Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha az apa nem teljesíti a...

Ha az apa nem teljesíti a megítélt módon a gyerekekkel való kapcsolattartást. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Négy évvel ezelőtti válásunk során a bíróság nálam, az anyánál helyezte el a két kiskorú gyermekünket.

A kapcsolattartás a normál módon alakult, minden második hétvége szombat-vasárnap, nyári szünetben 4 hét az apának.

Az elmúlt négy év alatt ezeket sosem sikerült teljesíteni.Ezt úgy kell érteni, hogy sosem jön értük és hozza vissza őket rendes időben, állandóan variál. A nyárból örülhetek, hogy ha egy hetet megold. Én nagyon szívesen vagyok a gyerekeimmel, eddig a négy év alatt nem is csináltam ezekből soha problémát, mindig rugalmas voltam. De most már sajnos olyan anyagi körülményeim adódtak, hogy jó lenne, ha az apa teljesítené a kötelességeit. Azokban az időkben is nekem kell anyagilag is teljesítenem, amikor az ő kapcsolattartási ideje van. Ez azért elég megterhelő, főleg két kiskamasz gyermek esetében. Vannak igények, van étvágy...de azt hiszem ezt mindenki tudja akinek gyereke van, mibe kerül egy-egy hétvége.

Tudja-e valaki, mi a teendő ilyen esetben, milyen jogi lépések vannak amivel felszólítható lehet az apa a kapcsolattartás teljesítésére? Vagy ha ezt nem tudja megoldani, akkor valamilyen anyagi felelősséggel tartozik-e ezekre az időszakokra?


2016. máj. 12. 21:07
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
57%

Szia. Elméletileg ha az apanal vannak a gyerekek időarányosan lehet csökkenteni a gyerektartast is. Hiszen azt a gyerek ellátására adja de ha nála vannak akkor azt ő fizeti. A gyerektartast fizeti amit megiteltek ezen felül maximum önként és dalolva adhat.

Egy baratomeknal úgy van hogy a gyerektartast utalja a srác (25 ezer) és ő fizeti a kislány óvodai csekkjet (kb.7000 ft) és a balett felét (kb 4000 ft).

De önként és dalolva vesz neki ha kell cipőt ruhát viszi moziba programokra.

De ez nem kötelezhető. Ami kötelező a gyerektartas.

a kerdezonek kellene normális állás után nézni hogy ne okozzon extra gondot hogy enni kell adnia 2 gyereknek. Mert ez mindenképp gázos helyzet de főleg az hogy annak ellenére hogy apuka tojik a gyerekekre anyuka erőszakkal oda küldene őket hozzá hogy spóroljon egy keveset.

2016. máj. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
85%

Tehát a pénz a gond, nem az, hogy keveset látja a gyerekeket az apa. A szokásos, aggyá, aggyá, aggyá! Mivel nálad vannak elhelyezve a gyerekek, a TE felelősséged az anyagi ellátásuk, az apának a gyerektartás fizetése. Ha azt akarod, hogy ez ne így legyen, arra ott a megosztott felügyelet, akkor nincs tartásdíj, mindenki a saját idejében gondoskodik az anyagiakról.

Gondolom örültél annak hogy nálad vannak elhelyezve, így örülnöd kell minden részének. Nem csak akkor kell emberkedni, ha jól mennek az anyagiak.

Mellesleg kéthetente látni a gyerekeket édeskevés, normális szülők nem is ragaszkodnak ilyen elmebeteg kötött időrendhez. Keress másodállást.

2016. máj. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!