled? Mi bánthatja őt, amiért ilyen ingerült? Esetleg tudnál neki valamiképpen segíteni?

Sajnos ilyen helyzetekben sokszor nekünk kell engedni, még akkor is, ha jogosan érzed megbántva magad! Közeledj hozzájuk kedvességgel, még ha ők haragszanak is rád. Ez sohasem könnyű, de mindig jóra vezet!

Természetes, hogy egy fiatal lány számára a szabadság a legfőbb érték, de az is természetes, hogy ezen a szüleid nagyon nem értenek egyet. Az igazság az, hogy bár mindent szabad, de nem minden használ. Próbálj meg elgondolkozni rajta, te milyen szabadságról tudnál lemondani, hogy a szüleidnek örömet okozz! Ha megszületik köztetek a közös bizalom, amivel látják, hogy nem élsz vissza, akkor önmaguktól fognak a szabad utadra engedni!

Sok sikert és minden jót kívánok!

2015. dec. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
9%

Tanulsz még? Milyen tanuló vagy? Mikor mész bulizni: hét közben vagy hét végén? mit tudsz arról, hogy milyen veszélyek érhetnek az éjszakában?


Tudod, a szüleid épp azért veszekednek Veled, mert féltenek. Mégis mit kellene csinálniuk? Igen lányom, menj, idd át az éjszakát, legyél másnapos, szokj rá a kábítószerre, stb. Akkor jó szülők lennének? (szándékosan sarkítottam ki)


18 éves korod után szabad leszel, addig meg légy türelemmel és próbálj meg HIGGADTAN leülni, megbeszélni velük a dolgokat és kompromisszumokat kötni.

2015. dec. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
2-es, sokkal szebben írtad le azt, amit nagyjából én is mondani akartam :-) (ment a zöld kéz)
2015. dec. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!