Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megszüntessem a gyermekelhelye...

Megszüntessem a gyermekelhelyezési pert, vagy ne?

Figyelt kérdés

Mai határidővel fellebezhetek, szóval ma kell eldöntenem.

A gyerek apja külföldi állampolgár(ismeretlen ill változó lakcímmel de Eu Németo.,mert mindig más albérletbe jelentkezik, stb) ezért a bíróság mivel külföld nem kutatja fel, hanem arról akar határozatot hozni hogy gyt-t nem lehet megállapítani.és kizárólag ezzel a végzéssel lennék hivatalosan gyermekét egyedülállóan nevelő szülő, amit pl önkormányzatnál kell igazolnom jelenleg a rendszeres gyermekvédelmi támogatás miatt, ahogy majd később is kellene óvodához iskolához.addig a gyermek családi jogállása rendezetlen



Ha ma fellebbezek, kérhetem, hogy a az apát kutassák fel a német hatóságok(ezt nem tudom miért nem közölték korábban, gondolom nem akarják folytatni a pert mert a költségeket ők állják), ami évekig is eltarthat és addig segítséget sem kapnék mert hivatalosan(bármilyen érdekesen hangzik mivel az apa már terhesen lelépett) nem minősülök egyedülállonak.


2016. ápr. 30. 05:14
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
36%
Ha megtalálnák is, Gyt-t külföldön nem fogják bevasalni rajta. Rengeteg ilyen kérdés volt már itt. Az apa lakcíme kb megvan, de a magyar hatóság szétteszi a kezét, hogy jaj külföld, most mi lesz...viszont az anya támogatást nem kap, mert papíron megvan az apa...azzal jársz a legjobban, ha megállapítják, hogy eltűnt.
2016. ápr. 30. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
51%
Külföldön is behajthato a gyermektartasdij, de ez hosszú és bonyolult eljárás, pláne, ha az apa külföldi állampolgár. Hidd el, jobban jársz, ha nem fellebbezel. Semmit nem fogsz tudni intézni a gyereknek, ha nem lesz hivatalos itprat arról, hogy nálad van elhelyezve. Útlevél, óvoda, iskola, költözés, segélyek - semmi nem lesz egyszerű, ha papíron ott az apa, mint jogú szülő.
2016. ápr. 30. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
86%
Amúgy meg honnan szedted ezt a gyerek családi jogallasa rendezetlen dolgot? Ez csak akkor lehetséges, ha nincs apakent senki bejegyzve. Lentebb azt írod, az apa néven van, ergo vagy házasok voltatok, vagy teljes hatályú apai elismert nyilatkozatot tett. Nem rendezetlen a családi jogallasa
2016. ápr. 30. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

Pontosabban a gyermekfelügyeleti jog rendezetlen még ìgy.

De szerintem meg lesz a kizárolagos jogom, és azzal párhuzamban hogy gyt nincs.

Csak ezt így ugy anblokk igazságtalannak tartom de mindegy ez van

2016. ápr. 30. 08:21
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Kizárólagos jogod nem lesz, max ha azt kérvényezed. Indoklaskent megfelelő lehet, hogy az apa elérhetetlen, így a gyermekkel kapcsolatos kérdésekben egyedül szeretnél dönteni
2016. ápr. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Az eddig elkészült jegyzőkönyvben ill végzésben az áll, hogy az anyát jogosítják fel a szülői felügyelet kizárólagos gyakorlására, azon kìvül h gyt zero.pert megszüntetnék, ellene fellebbezhetek.most itt tartunk.
2016. ápr. 30. 11:14
 17/28 anonim ***** válasza:
Ah, ok. En elfogadnam a helyedben így ahogy van.
2016. ápr. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

Ugy érzem, csak a birosagot mentesiteném a munka alol...

Ill megszüntetés esetén elmondhatom hogy én mindent megtettem a gyermekemért?

2016. ápr. 30. 17:24
 19/28 anonim ***** válasza:
Igen, mindent megtettel. Vállaltad érte a felelősséget, azt hogy intezel mindent a legjobb tudásod szerint. A bíróságnak mindegy, hogy tivabb mész e, se hasznuk, se karuk nem származik belőle. Neked lesz nehezebb a dolgod, ha pl ha kifogsz egy olyan iskolát, ahová kérik beiratkozaskor a gyerek apjanak aláírását, vagy az elhelyezésről a határozatot. Ha utlevelet akarsz neki csinaltatni, de nem tudsz, mert apuka nem jelenik meg. Külföldre koltoznel, de nincs meg hozzá a beleegyezése. Stb. Ezzel szemben x ezer forint tartasdij havonta.... Szerintem nem éri meg.
2016. ápr. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
ne szüntesd meg nem öt kel megtalálni hanem a bankszámláját eu-n belül ez egy telefon hívás és simán tiltják az összeget
2016. ápr. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!