Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a baja velem anyukámnak?...

Mi a baja velem anyukámnak? Nem értem, hogy miért nem szeret/foglalkozik velem?

Figyelt kérdés

Egyszerűen szarik a fejemre. Van három testvérem. Az öcsém három éves, ő kicsi vele persze, hogy kell foglalkozni. A húgom 12, ő nem tud egyedül tanulni kell vele foglalkozni, nem kaphat rossz jegyeket. A nővérem 22, egyedül van Amerikában persze, hogy sokat kell vele foglalkozni egyedül van a világ másik felén.

Azt nem értem velem miért nem kell foglalkozni. Tudok egyedül tanulni, akkor ez kipipálva. Sportolni és zongorázni nem szeretek, kétnaponta lecsesznek, hogy mennyek gyakorolni és vegyem komolyabban az edzést, ez is kipipálva. De ezen kívűl semmi. Megkérdezik tőlem amikor hazamegyek hogy mi volt ma, elmondom, hogy kaptam jegyet vagy sem és kimerült a napi komunikáció. Egész nap ülök a szobámban és néha bejön az egyik tesóm, nagyritkán anya megtartani a szokásos prédikációt arról, hogy lusta vagyok, figyelmetlen semmire nem fogom vinni. Annyira elegem van már ebből! Miért nem lehet megérteni, hogy ezzel nem megy semmire? Kicsinálja csak az idegeimet és egyre jobban félek tőle. Csak annyi lenne a dolga, hogy érdekeljem kicsit. Ne tartson másfél évig észrevenni, hogy írok és író szeretnék lenni. Miután feltűnt neki az volt az elsőre reakciója, hogy ahoz nagyon jónak kéne lennem, hogy meg is éljek majd belőle és ugye van B tervem is. Azóta nem is hozta szóba a dolgot, fél napig érdekelte, hogy mi az életcélom. Ennyire nem lát esélyt rá, hogy elérem amit akarok? Már teljesen lemondott arról, hogy sikeres lehetek? Annyira bánt, hogy ilyen szinten szarik rám! Konkrétan az osztálytársaimat (és nem a legjobb barátnőmet) jobban érdeklik a firkálmányaim. Néhány kis novellát már raktam ki wattpadra (blogod oldal) és ott azt írták rá, hogy egész ügyes vagyok, jól fogalmazok. Annyira szeretném egyszer megmutatni anyának is, de nem fogok könyörögni, hogy nézze meg, őt pedig nem érdeklem. Pedig nagyon fontos lenne a véleménye, mégiscsak ő az anyám hatalmas lökést lenne, ha azt mondaná, hogy ügyes vagyok. Ilyet még soha nem mondott olyan dolog miatt amire tényleg büszke vagyok.

Bocsánat, most lehet, hogy teljesen érthetetlen amit írtam, kicsit ki vagyok borulva anyára. Beteg vagyok, egész nap 38 fokos lázam volt. Ő elment dolgozni, ami nem is baj, kell a pénz, nagylány vagyok már megvagyok egyedül is. Azon akadtam ki, hogy hazajött, behozta nekem a kaját, majd leült a nappaliba facebookozni. Annyit kérdezett, hogy kérek-e lázcsillapítót.

Nem gondolom azt magamról, hogy különösebben átlátszó lennék, de lassan kénytelen leszek ezt hinni, mert a saját anyám nem vesz észre. Hogy lehetséges az, hogy 13 éves létemre ennyire elszúrtam már az életem? Kb félek az embereketől, teljesen magam alatt vagyok állandóan. A megfelelési kényszerrel sem tudok mit kezdeni. Tanuljon meg az ember úgy zomgorázni, hogy a bazilika kántora az apja, vagy úgy próbálkozzon a kosárlabdával, hogy három ember kapott ösztöndíjat a szűk családban. Mellesleg a nagypapámnak nemrég adták ki a könyvét.

Mielőtt félreértené bárki is:szeretem a családom, csak így elég nehéz olyan teljesítményt nyújtani amit akár még én is elfogadhatónak érzek és nem utálom meg rögtön azt amit csinálok. Köszönöm, hogy végigolvastad:) az lenne a fő kérdés, hogy mit csináljak, hogy anyukám elfogadjon és megszeressen engem?



2016. ápr. 25. 15:30
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

Lehet hogy szemétség amit írok: Ne foglalkozz vele hogy elfogad-e vagy sem. Neked kell elfogadni magad, nem másoknak. Azzal a b tervvel viszont igaza volt: sok tehetséges író van, mégis kevesen élnek meg belőle. Gondoltál rá hogy félt téged?


Kamasz vagy, ilyenkor sokszor nem tudnak mit kezdeni a szülők a gyerekkel. Próbálj te is anyukád felé nyitni, még akkor is ha nem könnyű.

2016. ápr. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem vagyok annyira naiv, tudom, hogy nem fogok megélni az írásból, pszihiáter szeretnék lenni. Csak ne az legyen az első kérdése, hogy ugye nem csak író szeretnék lenni.
2016. ápr. 25. 15:46
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
Nem olyan szörnyű az anyukád mint hiszed. Az írással kapcsolatban igaza volt. Bevitte a kaját is..meg néha bemegy a szobádba prédikáciòt tartani ,ez nem a világ vége azért. Nyithatsz te is. Előzd meg őt .Pl megkérdezhetnéd miben segìthetnél mielőtt elvonulsz. Vagy ülj le mellé ha hazajön a munkábol. Vigyél neki egy pohár vizet vagy kérdezd meg hogy telt a napja. Lehet belefáradt a mindennapokba, de mindezekböl megláthatod hogy jò esetben azonnal nyílik az anyai szív ilyenkor.
2016. ápr. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
28%
De miért mi legyen az első kérdése anyukádnak, ha az írásról beszélsz? Inkább az elvárásaidat kellene ideírnod, mert ez így csak egy átlagos kamaszlány világfájdalma és semmi több.
2016. ápr. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
48%

Szia! Nekem elsőre (anyaként) az jött le az írásodból, hogy anyukád 22 éve anya, és kissé túlvállta magát a négy gyerekkel. Mármint nyilván imád benneteket, de baromi fárasztó folyton a gyerekekkel foglalkozni, mellette dolgozni is.

Mivel te vagy a családban a „problémamentes” gyerek, nagyon jól látod, hogy sajnos te kapod a legkevesebb figyelmet, hiszen jól „működsz” magadtól is. A hétköznapokban egy hároméves gardírozása és egy 12 éves, akivel tanulni kell annyira le tudja szívni az ember energiáját, hogy nem csoda, ha ezután anyukád kikapcsol.


Nem hinném, hogy direkt nem figyel rád, ezért érdemes lenne – ahogy írták már előttem – megmondanod neki, hogy szükséged lenne a törődésére. A kapcsolatokban is a legegyszerűbb út az egyenes, ülj le vele, és mondd el neki, ami a szívedet nyomja!


Még valami: 13 évesen szuperül írsz, gratulálok, tudom, csekély vigasz, de megdicsérlek innen a virtuális térből. :) (És remélem, az én gyerekem is ilyen jól fog fogalmazni majd ennyi idősen.)

2016. ápr. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha jól tanulsz és jó vagy a dolgokban akkor valószínűlg azért szarik rád mert te egyedül is elboldogulsz úgymond. Szóval legalább egy gyerekre nem kell odafigyelni. Igen, lehet túlvállalta magát, de már hiába ez nem magyarázat a viselkedésére ezt kéne jól kezelnie. Csak ez a generáció borzasztó korlátolt és önző. Nem igazán törődnek másokkal pontosabban képtelenek rá vagy arra hogy belegondoljanak egy kicsit is a másik helyzetébe és érzelmeibe. Lehet ha csavarognál és rossz lennék felhívnád magadra a figyelmét, de nem éri meg egy ilyen miatt elcseszni az életed. Ha ő szarik rád próbálj akkor te is rá. Megváltoztatni nem fogod. És ha nem érzi szükségét hogy törődjön veled akkor nem is fog. Fejre is állhatsz. Koncentrálj magadra és a sikereidre az írásodra, ne másnak a véleménye határozzon meg téged. Pontosabban ne attól érezd magad jónak vagy rossznak mert azt mondják. Tudd magadról és kategorizáld magad oda ahol vagy. Ne akarj megfelelni senkinek még a saját anyádnak se, látod hogy nem megy, fölösleges erőlködni. Jó gyereknek tűnsz maradj is az.
2016. ápr. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!