Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kulfoldre kell koltoznunk,...

Kulfoldre kell koltoznunk, mit tegyek, ha nem szeretnek?

Figyelt kérdés
Apam munkat kapott Nemetorszagban egy gyarban, elvallalaja, mierl itthon max a minimalbert kapja, ami keves eltartani a csaladot. Anyukam nem talal munkat 1 eve, ugyhogy o is apaval megy es azt mondta elmegy majd szobalanynak szallodaba. Biztos abban, hogy ha apa csak 2-3 havonta jon haza meg fogja ot csalni valami kinti nocivel es ezt nem hagyhatja, ugyhogy o is megy, en meg 16 vagyok, nem hagynak itthon. De en nem szertnek menni! Itt a suli, a barataim, az egesz eletem, 2 ev mulva erettsegizem, egyetemre szeretnek menni. Fakultaciora is jarok. Kint elmeletileg beiratnak valami gyujtobe, ami a legolcsobb, es mellette dolgozzak majd en is. A lakas amit kineztek masfel szobas, a kulvarosban egy icipici konyhaval, egy egy olyan furdovel, ami egy zuhantalca+10 cm hogy be lehessen lepni. Meg mosdokagylo sincs benne. Tudom, hogy az o dontesuk de minden porcikam tiltakozik ez ellen. Mit tehenek? Amikor rakerdezek, hogy mi lesz a tanulmanyaimmal, az egyetemmel, vagy nem valaszolnak, vagy lekiabalnak, hogy ne ezzel fogallkozzak. :(
2016. ápr. 20. 14:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
84%
Nincs valami rokon, akihez költözhetsz?
2016. ápr. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
88%
Iskolába nyilván ott is járni fogsz. De 18 évesen hazajöhetsz, ha engedik ha nem.
2016. ápr. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nincs. Az egyik nagymama befogadna, de hozza nem engednek, a masik nagyszulok meg messze laknak, masik megyeben. Igen fogok kint suliba jarni, de mire megyek vele? Alig beszelek nemetul. Bukom a fakultaciot, ami felkeszitene az emelt erettsegikre. Ha hazajovok egy filler nelkul mi lesz? :( el vagyok keseredve
2016. ápr. 20. 14:39
 4/19 anonim ***** válasza:
37%

Tipikus önző, béna szülők.

Nem baj, ha a lányunkkal baromira kiszúrunk, csak nekünk jó legyen.

"Biztos abban, hogy ha apa csak 2-3 havonta jon haza meg fogja ot csalni valami kinti nocivel es ezt nem hagyhatja, ugyhogy o is megy"

Tényleg sajnálom, hogy ilyen emberek alkotják a családodat :(

Én a helyedben kibekkelném azt a másfél évet, és visszajönnék. Azt mondtad, úgyis van rokonod, aki befogadna. Vesztenél két évet, de szerintem ha a nyelvet nem beszélve oda kerülsz, ráadásul munka mellett nem vár rád fényes karrier.

Azt meg gondolom, hogy nem takarítóként képzelted el az életedet.

2016. ápr. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
29%

18 eves korod utan mikor elkerulsz gimibol ugyis teljesen megvaltozik az eleted, barati korod, minden. Szoval emiatt nem aggodnek.

Inkabb a nemetre kezdj el gyurni teljes gozzel.


Viszont abban nem adok igazat nekik, hogy "dolgozz majd te is", mert nulla kepzettseggel kint is csak kulimunkat fogsz csinalni, ha ott nem akarnak tovabbtanittatni el fogsz kallodni.

Vagy kint is felsooktatas, esetleg szakma es normalis jovo, vagy akkor maradj itthon nagyszulovel.

16 evesen mar ezt neked kene eldontened.

2016. ápr. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
68%

Kétségtelenül nagyon nehéz helyzet.

18 éves korodban hazajöhetsz, de akkor lehet, hogy kemény időszak vár rád pénz nélkül. Ha a nagymamád még akkor is engedné, hogy ott lakj, akkor én a helyedben simán meglépném.

Mondják, hogy gyökeresen megváltozik az ember élete a gimi után. Ez azért nem teljesen igaz. Van, akinél igen, van, aki minden addigi kötödést, barátokat, ismerősöket, szerelmet eldob, de valaki meg nem.

Megfelelő szintű nyelvtudás nélkül meg esélytelen, hogy ott komoly karriert fuss be. Huszonévesen meg már hiába akar az ember belekezdeni.

Én azt nem értem meg, hogy miért nem lehet csak az egyik szülőnek kiköltözni? Ennyire nincs meg köztük a bizalom? Legalább arra az időre, ameddig 18 nem leszel.

Azért neked ezen csöppet sok múlik.

2016. ápr. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem nézd a pozitív oldalát, ha már nem tudsz mit tenni. A gimis kapcsolatok nagy része úgyis véget ér ahogy egyetemre kerülsz. Teljesen más lesz a baráti társaságod, más lesz a napirendet, más fog érdekelni mint most. Németországban is járni fogsz sulihba, szépen megtanulod a nyelvet ami hatalmas hasznodra fog válni. Lesznek új barátaid akiket szeretni fogsz és akikkel szívesen töltöd az időt. És találsz majd diákmunkát is. Kint nem annyit fizetnek a diákoknak mint itthon. Teljesen máshogy működik a dolog. Vagy ha csak alkalmi munkád lesz (hetente 3-4 nap) már az is valami és mellette lesz még időd ugyanúgy mindenre. Ott is mehetsz egyetemre, tanulhatod ugyanazt ami érdekel, csak épp németül (vagy angolul). Elmész majd egy másik városba vagy koliba, ha szerzel munkát akkor meg tudsz élni egyedül és nem kell többet a szüleiddel lenni.

Az elején biztos nehéz lesz de próbáld a jó oldalát nézni. Minél fiatalabban kerülsz ki annál könnyebben meg fogod szokni a kinti éltet, bele jösz a nyelvbe, és pár év alatt már teljesen otthon fogod magad érezni.

2016. ápr. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
49%

Kívülről az látszik a legokosabb döntésnek, hogy maradsz itthon a nagymamánál, ők pedig rendszeresen küldenek neked egy kis pénzt. Esetleg diákmunkát is elvállalhatsz, hogy csökkentsd a mama terheit.

Beszélgessél az édesanyáddal sűrűn erről a témáról. Ugyanakkor próbáld megérteni az ő szempontjait is.

Nyilván teljesen kilátástalan helynek érzi Mo-t (az édesapád pedig osztja ezt a véleményét) ,ezért úgy látja, kint távlatilag neked is jobb lenne.

Ezenfelül a nagymamád idős, nála bármikor előjöhet egy súlyos betegség, meghalhat, és akkor totál magadra maradsz.

De még ezekkel a kockázatokkal, nehézségekkel is értelmesebb megoldásnak látom az ittmaradásodat, mint a külföldre költözést.

Kérd meg a tanáraidat is, hogy próbáljanak beszélni a szülőkkel. Valamint a család körüli rokoni és baráti kört.

Tulajdonképpen mindkét út nehéz, kitartást és bölcsességet kívánok nektek.

2016. ápr. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
80%

Nagymamanal maradas mellett szolhat meg ervkent, ha segitsegre, apolasra van szuksege, akkor te ott lennel mellette, es a szuleid meg kulfoldrol nem sokat tudnanak segiteni.


Abban igazuk van, hogy ha mar mennek, akkor mindketten, a szetszakado paroknak nem latom ertelmet, az nem csalad ha az egyik kint gurcol a masik meg otthon van, az nem egyutteles.

2016. ápr. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
85%

Gyámhivatal?

Hívd fel őket és kérdezd meg.

2016. ápr. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!