Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok arról, hogy egy...

Mit gondoltok arról, hogy egy huszonéves a szülei pénzéből vesz ajándékot a szüleinek?

Figyelt kérdés
Szerintetek ez ellentmondásos/gáz?
2015. jún. 3. 18:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%

Gáz.

Gyerekkoromban sem vettem a szüleimnek ajándékot a saját pénzükből.

Készítettem valamit. Vagy ha kaptam rokonoktól kis pénzt valamilyen alakalomra, abból spóroltam, és abból vettem valamit.

2015. jún. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért az sem mindegy, hogy a huszonéves egy 21 éves egyetemista, aki a szüleitől kapott zsebpénzt spórolja, vagy pedig egy 28 éves munkanélküli.
2015. jún. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
61%
22 éves egyetemista, saját kereset nélkül, vagy csak alkalmi keresettel.
2015. jún. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Fiatal egyetemistaként, ha van kisebb félretett pénzem, bármilyen saját keresetből, inkább abból költenék. Nyilván, a szüleim sem várnak hű de nagy ajándékokat. Inkább valami kreatív vagy figyelmes kis aprósággal szoktam meglepni őket, ha úgy adódik.
2015. jún. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a családban (eredeti családban, tehát lemenők, felmenők) nincs külön pénz, minden közös, illetve mindent (tulajdonjogot, pénzt, vagyont) a lemenők felé nyomnak. Iylenformán nincsn enyém-tiéd, és a legidősebbeknek nincs is "semmijük", miközben mindent ők szereztek meg életük során. Szóval nálunk nincsen ilyen, hogy mi kié, csak hogy mit ki használ, tehát birtokviszonyról beszélhetünk, nem tulajdonról.
2015. jún. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A kérdés valójában rólam szól. Még egyetemre járok, de ezzel a kérdéssel már egy ideje nem tudok elszámolni. A szüleim mindenre adnak pénzt, és én sosem veszek felesleges dolgokat, de akkor is túl beszabályozatlannak érzem ezt a rendszert és valahogy nem tudok elszámolni magammal. Gáznak érzem, de ugyanakkor nekem csak megspórolt pénzem van. Az a baj ezzel, hogy így nem érzem a pénz súlyát eléggé és állandóan rágódom ezen. Sokkal frusztrálóbb ez a rendszertelenség, mintha világos, konkrét és át nem hágható korlátok lennének, és akkor nem az én vállamon lenne a felelősség. Ez most lehet, hogy kissé érthetetlen, de aki érti, az szerintem pontosan tudja, mire gondolok. Én, ha szülő leszek, mindig világos határokat szabok majd meg a gyerekemnek, hogy legyen mi ellen lázadnia és ne az legyen, hogy vagy elkanászodik, vagy a saját lelkiismeretével kerül állandóan konfliktusba.
2015. jún. 3. 19:37
 7/13 anonim ***** válasza:
10%

"Azért az sem mindegy, hogy a huszonéves egy 21 éves egyetemista, aki a szüleitől kapott zsebpénzt spórolja, vagy pedig egy 28 éves munkanélküli."


Drága, én most leszek 20 éves, lány, első éves egyetemista. Hogy csinálom hogy van saját költőpénzem?

Szépen eltoltam a seggem dolgozni, mert nem büdös a munka és igy spórolok !

2015. jún. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
85%

"Drága" 7-es!

Én 20 éves egyetemista vagyok, szintén dolgozom, VISZONT tisztában vagyok azzal, hogy vannak olyan szakok, amik mellett fizikai képtelenség munkát vállalni. Attól, hogy valaki olyan helyen tanul, ami mellett csak a tanulás rovására férne bele dolgozni, még nem biztos, hogy büdös neki a munka! Érdekes felfogásod van.

2015. jún. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mondjuk egyetemen van ösztöndíj is. Az azért saját kereset, még ha a szülők ki is egészítik. Furcsa, ha az sincs a kérdezőnek. Vagy csak bukdácsol az egyetemen?
2015. jún. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Állami ösztöndíjjal tanulok. Emellé pluszban még akkor is csak kevesebb mint 20.000-et kapnék, ha színötös lennék. De egyébként nem vagyok, mivel szar szakot választottam és most már csak arra játszom, hogy végezzek vele. Nem mintha bármi közöd lenne hozzá egyébként.
2015. jún. 4. 11:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!