Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit kezdenétek egy ilyen...

Ti mit kezdenétek egy ilyen kibírhatatlan, makacs anyával?

Figyelt kérdés

Amióta eszemet tudom, mindig is azt éreztem, hogy semmibe vesz, úgy is kezel, mint egy bűnözőt, a kutyával szebben beszél. Hárman vagyunk testvérek, én mint legkisebb, nem emlékszem, hogy bármi okot adtam volna a viselkedésére.

20 éve munkanélküli, avagy azóta, mióta velem volt terhes. Volt egy kb 11 éve, ami ápolási-néven futott, de mamámmal se igazán foglalkozott.

Szívesen segítek a házimunkákban, most itthon is vagyok, orvosi kezelések miatt, viszont azt nagyon nehezen tűröm, hogy bármit amire megkér, vagy nem is kell, mert ennyivel is a kedvére akarok tenni, egy köszönömöt nem képes mondani. Mindig a hibát keresi benne, kritizál.

Elvárja hogy mindig én csináljam a házimunkát helyette munka mellett, miközben ő szétfolyik a tv előtt, és ha neadjisten csinál valamit, akkor az égbe kell emelni.

Én nem kérhetem meg semmire, mert nem érdekli, oldjam meg magam.

Elvárja tőlem, hogy csináljam meg neki a helyet a munkahelyemen, mert 55 évesen még 12 évet KÉNE bedolgoznia, hogy legyen nyugdíja.

Amikor felajánlok neki egy kedvező állást, csak húzza száját, kifogásokat gyárt.

Most, hogy itthon vagyok, akinek lehet, apámnak, a testvéreimnek, a rokonoknak mocskol, és egyikhez se tudok úgy odamenni, hogy újat tudjak mondani, mert már tudnak rólam mindent napi szinten!

Mindig adtam neki a fizetésemből, és akármennyit adtam, húzta a száját, és amióta az eszem tudom, azt hallom tőle, hogy "nincspénz", közben kitudja, mennyit halmoz, amihez nem nyúlna, ha éhen halunk se.

Páromat jobban szereti, mint engem, és ő is inkább hozzánk akar költözni - gondolom pont emiatt. Jelenleg elválaszt egy országhatár és több, mint 200km. Először még a magyar papírokat szeretnénk elintézni.

Teljesen sakkban tartva érzem magam emiatt.

Apám egy másik történet, ő pár szóval: minden a látszat és a büszkeség. Ő csak felszínt látja, meg amivel telebeszéli anyám a fejét.

Annyiszor próbáltam már, hogy leülök megbeszélni, kompromisszumokat kötni, de nem, hajthatatlan, akárhogy kezdenék a mondandómba, állandóan leteremt, a hibáim veti a szememre, több évre visszanyúl a sérelmekért, ha kell.

Nincs félretett pénzem, hogy el tudjak költözni vidékről, mindet odaadtam neki.


Már ott tartok, hogy nem is próbálkozok, igyekszem átnézni rajta, de nagyon bánt és fáj, hogy így viselkedik velem

Az utóbbi években már nem tudom tisztelni ezek miatt.


Ti hogyan kezelnétek?


22/L


2016. máj. 3. 09:50
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat az elírásomért, 22 éve munkanélküli!
2016. máj. 3. 09:51
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
Sz@rd le magasról ha ilyen.
2016. máj. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
Leírom Neked, hogy hogyan oldhatod meg ezt a helyzetet: sehogy.
2016. máj. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
20 éves vagy és van munkahelyed, gondolom nem tanultál tovább. Nem tudnál egyszerűen elköltözni otthonról? Mármint anyukád csak a plusz munkát és lelki terhet csinálja neked, miközben a fizudból is kér. Még csak segíteni sem lehet rajta, mert ha keresel neki munkát, azt sem fogadja el. Hagyd ott őket, mert ha hiányérzeted van, akkor úgyis hazalátogathatsz meghallgatni, hogy épp mit csinálsz rosszul :P
2016. máj. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
En 20 év után feladtam és most teljesen ignorálom. Nem szólok hozzá igy piszkálni sem tud.
2016. máj. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Miert adtad neki az osszes felretett penzed ha egy ilyen goreny? Miert akarsz a kedvebe jarni ha ugymond nem erdemli meg es lathatoan kihsznal? Miert teremtettel olyan helyzetet hogy ne tudj elmenni mellole(lasd fent, odaadtad neki a penzed)? Oke hogy munkanelkuli esetleg segiteni akartal neki ezektol fuggetlen de az osszes penzed odaadni?.. Eleg lenne ha tavolrol akar online bevasarolnal neki 1-2 dolgot ugyis segitesz de nem teszi pokolla az eleted nap mint nap mert jo messze van toled?! Tehat ha olyan rossz miert is nem menekulsz? Miert nincs menekulo penzed? Miert mind az ove? Nem tudsz a baratodhoz menni? Stb..stb.. A pszichologusom nekem is hasonlo kerdeseket tett fel, gondolkozz el ezeken te is.
2016. máj. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Jah es soha mem fog megvaltozni a sajat poklaban es mocskaban el. Nem a Te felelosseged anyaskodni felette es eltartani es ezeknek a mocskos viselkedeseihez asszisztalni! Ne haljon ehen es ennyi. Aztan fetrengjen a sajat szaraban mar ne haragudj! Nolj fel vallalj felelosseget az eletedert es Ne hagyd hogy ezt tegye veled. Ha ugye nem tud maskepp viselkedni mert ugye nem tud akkor csak a nagyon szukseges modon kommunikalj vele. Te neki nem tartozol Semmivel! Boven tettel mar neki sok sok mindent!

Utolso voltam

2016. máj. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Most 55, tehát 33 éves kora óta nem dolgozik.

Az öregségi résznyugdíjhoz 15, a teljeshez 20 év kell. Azt ne mondd, hogy 33 éves kora előtt is csak nyolc (vagy 3!) éve volt, mert nem hiszem el, az nem az a rendszer volt... ugyanis ha még 12 kell neki, akkor eddig max ennyi lehet, nem?

2016. máj. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!