Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyon elmérgesült a kapocsola...

Nagyon elmérgesült a kapocsolatom a szüleimmel. Valóban nagy a probléma, vagy csak én nagyítom fel? 16/F, többi lent

Figyelt kérdés

Huhh, hat nem is tudom, hol kezdjem. 16/F vagyok, es nagyon elegem van mindenbol. Foleg a szuleimbol. Folyton fenyegetoznek, nem vesznek emberszamba, ma pl. megkaptam, hogy szamukra egy kutya tobbet erne. Folyamatosan lelki terror alatt vagyok. A szuleim regebben majdnem elvaltak, de aztan megsem, viszont a kapcsolatuk a mai napig romokban hever. Anyammal kell egy agyban aludnom, es apam alszik az en szobamban. 16 evesen anyammal alszom... Rendszeresen megkapom, hogy azok az emberek, akikkel joban vagyok, valojaban nekem rosszat akarnak, es az ellensegeim, es mondjak ezt ugy, hogy nem is ismerik oket. Anyam szerint drogozok es cigizek, hiaba mondok el neki mindent, nem hisz nekem soha. Nemreg jottem ra, hogy az o szajabol soha nem hallottam a "bocsanat" szot. Szerintem ez azert van, mert nem vesz emberszamba... A valodi erzeseimet sem merem fellvallalni miatta. A fiukat szeretem, de bele sem mertem gondolni, hogy mi lenne ha bevallanam... Anyamtol havi rendszeresseggel megkapom, hogy kitagadna mindenbol ha meleg lennék esetleg... Barmikor elkezdunk valamin vitatkozni, mindig en kerulok ki gyoztesen a vitabol, de ez sosincs elismerve. Olyankor mindig a "hagyjuk", "jol van mar" a valasz... Elmondtam a szuleimnek, hogy kozgazdasz szeretnek lenni. Szerintuk abbol nem lehet megelni, mondja ezt egy bolcsesz (semmi bajom a bolcseszekkel, csak anyammal, aki nem tud egy tv-t se bekapcsolni, mivel a konyveket szereti, ezert nem kell ertenie a technikai dolgokhoz...) es egy gyari robot. A tanulmanyi eredmenyeimmel sincsenek megelegedve. Altalanosban kituno voltam vegig, de most bekerultem az orszag egyik legjobb kettannyelvujebe, ahova 2. eve jarok, felevkor 4.4 lett az atlagom, 5 fontosabb targybol dicseretest kaptam. Az egyik targybol most 2.5-re allok, es ha igy haladok, meg fogok belole bukni. Emiatt is folyton megkapom a lebaszasokat... Egyszeruen nem tudnak orulni semmi sikeremnek, folyton csak a kudarcokat latjak. Ma feltettem nekik a kerdest, hogy mi lenne ha megolnem magam. Anyam mondott is par alternativat, hogy nyugodtan...

Mostanra mar idegroncs lettem, folyamatosan szorongok, nem szeretek itthon lenni. Kerlet Titeket, hogy javasoljatok valamit, hogy hogyan lehetne ezen a helyzeten segiteni, mert nekem mar semmi otletem nincs, igazabol egyet kiveve... Elkepzeltem magamat 20 ev mulva, es az az ember a peldakepem. Egesz nap ra gondolok, hogy milyen jo lesz majd nekem akkor. Ez tartja bennem a lelket...

Koszonom, hogy vegigolvastad!


2016. febr. 7. 22:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Próbálj meg mielőbb kiszakadni ebből a közegből,mert ebből baj lehet. Nehogy csinálj magaddal valamit a tahó szüleid miatt!!!Nem tudnál esetleg elmenni az iskolátok kollégiumába lakni? Vagy esetleg valahol egy szobát bérelni? Kitartás,és ha másba nem, kapaszkodj abba az elképzelésbe,amit leírtál.
2016. febr. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 degesz ***** válasza:
Végigolvastam. És szomorú vagyok, hogy a 21. században ilyesmi megtörténhet egy gyerekkel. Sajnálom, hogy ennyire rossz a kapcsolatod a szüleiddel. Az iskoládban bizonyára van iskola pszichológus, keresd meg! Ha őszintén elmondod neki is amit itt leírtál, biztosan tud segíteni.
2016. febr. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem minden embernek kellene szülőnek lennie, arra kell emlékezned hogy a leírásod alapján szüleidnek elég rossz élete van, tehát ha boldogtalanok nem meglepő hogy rajtad vezetik le az indulataikat, mivel nem számítanak rá hogy bármi bajuk is lehet belőle. Az Ő szempontjukból lehet hogy hibáztatnak amiért el kell tartaniuk vagy valami más miatt, és ez is rámegy az egészre. Sok embernek van rossz kapcsolata a szüleivel, viszont Ők csak 2 ember 7 milliárdból, ha tényleg ilyen rosszul bánnak veled nem muszály hogy tartsd velük a kapcsolatot amikor már megengedheted magadnak, amikor a saját lábadon állsz.

Szerintem nem normális hogy egy 16 éves fiúnak nem adnak saját szobát, persze ez biztos a hely hiánya miatt van. A melegeket nem mindenki fogadja el ezért szerintem ne mondd el a szüleidnek, de a lényeg hogy te elfogadd magad. Előbb-utóbb találsz olyan embereket akikkel jobb kapcsolataid lesznek.

Én egyébként dolgoztam közgazdászként és nem a legjobb szakma a világon, persze sok irányba mehet...de ha téged az vonz akkor 1 online komment biztos nem fog lebeszélni. Mindenesetre én nem ajánlanám.

A jegyeiddel kapcsolatban, az az igazság hogy nem muszály mindenből ötöst kapnod...főleg ha tudod hogy mivel akarsz foglalkozni, elég azokra a területekre koncentrálni amire szükséged lesz ahhoz hogy bejuss az egyetemre. Középiskolában én is sokat tanultam hogy mindenből 4-es 5-ös legyek és visszanézve a felére sem volt szükségem, jobban jártam volna ha pihenek minthogy olyan dolgokkal foglalkozzak ami nemcsak hogy nem érdekel, de soha nem is veszem hasznát. Szóval szerintem nem kell aggódnod ha egyetlen egy tárgy nem megy olyan jól, csak gondoskodj róla hogy ne bukj meg és rendben lesz.

Hogy jobban érezd magad, hagyj fel azzal hogy próbálod a szüleidet boldoggá tenni / örömöt szerezni nekik, és figyelj inkább magadra. Csináld azokat a dolgokat gyakrabban amitől te jól érzed magad, amikor a szüleid csesztetnek ne válaszolj ha nem muszály csak legyél csendben, nem lehet vitatkozni valakivel aki nem megy bele a vitába. Ha nem veszel részt a konfliktushelyzetekben, ritkábban történnek meg.


Sok sikert, és kitartást!

2016. febr. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Keresd meg agyermekvédelmis tanárt vagy a gyámügyet és kérj segítséget!
2016. febr. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, megpróbálom megfogadni a tanácsokat! :)
2016. febr. 7. 22:59
 6/8 anonim válasza:
És apukáddal, milyen a viszonyod? Vele nem lehet beszélni a dolgokról?
2016. febr. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Szia! Én szülő vagyok. Mindannyian nehéz helyzetben vagytok, ráadásul Te nem csak kamasz vagy, hanem még meleg is, ami nagy kihívás az életben. Nyilván a körülmények miatt kell egy ágyban aludni az édesanyáddal, de ha bármilyen megoldás van arra, hogy ez ne így legyen, akkor próbáld meg, hogy ez változzon, mert nem egészséges. Gratulálok az iskolai eredményedhez, mert egy kéttannyelvűben ez nem semmi, amit lehet, hogy a szüleid természetesnek vesznek, mert okos gyerek vagy. Érzékenyítsd Őket! Kérjél tőlük segítséget a tanulásodban, hogy lássák nem is olyan egyszerű egy "csak" jóra értékelt tudás, nem hogy dicséretekben is bővelkedsz. Javaslom a kémiát vagy fizikát a bölcsész mamának. :)

Az, hogy mi szeretnél lenni nem olyan fontos. Ma már nincs az, mint régen, hogy valaki péknek tanul, és pék lesz egy helyen egész életében. Olyan diplomát próbálj választani, amit több területen is használhatsz majd. Melegségedről most még ne beszélj a szüleiddel, mert lehet, hogy még túl nagy traumát okoznál neki/nekik, és csak jobban elmérgesedne a helyzet. Találj olyan barátot -a lányok nagyon kedvelik a meleg fiúkat, mert nagyon empatikus emberek -, akivel megbeszélheted őszintén ezeket a dolgokat. Természetesen előtte sokszor teszteld, hogy megérdemli-e bizalmadat, és nem fog elárulni vagy megszégyeníteni. Ez később sokkal könnyebben megy majd, mikor a kortársaid is érettebbek lesznek. Ha nagyon magányos vagy, akkor írj naplót, mert ha "kiírod" magadból a bánatodat, az már sokat segíthet. (természetesen csak akkor, ha senki más nem férhet hozzá semmikép) Te egy nagyon értékes ember vagy, semmi okod az elkeseredésre. Ne zsarolással (öngyilkosság) próbálj meg odafigyelést kicsikarni. Édesanyád nagyon jól tette, hogy látványosan nem parázott be, mert azzal csak lovat adott volna alád, de biztos lehetsz benne, hogy titokban árgus szemekkel figyel. Nem könnyű szülőnek, ráadásul jó szülőnek lenni minden pillanatban. Nincs tökéletes szülő, ahogy tökéletes gyerek sincs. Az anyák feltétel nélkül szeretik a gyerekeiket, így biztos lehetsz benne, hogy anyukád idővel a legjobb támaszod lesz. Hogyan került szóba a melegség? Ne provokálj, mert most valószínű, hogy egyelőre nagy gondok vannak a felbomlott család együttélésével is. Javaslom, hogy feltétlenül sportolj! Jót tesz a testnek,léleknek. Próbálj meg valamilyen hobbit is választani, amiben örömöd leled, és sikerélményed is lehet. Az 50 órás karitatív tevékenységnél válasz valami olyan tevékenységet, ahol elfogadó közeg kell, mert az rád is vonatkozik, és barátokra lelhetsz. Ha nagyon nehéz a helyzet, akkor a gyermekjóléti intézetnél pszichológus segítségét kérheted, aki nagy hozzáértéssel fog neked segíteni, hiszen, ha nem is általános, de gyakori a problémáid fő vonulata a kortársak között. Remélem nem voltam túlságosan vonalas, és szülőbarát, de tudod az éremnek mindig két oldala van! :)

2016. febr. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hozzáállásilag kéne sokat változz. Persze vannak nevelési technikák amit logika segítségével tudsz rajtuk végezni de elsősorban magadban kell kezelni téged érő dolgokat külvilágodon változtatás előtt.

Ha kell segítség írj.

2016. febr. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!