Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan kell viszonyulnia a...

Hogyan kell viszonyulnia a szüleihez egy huszonéves embernek?

Figyelt kérdés

27/f vagyok, a kérdés azokhoz szól, akik már elköltöztek otthonról. Néha nem tudom, hogy én vagyok ennyire rossz lelkű, hálátlan vagy a szüleim várnak el túl sokat tőlem. Szeretnék a kérdésimre több választ kapni, hogy ki tudjak magamban alakítani egy képet arról, hogy a mi a normális szint:


1. Milyen sűrűn illik az embernek meglátogatni a szüleit?

2. Mennyi időt illik látogatás során ott tartózkodnia az embernek a szüleinél?

3. Milyen sűrűn illik az embernek telefonon felhívni a szüleit?

4. Milyen sűrűn illik az embernek programot csinálni a szüleivel?

5. Milyen volumenű nyaralást illik évente szerveznie az embernek a szüleivel?

6. Milyen gyakran kell megkérdezni a szüleimtől,hogy kijönnek-e a pénzből, amit keresnek?

7. Milyen részletesen kell beszámolnom arról, hogy mit csinálok általában (pl hogy mivel töltöm a hétvégéimet)?



2016. máj. 19. 19:31
 1/10 anonim ***** válasza:
44%

Én 22 éves lány vagyok. De: 1. szerintem heti-havi 1szer elég

2. 2-3 órát, ha sietsz, 1 is elég, viszont ha segitened kell valamiben, akkor többet

3. Szerintem heti egyszer ez is bőven oké

4. Szeirntem 27évesen program évi egyszer, vagy ha vannak közös vacsorák akkor havi

5. Nyaralást a szülőkkel? 27 évesen már mennék a saját családommal, köszönöm

6. ha úgy érezzük, máskor nem

7. NAGYON kevés részletet.


Én egyébként jó kapcsolatot ápolok anyámmal, 3-4 naponta felhivom és beszélünk, mesélek, ő is mesél, de úgy van vele, hogy egyengetnem kell az életem és ők segítenek ha szükségem van rá. Nekem igy normális

2016. máj. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

1. Ahogy jól esik, amire lehetőség van. Én hetente találkozom velük, egy városban élünk, szeretjük egymást.

2. Amennyi jól esik és amennyire időd van! Nálam ez kb. 1-2 óra.

3. Ez a találkozásoktól függ. Ha nincs lehetőség látogatásra, akkor lehet telefonon is tartani a kapcsolatot. Pl. ha messze életek egymástól

4: Amikor szeretnétek

5: Ha van rá igény, akkor amikor szeretnétek

6: Gondolom, ez nem változik, szóval tisztában van vele az ember, hogy kb. mennyit keresnek a szülei

7: Ahogy jól esik

Ezekre nincs szabály. Ha szeretsz velük lenni, akkor menjél hozzájuk és csináljatok közös programokat időnként.

Ha nem vagytok olyan közeli viszonyban, akkor nyilván nem fogtok pl. együtt menni nyaralni.

2016. máj. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én hanyagolnám azt, hogy KELL. Ez nagyon relatív. Kinek milyen a kapcsolata a szülőkkel.

Nekem pl. nagyon jó, ezért gyakran látogatom meg őket, Anyukámmal hetente többször beszélünk, szerencsére nem szól bele a dolgaimba és bízok benne, ezért mindent el is szoktam mondani neki. Hogy mennyit vagyok ott? Attól függ, hogy mennyire vagyok elfoglalt, de nem szoktam úgy tervezni, hogy: "Na most egy órát fogok tölteni a szüleimnél."

Közös programok már nagyon nincsennek, de szoktunk néha együtt vásárolni illetve vannak közös ebédek havonta párszor- ott már az egész család jelen van.

A közös nyaralás nálunk már nem téma.

A pénzügyeket pedig megbeszéljük. Amiben tudok segítek. 28/N

2016. máj. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Én kb ilyen válaszokat vártam (persze azért még örülök ha lesznek).


1. Én kb 2-3 hetente gondoltam, anyám állandóan nyaggat, hogy ez kevés és hogy nem így kellene hozzá állnom.

2. Szerintem pár órát, ha nagyon ráérek, akkor többet, de állandóan azzal nyaggatnak, hogy miért nem alszok ott, miért nem töltök velük egy egész napot.

3. Heti egy szerintem elég, anyám szerint minden másnap kellene.

4. Anyám szerint havonta 1szer legalább kellene csinálnunk közös programot mindezt úgy hogy az érdeklődési körünk metszete zérus.

5. Értetlenül állnak előttem, amiért nem akarok velük elmenni nyaralni.

6. Szerintem sem kellene ebből ügyet csinálni, de anyám állandóan rágja a fülem, hogy "még ezt sem kérdezem meg", pedig ha megkérdezem, akkor azt mondja, hogy kijön belőle,de állandóan szóvá teszi, hogy én nem kérdezem meg.

7. Állandóan kifaggatnak, hogy mit csinálok,mit eszek, mit főzök,hova megyek, miért nem megyek ki hozzájuk, mi dolgom van, meddig dolgozok...stb és bűntudatok keltenek bennem, ha nem mondok el valamit.

2016. máj. 19. 20:29
 5/10 kittyy18 válasza:
71%

Olvastam a válaszokat. Az 1-ső válaszadó teljesen megfogalmazta az én gondolataimat:)

Sztem nem egészséges ha egy "gyerek" túlságosan ragaszkodik a szüleihez. Szeretni kell őket, tisztelni, de van egy pont amikor fel kell nőni. :)

22/N

2016. máj. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez nagyrészt a konkrét személyektől függ, a kapcsolatotoktól, milyen messze laktok, van-e már saját családod,stb. Szerintem nem lehet általánosítani, meg nem is illem kérdése. A saját esetemben így tudnék válaszolni a kérdéseidre:

1.-2. Mi általában heti egyszer találkozunk,többnyire hétvégén,pár órára. Ha mégsem úgy alakul,akkor valamikor hét közben, munka után hazaszaladok,olyankor csak fél-egy órára.Egy városban lakunk amúgy,nyilván ha többszáz kilométerre lennének,akkor sokszor ritkábban mennék.

3. Telefonon emiatt nem igazán beszélünk, ha éppen valami fontos közlendő van,akkor szoktuk egymást hívni.

4-5. Közös program nem igazán van,mármint ha ilyen elmenős dologra gondolsz, nyáron szoktunk közösen elmenni egyszer, max.kétszer egy-egy napra valahová. Nyaralni párommal/barátokkal szoktunk :).

6.Jó viszonyban vagyunk, meg hát ők neveltek fel, így ismerem az anyagi helyzetüket,nem kell kérdezni.

7. Nem szoktam mindenről beszámolni,felnőtt ember vagyok. persze sokmindent megbeszélünk,de van amit nem nekik mondok el.:).

30N

2016. máj. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

1, amig Magyarországon éltem ez havi 1 alkalom volt.

2, fél nap (200km-re laktak a szuleim, igy volt, hogy ott is aludtam, de általában reggel mentem este jottem)

3, telefonon, amikor jol esik. 2-3 naponta szoktunk beszélni.

4, nem csináltunk kulon programokat.

5, nem nyaraltam 27 évesen a szuleimmel, de már 21 évesen sem. (utoljára, ha jol emlékszem 16 voltam, mikor egyutt nyaraltunk)

6, sose kérdezem meg, ok se engem.

7, én olyan tipus vagyok, aki szeret fecserészni, ugyhogy általában tudjak a hétvégi programokat :D

2016. máj. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
23%

33 éves nő vagyok. Szerintem ez szokás kérdése. Amíg egy faluban laktunk volt, hogy minden este átmentem, főleg mikor férjem dolgozott a lányunk meg pici volt. Most, hogy 35 km-e lakunk, kislányom is nagy már, így azért több a programunk, így amikor tudunk. Van, hogy csak havonta, de van, hogy egymás után két hétvégén is megyünk, meg főleg, ha hazajönnek az öcsémék, akik 200 km-re laknak. Nyaralni ritkán szoktunk együtt, mert sajnos ők, munka miatt nemigen tudnak menni, mert mindig nyáron van apumnak a dömping, télen meg ugye suli a gyerkőcnek, nélküle meg nem megyek én sem. Programok azok inkább náluk szoktak lenni, grillezünk. Néha anyu ha a városban jár elmegyünk shopingolni. Hívni kölcsönösen hívjuk egymást, ha már régebb óta nem hívtam felhív, vagy én őket. Szoktunk skypolni is, főleg hármasban öcsimékkel. Az anyagi helyzet nálunk fordított, inkább ők segítenek nekünk. Meg szoktuk beszélni mit csinálunk, általában ha messzebbre megyünk tudják. Főleg azért az unoka miatt is, de miattam is. Ugyanez a helyzet anyóssal is. Ha van valami felhív engem is, meg a férjemet is.

De az, hogy anyukád így rád akar szállni, holott Te már inkább jobban elszakadnál, az nem jó. Ezt meg kellene beszélni velük, hogy szereted őket, meg minden, de....

Lesz egy kis sértődés, de ha van egy kis eszük (bocsi) előbb utóbb rájönnek, hogy ha tovább erőltetik a dolgot, nemhogy közelebb kerülnétek egymáshoz, hanem inkább még jobban eltávolodtok.

2016. máj. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
53%

Nagyon sok függ attól, milyen a kapcsolatod a szüleiddel, te mennyire tudtál leválni, ők mennyire fogadták el, hogy felnőttél.


Nekem emiatt a saját szüleimmel megromlott a kapcsolatom, mert én leváltam, ők meg (főleg anyám) nehezen emésztik meg, hogy már nem vagyok gyerek, pedig én már a húszas éveimen is túlvagyok, de már több, mint egy évtizede megy a harc.


Ne az "illem" döntse el nálad, hanem, hogy mire van igényetek és az hogyan egyeztethető össze, és tudtok-e mindkét félnek megfelelő kompromisszumot kötni.

2016. máj. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

1.Én még szülőkkel lakok de ha külön laknék és saját családom lenne akkor vasárnaponként látogatnám őket.

2.pár órát lennék ott.

3. Telefonálni nem kötelező csak ha történt valami fontos pl előléptettek, úgy munkahelyed van, kirúgtak, elmész hosszú hétvégére, kocsit venni mész, stb, stb.

4. Az én szüleim sose mentek sehova se az ő szüleikkel, ha mentünk valahova akkor nagyszülők nélkül. étterembe vittük a mamát mikor szülinapja volt de más nem.

5. Én mint mondtam még itthon lakok náluk de így se megyek velük nyaralni, ők voltak balatonon tavaly, én meg most megyek külföldre nyaralni.

6. Ha kevés a pénzük akkor úgy is mondják.

7. Nem kell beszámolnod róla, csak ha olyat csinálsz amit nem minden hétvégén pl mész kirándulni a mecsekbe vagy átmész a bécsi vásárra.

2016. máj. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!