Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Huszonéves gyereket is megüthe...

Huszonéves gyereket is megüthet egy szülő?

Figyelt kérdés

Ha már elmúltam 20éves anyám arcon vág, mert nem az ő elvárásainak megfelelően viselkedek akkor ezt megteheti pusztán azért mert ő a szülő és én a gyereke vagyok?

Most komolyan azt kell csinálnom amit ő mond? Nem lehet nekem más életútam más gondolkodásom mentalitásom? Mi vagyok én valami betanított kézi szoba pincsi?


2015. jún. 9. 23:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
74%

Fiatalabban sem utheti meg.

(Most tekintsunk el attol, hogy neha kell (vagy nem))

A kerdesed jo. Neked kell eldontened, hogy elturod ezt, vagy othagyod a szuloi hazat, es kulon eletet elsz, vagy maradsz a hatalma alatt...

2015. jún. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%
Mindig van olyan út, ami nem igényel fizikai, vagy mentális erőszakot, így részben igazad van... Azonban ha nem tetszik amit csinál, bármikor otthagyhatod, s megszakíthatsz vele minden kapcsolatot. Elmúltál 18 éves, így semmilyen törvényes módszerrel nem vitethet magához. Amíg viszont az ő házában élsz (feltételezem ott élsz), addig igenis be kell tartanod a szabályokat (ettől függetlenül elítélendő a fizikai erőszak, de nem tehetsz ellene semmit azon kívül, hogy megbeszélitek vagy lelépsz).
2015. jún. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
58%
Nem uthet meg, de ha akar kirakhat a hazabol. Szoval vagy tursz vagy fogod a batyudat.
2015. jún. 10. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
28%
20 éves nem gyerek. Úgyhogy NEM.
2015. jún. 10. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
92%

Nem, normális szülő 6 és 16 évest sem üt meg.


A 20 éves meg már nem gyerek.


Látom, még erősen él a proli mentalitás.

2015. jún. 10. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Én 18 éves vagyok es mintha ezeket a kérdéseket én tettem volna föl..èn nagyon szívesen elmennék itthonrol ha lenne hova
2015. jún. 10. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

164. § (1) Aki más testi épségét vagy egészségét sérti, testi sértést követ el.


(2)Ha a testi sértéssel okozott sérülés vagy betegség 8 napon belül gyógyul, könnyű testi sértés vétsége:2 év

2015. jún. 10. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Az "igen"-t, vagy "nem"-et a család mentalitása határozza meg.

"Most komolyan azt kell csinálnom amit ő mond?"

Ha MamaHotelben élsz, (azaz mindenről anyád gondoskodik, te csak élvezed ezt, sem rezsi, sem mosás-főzés-takarítás a te gondod), bizony elvárhatja, hogy az ő előírásai érvényesüljenek.

.

A megütés más dolog, én ellenzem az ütéssel "nevelést".

Ha a gyerek szép szóból nem ért, a kívánalom magyarázatát nem érti meg, az ütés csak árt, hiszen (elme)orvosi eset.

2015. jún. 10. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
egy 2 evest sem uthet meg, nemhogy egy 20 evest.
2015. jún. 10. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Csak azt nem értem ha legközelebb megint ilyen irányba akkar lépni akkor mit cselekedjek? Értem én hogy az önvédelem nem bűn, csak hát a mai öregek másként fogják ezt tálalni a szomszédoknak ismerösöknek
2015. jún. 10. 08:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!