Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rosszul esik, legszivesebben...

Rosszul esik, legszivesebben vissza adnám!?

Figyelt kérdés

A hètvègèn a szüleinknèl vagyunk, èn a baràtnőmmel a nővèrem a pàrjàval ès az öcsèm.

Anya egy szèp porcelàn ètkèszletett adott nekünk, mèg a mamàmè volt. A baràtnőm nagyon meghatodott, ès megköszönte. Erre anyàm; ohh èn köszönöm hogy elviszitek, nem fèrek màr el, a nővèrednek meg nem kell ès èrtèkes nem akartam kidobni!

A baràtnőm szerint ebben semmi sèrtő nincs. Most komolyan, nem sèrtő amit mondott???


2016. ápr. 16. 22:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Hát qrvára semmi sértő nincs ebben.
2016. ápr. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem sértő. Ami az egyiknek nem kell, másnak még okozhat örömet. Talán nem túl szerencsés ezekkel a szavakkal odaadni, de ha nekem kéne, akkor örülnék neki.
2016. ápr. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
97%
Irigylem a problémáidat
2016. ápr. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
98%

Fúú micsoda gondok. Őszintén, ha nekem lenne egy fiam meg egy lányom, én is a lányom kérdezném először, hogy ha valami ilyen csecsebecsétől akarnék megszabadulni.

Egyébként meg a csajod örül neki, akkor nem tök mindegy már?

2016. ápr. 16. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem is sértő, kb azt jelenti, hogy a szemétbedobás helyett, mivel senkinek nem kell, vigyétek. De azért nem kell a visszaadáson gondolkozni! Egyébként lehet, hogy valójában nem is ezt gondolta, csak elég ügyetlen szavakkal sikerült az ajándékot megindokolnia, hogy ne érezzétek magatokat kellemetlenül a bőkezűség miatt.
2016. ápr. 17. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%

Mostanában már nem lehet szinte senkinek sem a kedvére tenni, mert egyesek mindent eleve rosszindulatúan fognak fel és gondolkodás helyett, személyes támadásnak veszik az önzetlen ajándékot is.

Nem is értem!

Ennyi vendégre, -gondolom- hogy egész hétvégén sütött-főzött a mamád, és a végén, még ő adott ajándékot nektek. Te meg cserében megsértődsz?!


Amúgy egy "értékes régi porcelán étkészlet" nagyon sértő ajándék tud lenni...

(Engem is "megsérthetne" már valaki, régi értékes tárgyakkal.)

:)

2016. ápr. 17. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%

Hibás fogalmazásért nem szabad megsértődni!

Ugyanaz történt, mint amikor kinőtt ruhát kap családon belül az ember gyereke. Ha nem adná, kidobná...

.

Nem árt a járda tisztítását saját ház előtt kezdeni.

Sértődsz anyád hibás fogalmazásán, ugyanakkor te a személyek felsorolását "én"-nel kezded.

Ugye nem ismeretlen számodra (sem) az alábbi figyelmeztetés: "Én szamár utoljára!"?

2016. ápr. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%
Kaptál egy szép étkészletet, örülj neki. Nem értem, mi a gondod.
2016. ápr. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak őszinte volt ennyi.
2016. ápr. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
53%
semmi sérto nincs benne. szerinted mi a sérto benne, kérdezo?
2016. ápr. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!