Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Befejezni az egyetemet vagy...

Befejezni az egyetemet vagy halasztani egy évet?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ezt magamnak kéne eldönteni, csak valahogy annyira elbizonytalanodtam. Ez egy olyan döntés, ami kihatással lehet a további életemre, ezért hátha tud egy olyan ember segíteni, aki volt hasonló helyzetben vagy tapasztaltabb nálam.


Szüleim soha nem támogattak semmiben. Többnyire köztük voltak konfliktusok, de mindig rajtam vezették le a feszültségüket. Miután rájöttem, hogy akármit csinálok, akárhogy próbáltam megértetni velük, hogy rendezzék le egymás között, csak engem hagyjanak ki belőle, nem érdekelte őket. Úgy beszéltek velem, mintha valami csöves senki lennék. Mivel úgysem tudtam rájuk hatással lenni, így igyekeztem nem a közelükben lenni, és a tanulásra koncentrálni. Miután befejeztem a középiskolát, egyetemre mentem jogásznak tanulni valamint dolgozom is mellette. Közben megismertem egy lányt, amikor elkezdtem az egyetemet és tavaly összeköltöztünk. Nemrég kiderült, hogy terhes, nem terveztük, de a barátnőm szülei támogatnak bennünket és akármiben segítenek, amíg befejezem az egyetemet. Nekem lelkiismeretfurdalásom van emiatt. Nem várhatom el, hogy 1 éven keresztül segítsenek nekünk, amikor biztos lenne jobb dolguk is. Annyira hirtelen jött ez az egész. Legalábbis nekem rossz érzés, hogy mások terhére válunk. Tudom, hogy hülyeségnek hangzik, de gondoltam rá, hogy halasztok 1 évet az egyetemen, mert keresnék egy másodállást, ami egyetem mellett nem menne, így nem mindent a barátnőm szüleinek kell állni.

Másrészt nem biztos, hogy egyetem után rögtön találni fogok munkát, amit most csinálok is csak részmunkaidős. Ergo még akkor is barátnőm szülei segítenének ki.


Nem tudom, merre lépjek, félek, hogy mindegy mit döntök, rosszul is elsülhet.


2016. máj. 17. 17:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia, most vagy akkor a 4. Ev vegen a jogon? Esetleg szeptembertől nem tudsz átmenni levelezőre? Az utolso felevben akkor esetleg tudnal kerni kedvezményes vizsgarendet. Igy meg konnyebb a vizsgakat megcsinálni.

A diplomamunkadat sztem ha nem kezdted el akkor elkezdhetned mar most is ha lesz ra nemi időd. (Gondolom mar kitalaltad h melyik tárgyból irod). A zv-két sem muszaj egyszerre megcsinálni, beoszthatod h pl jovo tavasszal megcsinalsz 2-ot meg ősszel is 2-ot es mar be is fejezted a sulit. Igy elosztva nem nehez hidd el. Mellette tudsz dolgozni is rendesen, ha nem szeretned elfogadni a párod szüleinek a segitseget. 😊

(tudom milyen nehez, munka mellett kezdtem el én a jogot es most két kisgyerekkel csinalom a zv-ket)

2016. máj. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz átmenni levelezőre? Akkor dolgozhatnál teljes munkaidőben és halasztanod sem kellene.
2016. máj. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mi igaz belőle és mi nem, de egyik barátom levelezőn csinálja végig és elmondása szerint ez így sokkal nehezebb és időigényesebb. Természetesen mindenképpen érdeklődni fogok efelől, amennyiben nincs más megoldás. Ha tényleg ennyire macerás, akkor viszont lehet egyszerűbb lenne lehúznom még ezt az 1 évet valahogy.
2016. máj. 17. 17:44
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Átmehetnél levelezőre. Egyébként ha ajánlják, tudom hogy kínos de a saját lányuknak és az unokájuknak akarnak ezzel segíteni. Ha jogász lesz belőled jól el fogod majd tudni tartani a kiscsaládod. Sokan vannak akik halasztanak, aztán egyre több akadályt kell a sulin kívül megugrani és végül lemondanak az iskola befejezéséről. Legyen az a fókuszod hogy jogász leszel, aki majd jól keres. Addig döntsd el hogy levelezőn vagy nappalin! A családodért teszed. Persze mellette minden mellékkereset lehetőséget meg kell ragadni.
2016. máj. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen fejezd be a sulit. Utána majd meghálálod a segítségüket. :)
2016. máj. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nehezebbnek azert nehezebb a levelező, mert ott nem napi szinten hallod a tananyagot, hanem hetente 1x ledaraljak es otthon tanuld meg a könyvből. De nem lehetetlen!!! En munka mellett kezdtem levelezőn es igy húztam le par evet. Ha szorgalmas vagy akkor az utolso felev mar gyerekjáték lesz 😊 otthon is siman meg tudod tanulni.

Es levelezőn sem egyedul voltam, rengetegen igy csináltuk 😊 es meg a zv-nem sem erzem ennek a hátránya. Idoben kell elkezdeni készülni az igaz, de meglesz az eredménye 😃

1. Voltam

2016. máj. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
két passzív félév után át fognak rakni költségtérítésesre ezt is kalkuláld bele. Lehet megérné inkább befejezni mert inkább egy évig legyél anyósodék terhére mint egy életen át.
2016. máj. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Teljes mértékben azokkal értek egyet, akik azt írják, ha már csak egy éved van hátra, azt mindenképp fejezd be! Hosszú távon ezzel teszed a legjobbat a családodnak, beleértve a párod szüleit is!

Nyáron

- írd meg a diplomamunkád (amennyire tudod)

- dolgozz és tegyél félre, amennyit tudsz

Végső esetben vegyél fel minimális(!) diákhitelt.

De ha a párod szülei megengedhetik maguknak a segítséget, most köszönd meg, fogadd el és utólag háláld meg!

2016. máj. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%
Ne halassz semmiképp sem! Később már ott lesz a gyerkőc, idegesebb leszel nem tudsz a tanulásra koncentrálni, főleg ha esetleg még apás is lesz... Sokkal rosszabbul fogsz járni úgy...
2016. máj. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
64%

Jogasz vagyok. Ne balaszd el! Semmikepp!

Fogadd el az atmeneti segitseget, mert hosszu tavon a diplomad a megelhetés zàloga, és mert ha most halasztaz, több mint 50:/: hogy nem fejezed be. Ha egyszer elkezdesz a babara keresni, nem fogsz visszamenni. Es mert levelezos, adott esetben "rite" diplomaval nem kapsz majd jogi allast.

Hidd el! 15 eve vagyok a szakmaban..

Irj privatot, ha kerdsed van!

2016. máj. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!