Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a fontosabb, az hogy jól...

Mi a fontosabb, az hogy jól érzed magad a bőrödben vagy a magas jövedelem?

Figyelt kérdés

Megszűnt a munkahelyemem, van kilátásba másik. Édesanyám szerint nem viszem semmire az életbe. 32 éves vagyok albérletben élek, van kb 1 millió Ft spórolt pénzem. A munkámat szerettem és az új munkám is ugyanaz lesz, hasonlóan nem túl magas bérért, de szeretem!

Az öcsém 29 éves saját autó, sok spórolt pénz és pár év múlva ha letelik a hitele egy szép nagy külvárosi ház!

Nem szereti a munkáját, 29 éves és gyomor problémái vannak, fél évente jár orvoshoz mert a stressz miatt újabb és újabb egészségügyi problémái lesznek.

A szüleim szerint mégis ő csinálja jól, mert 40 éves korára mindene meg lesz.


2016. ápr. 20. 08:57
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
47%

30!


Pedig igaz. Kidolgozza a belét! Lehet, hogy meglesz mindene anyagilag, de egèszséget pénzen nem vehet...ergo ki tudja meddig élvezheti azt, amiért annyit hajtott, hogy 29 évesen már orvosokhoz rohangál, mert a stressz kikezdte a gyomrát.

2016. ápr. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
100%
A két véglet között azért van még néhány opció. Nem azt csinálom, amit eredetileg szerettem volna, de van hozzá köze, és a többszörösét keresem az eredeti fizumnak. Van, amit utáltam a munkahelyemen, mára eljutottam odáig, hogy gyorsan túlesek a nemszeretem feladatokon, a kevésbé kedvelt munkatársaimon mosolygok, és belül megvonom a vállam, aztán csinálom azt, ami jó benne. Amikor hazamegyek, kint hagyom az ajtó előtt a munkahelyi dolgokat, beszélgetek a családdal, élvezem az otthonomat, foglalkozom a hobbijaimmal, és teszek a világra. Nekem fontos az anyagi biztonság, mert éltem nélküle, nem kellenek milliárdok, de minőségi élelmiszer, ruha, cipő fontos, a hobbijaim közé tartozik a városnézős utazás és a wellness. Így aztán megkötöttem a magam kompromisszumát, nem rajongok a melómért, de extra jó pénzért, rutinosan és idegeskedés nélkül csinálom, a szabadidőmben pedig ki tudom zárni.
2016. ápr. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
91%
Most lehet dobsz egy hátast, de én imádom a munkámat és jól is keresek. Durva, de létezik ilyen...
2016. ápr. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem egyikőtök sem csinálja jól. Miért nem csináltok olyan dolgot, amivel egyszerre lehet jól keresni és jól érezni magad?
2016. ápr. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
68%

33-as, kevés az olyan meló, amiben minden feladat, velejáró a kedvenc foglalatosságod. Az meg végképp szinte kizárt, hogy a munkád kapcsán egyetlen olyan emberrel sem érintkezel, akivel más körülmények között szóba sem állnál.:-) Mint írtam, én sem utálom a munkámat, a többsége olyan, amit szívesen csinálok, egy részét kifejezetten szeretem, ráadásul az anyagiakon túl sok új dolgot tanultam, fejleszthettem magam, megismerkedtem rendkívül inspiráló emberekkel, és eljutottam olyan helyekre, ahova a "rengeteg fizetés" sem elég.

Arról nem beszélve, hogy az embernek nem kell egész életében egyféle munkát végeznie, amikor (pár év múlva) úgy döntök, hogy visszatérek az eredeti vonalhoz, egyrészt felhasználható kapcsolatokkal és plusz tudással, másrészt már felépített egzisztenciával és bőséges tartalék befektetésekkel teszem, amik plusz jövedelmet termelnek.:-)

2016. ápr. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
100%

35-ös, amit leírtál valóban képtelenség.


A munka lényege nem az, hogy csak a kedvenc folyamataidból álljon és egy olyan kollégád se legyen, akivel nem jössz ki vagy nem zavar kissé.


Mindenkinek vannak rossz napjai a munkában, mindenkinek van 1-2 hülye kollégája, és mindenkinek van olyasmi, amit nem szeret a munkájában sem (jobb esetben ez az elenyésző része).


Ha viszont az esetek 90%-ában reggel úgy kelsz fel, hogy örülsz, szívesen mész munkába, a kollégáiddal jól kijössz - mi pl. a magánéletünkben is találkozunk, mert nagyon jól kijövünk - akkor nyugodtan kijelentheted, hogy jó munkád van, szereted. Nem kell túlidealizálni a dolgot, mert olyan soha nem is volt és nem is lesz, hogy minden 120%-osan passzol...

2016. ápr. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
Pénz
2016. nov. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!