Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan szólítjátok az édesanyá...

Hogyan szólítjátok az édesanyátokat/ édesapátok? Ti szoktátok a keresztnevükön szólítani őket?

Figyelt kérdés
2014. nov. 29. 15:04
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
81%
Anya, Apa. Nem szoktam a keresztnevükön szólítani őket. Még a keresztszüleimet sem, nemhogy a saját szüleimet.
2014. nov. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
85%

anya/anyu, apa/apu

keresztnéven az utóbbi pár évben szoktam néha, mert családi napközit indított anyukám, és a kisebb babáknál még eltörik a mécses az anyu szó hallatán :) de előtte egyátalán nem volt jellemző.

párom anyának és apának szólítja a szüleit, de ha emlegeti őket másoknak, akkor édesanyám/édesapám. szerintem ez tök szép :)

2014. nov. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
88%
Anya, apa, keresztnéven még véletlenül sem. Nem a haverjaim, hanem a szüleim.
2014. nov. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Anya, Apa.
2014. nov. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Detto mint a másodiknál. Alapvetően anyának, apának, de a családban sok a rokongyerek - unokahugik, unokaöcsik, unokatestvérek, 0-5 éves korosztályban, előttük a nevén hívom anyumat, hogy ne zavarjam meg őket, meg ha éppen nincs ott az anyjuk, nehogy sírás legyen az anya hallatán.
2014. nov. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
51%
A férjem pedig kamarkora óta "muter" és "fater" néven szólítja őket, pedig már 30 éves elmúlott, nekem ez borzasztóan bántja a fülem, de látszólag ők már megszokták, én meg nem szólok bele. Azért szívből remélem, hogy a kisfiunk nem fog minket muternak és faternak szólítani :D
2014. nov. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
23%
max írásban szólítom meg őket,tehát élőben nincs olyan helyzet, hogy szóljak, hogy "anya,apa",de ha lenne,akkor: anyu,apu
2014. nov. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
68%
Anya, apa. De van olyan barátnőm, aki a nevükön szólítja mindig, már amióta beszélni tud, pedig a szülők nem így akarták. Neki viszont így kényelmes.
2014. nov. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim válasza:
85%

anya, apa

apának az apu-tól van idegbaja. anyát meg nem nagyon érdekli hogy hívom. (szoktam: anyu,anya,anyuci,a nevén..)

2014. nov. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
79%

Anyu és apu. Akkor is, ha nekik szólok, és akkor is, ha idegeneknek beszélek róluk.

Lehet, hogy egyesek szerint ez gyerekes megszólítás, de így alakult ki, én semmi másra nem tudok átállni.

29/N

2014. nov. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!