Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sok családban a szülő-gyerek...

Sok családban a szülő-gyerek viszony miért vált át a munkába állás után főbérlő-albérlő viszonyra?

Figyelt kérdés

Nem arról beszélek, hogy bele kell adni a közösbe otthon, mert természetesen úgy igazságos.

Hanem arról, hogy ha a gyerek munkába áll, de még nem tud elköltözni, akkor a szülők egyszerűen úgy viszonyulnak hozzá, mint ha valami albérlő lenne, elszedik a fél fizetését, fizessen a szobáért, fizessen bele mindenbe, utána meg csodálkoznak a szülők, hogy a gyerek még 30 évesen is otthon lakik. Ismerősömnél ugyanez volt.

Végre talált munkát, erre a szülei totál kifordultak magukból, fizessen a szobáért + a rezsibe, ha tiszta ruhát akar, akkor fizessen azért is, így a kezdő 120 ezer nettójából maradt volna neki 40 ezer FT. Ő egyből elköltözött, mert mondta, hogy még az utcán sem rabolnák ki ennyire, mint otthon.

Én is laktam otthon egy ideig, amikor elkezdtem dolgozni, de anyum max 10-15 ezer forintnál többet nem volt hajlandó elfogadni, és meg is mondta, hogy azért, mert egyrészt én itthon vagyok, és nem valami albérletben, másrészt így sem lesz könnyű dolgom, rakjam félre.


Hogy képesek a szülők a gyerek fizetésének majdnem a felét elvenni? Hisz attól, mert munkába állt, nem lesznek a gyereknek hirtelen 4-szeres szükségletei, ami ennyi pénzt indokolna.

Én ezt sosem értettem.


Vagy ez normális? Én gondolom rosszul?

Ti hogy gondoljátok?



2016. jan. 3. 10:46
1 2 3 4 5 6
 1/56 szántóvető ***** válasza:
12%
pont azért hogy költözzön már el.mert másképp ottmaradna a nyakukon még 40 évesen is.
2016. jan. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
91%

"pont azért hogy költözzön már el.mert másképp ottmaradna a nyakukon még 40 évesen is."


Már bocs, de aki így viszonyul a saját gyerekéhez, az minek vállalt gyereket? Értem én, hogy minden szülő azt szeretné, ha önálló lenne a gyereke, de milyen viselkedés az egy szülőtől, hogy már tűkön ülve várja, mikor lép le végre a kölyke otthonról?

Nekem édesanyám megmondta: örül, hogy önállósodtam, de ne feledjem el, hogy az ajtaja mindig nyitva áll előttem, hisz itt nőttem fel.

Ismerek olyan szülőt is, aki amint betöltötte a gyereke a 18 éves kort, elzavarta dolgozni, meg albérletbe. Mondván "most már felnőtt ne az ő nyakán lógjon". Szánalmas és undorító az ilyen.

2016. jan. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
71%
Tök jó ám, hogy így általánosítasz. Ha 40 évesen még itthon élnék, az valóban elég gáz lenne, de tudod van, akinek normális szülei vannak és nem garaskodó sz..rháziak. Adok le én is pénzt, besegítek a házimunkába, mindenki boldog.
2016. jan. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
84%

Én is a kérdezővel értek egyet. Az oké, belead a rezsibe (az ő részét, 3 tagú családban nem a felét!) és besegít a házimunkába.

Engem is nyaggatnak itthon, és ráadásul én gyűjtöttem a karácsonyi-szülinapi-ballagási pénzeket is, mégsincs annyim, hogy elköltözhessek egy normális házba. Pedig minden vágyam. És ehhez hozzájön még az anyai tukmálás, hogy ne legyek már neki teher - szerintem épp elég nehéz a fiataloknak az elköltözés téma enélkül is. Én biztos támogatná a gyerekem, amíg tudnám, hiszen nem 18 éves koráig az én vérem...

2016. jan. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 szántóvető ***** válasza:
8%

2-es:fennáll a veszély hogy a gyerek nem is akar elköltözni,főleg ha továbbra is ingyen él a szülői házban.szerintem nem szánalmas és nem is undorító ha a szülő törekszik rá hogy a nagykorú gyermeke lelépjen végre.

3-as tehát otthon élsz,ahelyett hogy a saját életedet élnéd és önállósodnál.pedig lehet hogy jobban jártál volna ha elüldöznek.(ez majd úgyis kiderül mikor számot vetsz az életedről néhány évtized múlva.)

2016. jan. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk is így volt, csak ennek voltak előzményei.

Pl diákmunkából is mindig kértek, a vége az lett, hogy semmi se maradt. Bármilyen alkalomra kaptam pénzt rokonoktól (szülinap, névnap, karácsony) ők "kölcsönérték", de sose láttam viszont. Rosszabbik esetben addig turkáltak a szobámban, míg megtalálták hova rejtettem.

Mikor dolgozni kezdtem, akkor kiszámolták a rám eső rezsit: havi 90 ezer. Nem lehet enni az otthoni kajából, azt magadnak kell megoldani (fordítva ez nem működött).


Már elfogadtam a gondolatot, hogy a pénz mindennél fontosabb nekik és nem számít hogyan jutnak hozzá.

2016. jan. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
68%
5.: osztod azt észt, csak nincs miből, az a gond. Fizess akkor nekem egy albérletet, mert a jelenlegi pénzem arra elég, hogy a bérleti díj és rezsi után kb. éhen haljak. Inkább lakom akkor már a szüleimmel, mint 3-4 másik vadidegennel. Az nem az én problémám, hogy te valami putriban nőttél fel és kivágtak 18 évesen, nyilván ezért vagy ennyire savanyú.
2016. jan. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
88%
Általában így szokott lenni sajnos. Amíg az ember el nem kezd dolgozni, jut mindenre, mihelyst jön a fizetés, hirtelen az egekbe szöknek az árak, a közüzemi díjak kifizethetetlenné válnak, drágább lesz az élet. Elég szomorú. Ezzel a gyerek sose jut előbbre, elköltözni se tud, és minden héten azzal jönnek a szülők, hogy hiába keresel, de otthon laksz, az van, amit ők mondanak. Gusztustalan.
2016. jan. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim válasza:
87%
Én most lettem 18, idén érettségizem, csinálom a jogsit és dolgozom. Anyám kb. Mindent elvesz, nem tudok mit tenni,azt mondta kirak. Adnék neki szívesen, nem arról van szó. De szinte az egész kell neki, meg folyton zat hallgatom mennyire nincs pénzünk sosem. Áoám ad havi 20-20 ezer ftot rám és tesómra. Anyám meg majd 200ezret keres. Tőlem meg elvesz majd 50ezret! A belem kidolgozom iskola után, de muszáj, mert magamnak kell fizetni a jogsit, és a telefont. Meg már a bérleteket... eddig is nyafizott,hogy semmi pénzünk.. de most...
2016. jan. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 szántóvető ***** válasza:
6%

7-es ingyen vállalsz jóslást vagy pénzt is kérsz érte?csak mert tehetségtelen vagy hozzá.

arról sem tehetek hogy szegény vagy,de kivetítheted rám a frusztrációdat ha ettől jobban fogod érezni magad.rólam lepereg az ilyesmi.

nyilván vannak kivételek (pl 6-os válasz)de azt nem fogadom el hogy ez az általános.

2016. jan. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!