Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha anyád nem volt "elég jó...

Ha anyád nem volt "elég jó anya", akkor megmondod neki ezt, amikor nagyszülőként oktatni kezd arról, milyen a jó anya? Vagy tűröd a beleszólást?

Figyelt kérdés

2016. máj. 7. 18:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Te vérmérsékletedtől függ. Én azért a tudtára adnám, hogy pont nem az ő véleményére vagyok kíváncsi. Nyilván, nem bunkó, sértett, dacos módon, de egy pillanatig sem tűrnék ellentmondást.
2016. máj. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagy kiváncsi a véleményére akkor majd megérti. Ha rákezdi hagyd ott! Akkor is ha épp végzel valamit. Mondhatod neki hogy nem hallgatod végig, vagy inkább írja ki magából és ha egyszer kedved lesz hozzá elolvasod. Ha nem vagy közönsége, akkor nem lesz mit előadni neked. Nincs közönség, nincs show
2016. máj. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt gondolnám anyámról, hogy "nem volt elég jó anya", akkor nem hiszem, hogy tartanánk a kapcsolatot... De ha mégis, akkor semmiféle kioktatást, beleszólást nem tűrnék meg. Sőt, egyébként ha elég jó anya volt, akkor is maximum tanácsot vagy javaslatot fogadnék el, semmi egyebet!
2016. máj. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%
Tök felesleges bármit is mondani.Valószínűleg pontosan tudja,hiszen egy olyan embert nevelt aki egy cseppet sem tiszteli.
2016. máj. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
4 es igazad van. Bár nem tudom, hogy felfogja e, hogy anyaként egyáltalán nem tisztelem. Nagymamám révén tudom, milyen egy anya. Ő nevelt igazából.
2016. máj. 7. 19:31
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem meg azért szeretne neked tanácsot adni,mert tudja magáról,hogy nem volt "jó anya".Nem akarja,hogy beleess abba a hibába,amibe õ.
2016. máj. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
6 os.. gondolod? akkor miért azokat a dolgokat mondja, amiket ő csinált velünk?? hát talán nem tolnék ki a saját gyerekeimmel, a bőrömön tapasztaltam milyen nehéz leküzdeni azokat a dolgokat, amiket "nevelés" címszóval időnként ránkkényszerített anyánk.
2016. máj. 7. 21:01
 8/9 Beviz Elek ***** válasza:

Nem mondanám meg, tudja magáról. Attól függetlenül hogy nem jól csinálta, tanult belőle és a kisöcsémmel most teljesen teljesen jó. Nem alkoholista, nem fogyatékos, pontosan tudja hogy mikor és mit hibázott, tisztában van vele, rágódik rajta anélkül is hogy mondanám.


Az anyós már más kérdés. Alkoholista, emiatt nehezebben forognak a kerekek, sokat nem volt józan így mindenre másképp emlékszik, mintaanyának képzeli magát de pont az ellentettje. Nyugodt ember vagyok, sokáig tűrök ha valakit nem akarok megbántani, de idővel szakadna a cérna. Szerencsére(?) másnap úgysem emlékszik rá, ha mégis akkor max 1 hétig.

2016. máj. 8. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én gyerek nélkül is megmondtam neki, tudja, mit gondolok róla. Ha esetleg ha gyerekem lenne, és elkezdene a nevelésébe beleszólni, pont ezért rövidre zárnám a témát.
2016. máj. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!