Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan kell helyesen kezelni...

Hogyan kell helyesen kezelni a szülők túlféltését, anélkül hogy megromlana a viszony?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok, szüleimmel élek. Borzasztó amit csinálnak sokszor... Nem mehetek el itthonról anélkül hogy részletesen beszámolnék, kivel, hová, miért. Jó ezeket elmondom, végülis együtt élünk, hadd tudják mikor jövök haza. De mindig felháborodnak, ha randizni, vagy szórakozni megyek. Az hogy ne aludjak otthon, vagy kilépjek a városból, számukra valami ördögi dolog. Folyamatosan azt hajtogatják, hogy majd elrabolnak, bedrogoznak, megerőszakolnak, eladnak prostituáltnak, szervkereskedőknek. És hogy miért teszem ezt velük, hogy magamnak keresem a bajt, és hogy ők most fél napig aggódhatnak, és milesz ha emiatt az egyikőjük szívrohamot kap. (Van egy meglévő betegsége, vigyáznia kell) Ha mégis elmegyek, akkor hivogatnak, fenyegetőznek, és hazaérve egyhetes sértődés fogad, hogy miért hoztam őket ilyen helyzetbe. Az egészben az a furcsa, hogy kb nem is járok sehová, bulizni, fesztiválozni nem szeretek, nincs nagy baráti köröm. Az én kiruccanásom annyi hogy barátnőkkel kávé nappal, vagy valamelyik lakásán iszogatás hétvégén, illetve szoktam netes társkeresőről randizni. A szokásos költözz el szöveget hanyagoljuk, nem fogok azért albérletben, lakótársakkal nyomorogni hogy elmeneküljek itthonról, 2 éven belül saját lakást tervezek venni, pont szüleim segítségével. Szóval furcsa, hogy támogatják, hogy önálló életet kezdjek, de mégis így viselkednek jelenleg. Bár félek, hogy ott sem lesz nyugtom, majd naponta felhívnak és meglátogatnak. De addigis, úgy érzem a legszebb éveimet tönkre teszi ez, most kellene megtalálnom a leendő párom, utazni, kimozdulni a szürke hétköznapokból.
2016. ápr. 26. 18:17
 1/4 anonim ***** válasza:
55%
Az a baj, hogy ezt a kamaszlázadást sokkal korábban kell elkezdeni, olyan 16 évesen. Furcsa, hogy 24 évesen ez nálad még mindig nem történt meg. Amit tudok javasolni: magyarázd el nekik, hogy nagyon ritka az, amikor valakit bedrogoznak, vagy eladnak, Magyarországon ez éppen azért hírértékű, mert évente egy ilyen van és általában ott is kiderül, hogy a lány is örömmel benne volt a jól fizető munkában, nem minden ország ilyen biztonságos ebből a szempontból, de a miénk az. Menj bulizni! 24 évesen ez már kötelező, mert valóban elszalad melletted az élet! de lehet óvintézkedéseket tenni, taxival hazamenni, vagy társasággal, amiben férfiak is vannak, stb. Gondolom azt nem kell magyaráznom, hogy ne idd le magad tök részegre, mert nem olyannak tűnsz. Ami nagyon beválhatna, ha a szülők rávehetőek, az a folyamatos netes kapcsolat, legjobb a messenger, ők bármikor rád írhatnak, te pedig kényszerűségből válaszolsz, mert nem akarod, hogy aggódjanak. A bulit ezzel nem nagyon zavarják meg, hogy pár szót odapötyögsz nekik, de ők nyugodtak lesznek.
2016. ápr. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Amit 1. ir, en is ezt gondolom.
2016. ápr. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 HaEv ***** válasza:

Amit leírtál, nem igazán túlféltés szerintem, hanem .... Meg kell húznod finoman a saját életed határait. Nem tudom, pontosan mi a helyzet nálatok, de jól gondolod, nem normális, amit csinálnak. Felnőtt vagy! Ezt el kell fogadniuk. Nem lehet mindig az, amit ők akarnak - felnőtt emberek, meg kell ezt érteniük. Ez a te életed! Ha ezt nem fogják fel, mindegy hogy elköltözöl-e. Abban a lakásban, amit velük veszel ugyanúgy nem hagynak majd békén. Lefogadom, hogy követelik majd, hogy kulcsuk legyen és részben az ő nevükön lesz (ami normális, ha ők adják a rávalót bármilyen részben) - de létezik kölcsönadás is. Fogod látni, hogy valóban elengednek-e vagy a lakás is csak egy indok, hogy magukhoz kössenek... Van ilyen barátnőm...


Nem tudom igazán megfogalmazni finoman a véleményem, inkább linkelek neked pár cikket.

Íme:

[link]

[link]

[link]

2016. ápr. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igaza van 1. válaszolónak, ezeket a csatákat 16 év körül szokás megvívni az ősökkel. Akkor lehet téma, hogy randizni akarsz, szerintük meg ne fiúzz, hanem tanulj otthon és legyél jó kislány. Akkor lehet téma, hogy szórakozni akarsz menni, szerintük meg még ne, hogy éjfélig akarsz maradni, szerintük meg 8-ra érj haza stb.


Néhány mondatod meglepett.

"Nem mehetek el itthonról anélkül hogy részletesen beszámolnék, kivel, hová, miért. Jó ezeket elmondom, végülis együtt élünk, hadd tudják mikor jövök haza."

Már megbocsáss, ahhoz tényleg van közük, hogy mikor jössz haza. Na de ahhoz, hogy kivel, hová, miért mész el???


"A szokásos költözz el szöveget hanyagoljuk, nem fogok azért albérletben, lakótársakkal nyomorogni hogy elmeneküljek itthonról"

Na erre azt mondom: akkor viseld el még 2 évig ezt a helyzetet és 26 évesen végre valahára talán majd addig kávézgathatsz a barátnőiddel, amíg jólesik. Világos, hogy az önállóság anyagilag meg kényelem szempontjából is rosszabb, mint szülőknél élni. Neked kell eldönteni, mit ér meg neked a szabadság.


"Ha mégis elmegyek, akkor hivogatnak, fenyegetőznek, és hazaérve egyhetes sértődés fogad, hogy miért hoztam őket ilyen helyzetbe."

Megmondanám, hogyha nem tudnak normálisan viselkedni, akkor legközelebb, amint elmegyek, lehalkítom a telefont és addig nem lesz felhangosítva, amíg haza nem érek. És így is tennék.


Téged iszonyúan manipulálnak a szüleid, és úgy látom, nincs elég lelkierőd kilépni ebből. Hadd jegyezzem meg, hogyha párkapcsolatod lesz, gyereked születik, még sokkal rosszabb lesz az egész, úgyhogy ha férjet és gyereket akarsz, mihamarabb vívd meg a csatáidat, vállald fel a konfliktusokat és az önállósággal járó terheket, különben egész házasságod, családi életed tönkre lesz téve.

2016. ápr. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!