Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el anyukámnak,...

Hogy mondjam el anyukámnak, hogy nevet szeretnék változtatni?

Figyelt kérdés

Család- és keresztnevet is szeretnék változtatni, még kiskorú vagyok (16), úgyhogy kéne a beleegyezése.

Az apámat évek óta nem láttam, nem tartom vele a kapcsolatot sem, plusz van elég okom utálni. Mindenki aki ismeri őt, azt hiszi, hogy én is olyan vagyok, mert hát nem éppen jó dolgokról híres, és ezzel konkrétan "megbélyegeznek", amiből már nagyon elegem van. A keresztnevemmel nincsenek ilyen nagy problémáim, de a 16 évem alatt nem sikerült vele megbarátkozni, egyszerűen gyűlölöm.

Egyszer már említettem anyának, még egy éve, hogy nevet szeretnék változtatni, de kiröhögött, és azt mondta, hogy nem lehet, mert "nem szoktak ilyet csinálni az emberek". Hogy hozzam fel megint a témát? Mit csináljak, hogy beleegyezzen?



2016. ápr. 9. 17:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Mond el neki, hogy milyen hátrányok érnek a neved miatt. Hogy ez az oka, a döntésednek. Hátha belátja, ha nem, akkor 2 év múlva megváltoztathatod a beleegyezése nélkül is.
2016. ápr. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

És mik az elképzeléseid a nevekkel kapcsolatban?


Van valamilyen becenév vagy már most egy másik keresztnéven szólítanak, esetleg teljesen újat szeretnél?


Az utóbbi furcsa lehet és ritkán csinálják az emberek. De ha egy Annunciáta csak szimplán Anna szeretne lenni és óvodás kora óta így hívják az szerintem teljesen érthető.


A vezetéknévre jó ötlet lehet ha az ő családnevét választanád. Az talán neki is imponálna.

2016. ápr. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%
Hiába változtatod meg a neved, akik ismernek, azok úgyis tudják, hogy ki az apád - és ha más nevet használsz, attól még XY lánya maradsz.
2016. ápr. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%
Igaza van a 3-as válaszolónak. Ha meg végzel a sulival, elmész fősulira, ott valószínűleg senkinek nem fog ismerős lenni a neved.
2016. ápr. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
11%
Mondjuk apad nélkül nem lehet, úgyhogy sehogy.
2016. ápr. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
25%
#5 miért ne lehetne?
2016. ápr. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
18%
Mert a nevvaltoztatas pont egyike a gyerek sorsát érintő lényeges kérdéseknek, amiben akkor is a két szülő egyetértése és beleegyezése kell, ha azok külön élnek.
2016. ápr. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
68%

4:175. § [Közösen gyakorolt szülői felügyeleti jogok]


(1) A különélő szülők a gyermek sorsát érintő lényeges kérdésekben közösen gyakorolják jogaikat akkor is, ha a szülői felügyeletet a szülők megállapodása vagy a bíróság döntése alapján az egyik szülő gyakorolja, kivéve, ha a gyermekétől különélő szülő felügyeleti jogát a bíróság e tekintetben korlátozta vagy megvonta.


(2) A gyermek sorsát érintő lényeges kérdésnek tekintendő a kiskorú gyermek nevének meghatározása és megváltoztatása, a szülőjével azonos lakóhelyén kívüli tartózkodási helyének, huzamos időtartamú vagy letelepedés céljából történő külföldi tartózkodási helyének kijelölése, állampolgárságának megváltoztatása és iskolájának, életpályájának megválasztása.


(3) Ha a különélő szülők egyes, a (2) bekezdésben meghatározott, közösen gyakorolt felügyeleti jogosítványok tekintetében nem tudnak megegyezni, e

2016. ápr. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
21%
ha elváltak a szülei és évek óta nem látta az apját, akkor elég, ha az anyja beleegyezik
2016. ápr. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
34%
Kár, hogy a sok okos azt hiszi, a zöld kezecske like gomb és ha arra kattint, akkor majd felulirja a törvényt. Nevetséges, komolyan.
2016. ápr. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!