Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el anyukámnak,...

Hogyan mondjam el anyukámnak, hogy pénzre van szükségem orvosi ellátásra?

Figyelt kérdés
Sziasztok,az én szüleim nagyon középkori szigorú nevelésben részesítettek engem és testvéreimet. 19 éves vagyok és egy éve borotválkoztam lent és megvágtam magam,aminek következtében egy szemölcsöm lett. Vártam,hogy múljon ,de az nem hogy nem múlt el,de nőtt és szaporodott is. Elmentem sztkba ,de ott nem vizsgáltak ki rendesen,tudom,hogy magán dokihoz kell mennem,hogy végére érjek ennek a dolognak.De hogy mondhatnám el ezt otthon?? Biztosan meg fog vádolni,hogy hazudok és nem is úgy kaptam el a betegséget,lehet meg is vernek vagy kitagadnak. De ha nem szólok még durvább lesz a helyzet,azon gondolkoztam,hogy esetleg nem eszek két hétig akkor össze tudok annyit spórolni ,hogy elmenejek egy vizsgálatra,meddig bírja ki egy ember étel nélkül ? Persze 500Ft-ot azért tudok költeni szóval jutna minden nap egy kiflire esetleg vajra is.
2016. ápr. 25. 14:01
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
98%
Szemööölcs ? Ezen parázol ? :D Menj el a bőrgyógyászati klinika járóbeteg szakrendelésére (ambulancia) vagy sebészetre . Ingyen és bérmentve ellátnak .
2016. ápr. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
88%
Borotvalkozastol nem kap senki szemolcsot és felesleges ehhez a magán orvos
2016. ápr. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
De a nemi szervemen van a szemölcs :( és mint írtam elmentem sztk nődokihoz,de meg sem vizsgált rendesen és nagyon goromba is volt velem,még gyógyszert sem kaptam,emiatt gondolom,hogy a magándokihoz kell mennem ami bizony nem 10eFt ,hanem jóval több..
2016. ápr. 25. 14:08
 4/28 anonim ***** válasza:
95%
A szemolcshoz semmi köze a nogyogyasznak, az bőrgyógyászati kérdés. Szinten ingyenes
2016. ápr. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
83%
Most komolyan, ilyen körülmények között még örülnék is, ha elkerülhetnék onnan.
2016. ápr. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Pedig így történt..megvágtam ,vérzett másnap nőtt egy pici valami ,letéptem még nagyobb lett.Egy hét múlva megint leborotváltam véletlenül akkor megint nagyobb lett,átterjedt és itt járok...

De nem a diagnózis a lényeg,sokkal inkább a kérdés,hogy egy ilyen szülőnek,hogy is lehetne ezt elmondani? Vagy van bármi segítség?

2016. ápr. 25. 14:10
 7/28 anonim ***** válasza:
99%
Lassan írom, hogy megertsd : nem kell hozzá se szülő, se maganorvos. BŐRGYÓGYÁSZAT. TB alapon ingyenes.
2016. ápr. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
98%
Nahát, a bőrklinika egyben bőr és nemi beteg gondozó is, bátran fordulhatsz hozzájuk . Nem kell szégyenkezned, hogy az alsódat mutogatod és még a szemölcshöz is értenek .
2016. ápr. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
93%

Borotválkozástól nem lesz szemölcsöd.

Ezek inkább HPV-és szemölcsök, amit valakitől elkaptál.

Az SDT betegségekkel szintén a bőrgyógyász és nemibeteg rendelések foglalkoznak, és a bőrgyógyász is tudja leszedni őket.


Menj el az ingyenes bőrgyógyászati szakrendelőbe.

2016. ápr. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!Megpróbálkozom azzal is,remélem nem olyan az ellátás ,mint a nőgyógyásznál ,elvileg ehhez neki is kellene értenie :(
2016. ápr. 25. 14:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!