Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kulfoldre kell koltoznunk,...

Kulfoldre kell koltoznunk, mit tegyek, ha nem szeretnek?

Figyelt kérdés
Apam munkat kapott Nemetorszagban egy gyarban, elvallalaja, mierl itthon max a minimalbert kapja, ami keves eltartani a csaladot. Anyukam nem talal munkat 1 eve, ugyhogy o is apaval megy es azt mondta elmegy majd szobalanynak szallodaba. Biztos abban, hogy ha apa csak 2-3 havonta jon haza meg fogja ot csalni valami kinti nocivel es ezt nem hagyhatja, ugyhogy o is megy, en meg 16 vagyok, nem hagynak itthon. De en nem szertnek menni! Itt a suli, a barataim, az egesz eletem, 2 ev mulva erettsegizem, egyetemre szeretnek menni. Fakultaciora is jarok. Kint elmeletileg beiratnak valami gyujtobe, ami a legolcsobb, es mellette dolgozzak majd en is. A lakas amit kineztek masfel szobas, a kulvarosban egy icipici konyhaval, egy egy olyan furdovel, ami egy zuhantalca+10 cm hogy be lehessen lepni. Meg mosdokagylo sincs benne. Tudom, hogy az o dontesuk de minden porcikam tiltakozik ez ellen. Mit tehenek? Amikor rakerdezek, hogy mi lesz a tanulmanyaimmal, az egyetemmel, vagy nem valaszolnak, vagy lekiabalnak, hogy ne ezzel fogallkozzak. :(
2016. ápr. 20. 14:32
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
96%

Nagy a bizalom a szüleid között. :(


Kollégium nem jöhet szóba? Ott ugyan úgy lehetsz hazamenetel nélkül.

2016. ápr. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
73%

Hihetetlennek tartom ezt a szülői hozzáállást. Nekem is sok rokonom, ismerősöm költözött külföldre, de vagy még kicsik voltak a gyerekek, vagy megvárták, hogy leérettségizzen. 2 év alatt nagyon nehéz lesz németül felkészülni az ottani érettségire, továbbtanulásról már nem is beszélve. Én nem a barátokat hoznám fel kifogásnak, hanem az iskolát. Barátokat mindenhol lehet szerezni.

A kollégium tényleg jó ötlet lenne, ha a mamához nem mehetsz.

2016. ápr. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Egyertelmu, hogy bukom az erettsegit, ha kikoltozunk. Felvetettem a kollegiumot, de ugye az a gondjuk, hogy nem vagyok veluk, nem vigyazhatnak ram stb.
2016. ápr. 20. 16:42
 14/19 anonim ***** válasza:

Azért egyáltalán nem olyan rossz a helyzet. 1 embernek is kevés a minimálbér, ti meg 3-an vagytok, és még a min.-t sem kapja meg mindig apukád. Teljesen logikus, hogy lépnek valamerre.

Miért ugrana az érettségid? Legrosszabb esetben 1 évvel később lesz meg. Cserébe megtanulsz normálisan egy nyelvet. 18 után hazajöhetsz, ha akarsz, de ott is tanulhatsz tovább, ami szintén nem hátrányos dolog. Gimi után úgyis szétszélednek az emberek, Németországban is lesznek lesznek majd barátaid.

2016. ápr. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Hogy jott ki az 1 ev csuszas? Miert ne lehetnenk joban az emberek gimi utan? Anyukam nagyon sok gimis baratnojevel osszejar rendszeresen.
2016. ápr. 20. 16:54
 16/19 anonim ***** válasza:
Én ennek a jó oldalát is látnám. Megtanulsz 2 év alatt nagyon jól németül, hazajösz és neki ugrasz a felsőfokú nyelvvizsgának. Azt hiszem plusz pontot is jelent. Angolul tudsz? Megprobálsz egyetemre bejutni, akár halaszthatsz egy évet is és talán a német nyelvvel tudnál valamien munkát találni igy nem szorulnál a szüleidre. Akár milyen szörnyűen is hangzik én örülnék :)
2016. ápr. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Szerintem is az a pozitiv benne,hogy megtanulsz jól németül.Az jó jöhet még az életben...meg ki tudja miért jó ez neked?Mindig minden valamiért történik
2016. ápr. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Érdekes. Nekem mindig ez volt a vágyam, hogy a szüleim kint akarjanak dolgozni és elvigyenek inen. A sulit kint is betudod fejezni, ezért nem aggódnék. A barátok miatt sem aggódnék. Akik tényleg barátok, ha kimész ha nem akkor is barátok maradnak és már 1000 és 1 módon tudod velük tartani a kapcsolatot.

Gondolj bele egyébként, ha tényleg jó munkát kapnak a szüleid akkor sokkal több mindent megtudtok magatoknak engedni...lehet ez nem vigasztal a barátok miatt, de probálj pozitív lenni. De ahogy írták, 2 év múlva "azt csinálsz amit akarsz" szóval hazatudsz jönni.

2016. ápr. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Én a szüleid helyében meggondolnám azért ezt. Tudom, hogy ez nem jó megoldás sok időre, de mivel egyelőre csak apudnak van kint melója, én anyukád helyében azért várnék egy kicsit, mielőtt mindent felszámolnak itthon, kimentek családostól és ha mégsem jön be apukád számítása, anyud meg nem nagyon beszéli a nyelvet (ez azért gondolom, mert írtad, hogy takarítást tudna vállalni), akkor ott vagytok, hogy csomó pénz ráment, és úgy kell hazajönni, akkor sokkal nagyobb mínuszban lesznek.

Már csak emiatt is megfontolandó, hogy máris együtt menjen a család, kellene adni egy kis időt, hogy apudnak tényleg működik az a meló vagy sem.

Én kint vagyok Írországban, találkoztam már olyan családokkal, akik hasonló helyzetben jöttek ki, hogy csak az egyik félnek volt előre melóhelye, mindent felszámoltak otthon és mégsem tudtak itt maradni. Én nagyon megértem a szüleidet, hogy ki akarnak jönni, nyilván én sem véletlenül vagyok kint, de mivel független vagyok, nem kellett ennyire meggondolnom.

Úgyhogy szerintem ezt is érdemes megfontolni, és ha anyud még egy ideig maradna itthon veled, apud tud küldeni egy kis pénzt, te is és anyud nekifekszetek a német tanulásnak és ha már úgy mentek ki apud után, hogy neki tényleg stabil a helyzete, akkor lehet, hogy sokkal normálisabban tudnál suliba menni ott is.

Mert sajna amúgy amilyen a helyzet Magyarországon, én is látok abban jövőt, hogy te is kimész, legalább ott befejezni a sulit, jól megtanulni a nyelvet és ha tényleg vissza akarsz jönni ide egyetemre, akkor már lehet a szüleid is jobban tudnak támogatni, plusz lesz egy hatalmas előnyöd a nagyon jó német nyelvtudásoddal.

Esetleg ezt is átbeszélhetnétek szüleiddel.

Már csak ő miattuk is meggondolandó, hogy nem a biztosra indulnak ki mind a ketten, veled együtt.

2016. ápr. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!