Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők vajon mit szólnának hozzá?

Szülők vajon mit szólnának hozzá?

Figyelt kérdés

A szituáció egyszerű, de annyira mégsem.

Angliában tanulok, barátnőm szintén, itt jöttünk össze. Elején nem tűnt komolynak aztán mégis.

Most ott tartunk hogy ideje lenne szülőknek is bemutatkozni.


Mi leginkább angolul kommunikálunk, ugyanis a lány orosz, magyarul csak egy minimálisat tud, kicsit tanítjuk egymást, Ő a magyart én az oroszt. :D


Na de szóval ki hogy fogadná ezt, vagy igazából nem számítana?



2016. máj. 15. 09:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szülők intelligenciájától és hozzáállásától függ.

Melegszívű hozzáállás, kedvesség mellett, humorérzékkel intelligenciával megáldott szülőkkel áldott meg a sors, szóval nálam volt egy kényes cserediák (vega, vegán stb) és szüleim jobban teljesítettek, mint hittem volna. Pedig apum szót nem beszél külföldi nyelveken. Na jó, talán az oroszt, de ő német volt.

2016. máj. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ez a mai világban nem olyan nagy ritkaság. a fiatalok jó része külföldön van már, így nem meglepő,hogy a párjuk is az esetek nagy részében külföldi.

fontos kérdés,hogy a szüleid beszélnek angolul? ha igen, akkor semmi probléma, hiszen tudnak majd beszélgetni a barátnőddel.

azonban ha a szüleid nem tudnak angolul, akkor neked kell majd tolmácsolni köztük.

meg ha tanítgatod a barátnődet magyarul, akkor mondjuk ebéd után mondhatja,hogy " finom volt, köszönöm". meg pár ilyen mondatot még elsüthet. biztosan szimpatikus lesz a szüleidnek,hogy próbálkozik velük szót érteni..

ha meg tényleg komoly lenne a kapcsolatotok, gondolok itt házasságra meg gyerekre, akkor biztos vagyok benne,hogy a szüleid is tanulgatnak majd angolul,hogy szót értsenek vele.

majd a helyzet hozza. de nem kell túl parázni szerintem.

2016. máj. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmi kulonos szerintem. Meg csak nem is annyira eltero szarmazasu csaj amit ne lehetne befogadni.
2016. máj. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én párom német, angolul, meg németül beszél. Szüleim egyáltalán nem értik, de mégis kézzel lábbal komunikálnak egymással és elvannak együtt. Tudják, hogy nekem ez sokat számít ezért elfogadják.
2016. máj. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek. :)


Angolul tudnak ők is igen, ilyen téren nem lesz gond, alapvetően azzal sem lenne bajuk, hogy orosz, csak még nem tudom miként adjuk elő, bár valószínű neve alapján már fel fog tűnni vagy lehet jó volna ezt telefonon előre mondani.

2016. máj. 15. 09:37
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

én azt hittem tudnak a barátnődről.

legalábbis nekem alap,hogyha pár hete, hónapja járok valakivel és úgy érzem komoly, akkor mesélek róla a szüleimnek.aztán ha eljön az ideje, bemutatom.

először mindenképpen beszélj nekik róla, meg hogy legközelebb ha jössz haza, bemutatnád

2016. máj. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Azt tudják egy ideje hogy van egy lány, csak míg mi sem tudtuk igazán addig annyira nem is nagyon volt téma, csak megvagyunk-e, alakulnak-e a dolgok, tehát a szokásos kis dolgok.
2016. máj. 15. 10:14
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha jófejek a szüleid akkor jól fogadják majd.
2016. máj. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mivel külföldön tanulsz Nem fogja őket villámcsapásként érni a dolog. Nekem 20 évesen teljesen elfogadták, pedig a szüleim egy szót sem beszélnek angolul. Mivel Angliában vagy lehet nekik is tök egyértelmű hogy nem magyar a csajszi :)
2016. máj. 17. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Most hétvégén lesz majd a találka, telefonon azért már beszéltünk előre. :)
2016. máj. 19. 03:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!