Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megszüntessem a gyermekelhelye...

Megszüntessem a gyermekelhelyezési pert, vagy ne?

Figyelt kérdés

Mai határidővel fellebezhetek, szóval ma kell eldöntenem.

A gyerek apja külföldi állampolgár(ismeretlen ill változó lakcímmel de Eu Németo.,mert mindig más albérletbe jelentkezik, stb) ezért a bíróság mivel külföld nem kutatja fel, hanem arról akar határozatot hozni hogy gyt-t nem lehet megállapítani.és kizárólag ezzel a végzéssel lennék hivatalosan gyermekét egyedülállóan nevelő szülő, amit pl önkormányzatnál kell igazolnom jelenleg a rendszeres gyermekvédelmi támogatás miatt, ahogy majd később is kellene óvodához iskolához.addig a gyermek családi jogállása rendezetlen



Ha ma fellebbezek, kérhetem, hogy a az apát kutassák fel a német hatóságok(ezt nem tudom miért nem közölték korábban, gondolom nem akarják folytatni a pert mert a költségeket ők állják), ami évekig is eltarthat és addig segítséget sem kapnék mert hivatalosan(bármilyen érdekesen hangzik mivel az apa már terhesen lelépett) nem minősülök egyedülállonak.


2016. ápr. 30. 05:14
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Nincs bankszámlája elmondása szerint.
2016. ápr. 30. 21:13
 22/28 A kérdező kommentje:
jelenleg legalábbis...
2016. ápr. 30. 21:15
 23/28 anonim ***** válasza:

20!


Ezt a bődületes baromságot honnan szedted? Eleve nem hoznak ítéletet, ha az alperes legalább hatósági úton nem ertesitheto -márpedig mivel azt se tudják, hol él, ez kizárt. A tartási külföldön való érvényesítse és behajtása pedig több lépcsős, hosszú folyamat és alap, hogy legyen ítélet. Ha nem értesz valamihez, miért szólsz bele?

2016. máj. 1. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

Azt írják szülők közti megállapodásnak minősül az hogy a gyermek hosszabb idrje háborítatlanul egyikük háztartásában él.

2013. évi V.tv. 4:165 paragrafus(nem találom telon a paragrafus jelet)


Valamint a bíróság idriglenes intézkedéssel az anyát jogosítha kizárolagos felügyeletre ami addig hatályban marad míg a bíróság máshogy nem határoz róla ill amíg ugyanebben a kérdésben ítéletet nem hoz.

1952. évi III.tv.(Pp.)156. paragrafus sz eljárva.

2016. máj. 1. 12:57
 25/28 A kérdező kommentje:

A bíróság tudja hogy az apa szándékosan bújkál. Leveleket nem hivatalosan veszi át, azaz a tértivevény nem kerül vissza a bìróságra.

A gyt 18 évre szólna.ezért sem tudom hogy erről lemondjak e csupán mert többlépcsős folyamat meg stb

2016. máj. 1. 13:03
 26/28 anonim ***** válasza:

jaj kérdező az ő állitása szerint nincs bankszámlája...

ne légy már ilyen hiszékeny

2016. máj. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

amúgy se mondj le róla hivatalosan a per költség öt illeti nem téged

kérj ingyenes jogtanácsot

2016. máj. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
Csak jelzem fellebbeztem és kértem pártfogó ügyvéd kirendelését(már csak az a kérdés hogy benne vagyok e a határidőben vele..)
2016. máj. 4. 19:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!