Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehet más gyerekét úgy szeretn...

Lehet más gyerekét úgy szeretni, mint a sajátodat?

Figyelt kérdés

Itt most nem az örökbefogadásról van szó (azt más kategória szerintem), hanem a párod korábbi házasságából született gyerekekre. Főleg abban az esetben, ha veletek is élnének. Én úgy gondolom, tudnám szeretni őket, mint különálló kis embereket, de nem annyira, mint a sajátjaimat. Nem tudnám ugyanazt a feltétel nélküli szeretet érezni, nem mennék értük gondolkodás nélkül tűzbe.

Ti mit gondoltok erről? Voltatok már ilyen helyzetben (akár gyerekként, akár szülőként)?


2016. máj. 1. 17:27
 1/7 anonim ***** válasza:
42%

Nem, és tovább rontja a helyzetet, hogy a mi tágabb családi körünkben is ismeretlen a mozaik felállás és a mostoha.


Még nincs gyermekem, de látatlanban megmondom, hogy nem tudnám. Nem tudom elképzelni, hogy lenne az a pasi, akiért elviselném az előző házasságból született gyerekeit. Ismerősök nagyobbacska gyerekei is idegesítenek és fárasztanak néhány óra után, nemhogy állandóra...

2016. máj. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Nekem van egy 10 éves fiam az előző házasságomból, a férjemnek 6 éves fia van. 3 éves kora óta nevelem, és bár nem én szültem, de olyan mintha a kicsi is a sajátom lenne. Nem teszek különbséget, sőt az új ismerősök nem is tudják, hogy a srácok nem testvérek. Ugyanolyan fontosak, mindent megkapnak, és testvérként is tartják magukat. Egy jó családban nem szabadna különbséget tenni. Mi megtudtuk oldani. Ha az anyja engedné, örömmel lennék hivatalosan is az édesanyja. De az anyja bár nem látogatja, nem érdekli mi van a fiával, ennek ellenére lemondani nem hajlandó.. ( mondjuk valahol a nagyvilágban él, azt se tudjuk hol)

Én nagyon szeretem mindkettőt.. Hál istennek a fiúk is nagyon szeretik egymást.

2016. máj. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hasonlóan lehet, akár jobban is, ez helyzetfüggő. Nekem sosem lesz gyerekem, de el tudnék fogadni és szeretni/tisztelni egy gyereket aki a férjemé.
2016. máj. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, bár nem vagyok ilyen helyzetben hálistennek, csak sajátom van, de maséra nem tudok úgy nézni, sőt. Bár persze más az is ha együtt él valaki valakivel és az élete részévé válik. Szerintem úgy esélyebb ha minél korábban kerül az emberhez pl baba korban vagy amíg még nagyon picike. Barátnőméknél van hogy barátnőm szült, az apukával szétmentek és barátnőm összejött egy másik pasival de a pici még baba volt. Azóta is együtt vannak van már egy közös és jön a következő is, nem látok különbséget, barátnőm se szerintem de tartott tőle hogy az apuka majd fog tenni miután megszületik a sajátja.
2016. máj. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Van aki szerint biztosan lehet, nekem nem sikerült. Szerettem a exem gyerekeit, sokat foglalkoztam velük, jó volt a kapcsolatunk, de végig ott volt bennem, hogy nem én vagyok az anyukájuk, és soha nem is leszek. Igaz nekem nincs saját gyerekem, de már akkor éreztem, hogy vágyom egy sajátra nagyon, és szerintem ha lett volna tettem volna különbséget.
2016. máj. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Gratulálok mm4-nek, a csodás üzenetéhez: "mert ostoba hulye r.banc vagy gyerekes gondolkodassal. hulye p.csa."


Reagálnék, de szerintem nem igényel választ :)

2017. ápr. 18. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen majdnem lehet ugyanugy szeretni mint a sajat gyermeket, ha a gyerkocok is elfogadjak ot.
2017. nov. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!