Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha az apa nem teljesíti a...

Ha az apa nem teljesíti a megítélt módon a gyerekekkel való kapcsolattartást. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Négy évvel ezelőtti válásunk során a bíróság nálam, az anyánál helyezte el a két kiskorú gyermekünket.

A kapcsolattartás a normál módon alakult, minden második hétvége szombat-vasárnap, nyári szünetben 4 hét az apának.

Az elmúlt négy év alatt ezeket sosem sikerült teljesíteni.Ezt úgy kell érteni, hogy sosem jön értük és hozza vissza őket rendes időben, állandóan variál. A nyárból örülhetek, hogy ha egy hetet megold. Én nagyon szívesen vagyok a gyerekeimmel, eddig a négy év alatt nem is csináltam ezekből soha problémát, mindig rugalmas voltam. De most már sajnos olyan anyagi körülményeim adódtak, hogy jó lenne, ha az apa teljesítené a kötelességeit. Azokban az időkben is nekem kell anyagilag is teljesítenem, amikor az ő kapcsolattartási ideje van. Ez azért elég megterhelő, főleg két kiskamasz gyermek esetében. Vannak igények, van étvágy...de azt hiszem ezt mindenki tudja akinek gyereke van, mibe kerül egy-egy hétvége.

Tudja-e valaki, mi a teendő ilyen esetben, milyen jogi lépések vannak amivel felszólítható lehet az apa a kapcsolattartás teljesítésére? Vagy ha ezt nem tudja megoldani, akkor valamilyen anyagi felelősséggel tartozik-e ezekre az időszakokra?


2016. máj. 12. 21:07
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%
Nos, a kapcsolattartas csak jog, nem kötelesség a jogosult részéről, ergo ő dönthet úgy, hogy nem megy. Te MEHETSZ ujraszabalyoztatni a lathatast, de azt ne képzeld, hogy majd kötelezik rá, hogy pl minden második héten péntektől hétfő reggelig vigye elé a gyerekeket és gondoskodjon róluk.
2016. máj. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Anyagi felelőssége pedig a tartási fizetesen kívül semmi nimcs
2016. máj. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
90%
Nem tehetsz semmit, a láthatás jog és nem kötelesség. Viszont azt megteheted, hogy szépen elkezded gyűjtögetni a számlákat, kiadásokat és beadod a kérelmet a bíróságon, hogy növeljék a gyt összegét. Aztán meg vagy megítélik vagy nem, de mást nem igazán tudsz tenni.
2016. máj. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
88%

Ahogy írták.

A láthatás nem kötelezettség, hanem jog.


Egyetlen egy dolgot tehetsz, kéred a bíróságtól a gyermektartás összegének emelését. Aztán vagy sikerrel jársz, vagy nem.

2016. máj. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Ismét örülök a magyar törvényeknek.

Ahogy olvasom...ha az anya nem biztosítja a láthatást, megbüntetik. Ha az apát nem érdekli a láthatás, az nem számít.:(

Következő életemben férfi akarok lenni.

2016. máj. 12. 21:42
 6/22 anonim ***** válasza:
46%

Szegény gyerekek ilyen primitív anyával!!!!


A láthatás MINDENHOL (nemcsak MO-on) csak JOG, de SEHOL nem KÖTELESSÉG!


Az anyának természetesen kötelessége biztosítani, hoyg az apa láthassa a gyerekeket, ha AKARJA - azaz AKADÁLYOZNIA nem szabad. De ha az apa nem akarja, akkor nem KELL elvinnie.


A gyerekelhelyezéskor azt vállaltad, hogy te vagy a gyerekkel - ha nem akartad volna egyedül vállalni, akkor nem kellett volna elválni.

Ha arra nincs pénzed, hogy kéthetente két napot adj a gyerekeknek enni, akkor nem kellett volna gyereket vállanod.

2016. máj. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

6.válaszadó


"Ha nem tudsz egy jó szót szólni, akkor inkább ne mondj semmit!"

részlet a Bambi című mesefilmből...ajánlom szíves figyelmedbe.


Én is tudnálak téged így névtelenül, arctalanul sértegetni, feltételezni rólad, hogy szegény családod hogy bír elviselni téged...de nem ezért vagyok itt.

Ha én válaszolok egy kérdésre, kulturált módon teszem. Ha valami nem tetszik, tovább lépek...de nem sértegetek senkit.

2016. máj. 12. 22:30
 8/22 anonim ***** válasza:
31%

Kérdező, ez sajnos tényleg így van, a különélő szülőnek joga, de nem kötelessége a kapcsolattartás.

Nagy szopás gyerekkel válni. Evvan...

2016. máj. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
2016. máj. 13. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező!


Szerinted mi értelme lenne kötelezni valakit, akit marhára nem érdekel a gyereke arra, hogy látogassa? Semmi. Mondjuk ha az a cél, hogy a gyerek lelkileg teljesen tönkre menjen, akkor lehet erőltetni.

2016. máj. 13. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!