Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám kidobott otthonról,...

Anyám kidobott otthonról, hogyan tovább? 19f

Figyelt kérdés

Hát hülye történet a lényeg hogy elhagytam egy 6 ezer forintos fulhallgatot amit én vettem saját magamnak, (nem is az a lényeg hogy mennyi volt, sok köze nincs) mondtam anyámnak h elhagytam, erre elkezdett ordibalni meg minden. h mindent leszarok nem tanulok, csak az edzés a fontos, semmit sem csinálok, és ott hadonászott egy késsel előttem fel méterre és üvöltött az arcomba mint valami pszichopata, többször meg is ütött, és a kés megvágta a karom is, nagyon durva szavakat vágott hozzám (pl miért vagy nekem, inkább ne lennél, megöllek meg hasonlók)

Menjek dolgozni, menjek el otthonról, többet nem akar látni.

Mondtam neki h velem így ne beszéljen, meg hogy kulturaltabban is lehetne és Csak azért is folytatta. Összepakoltam a cuccaim, addigis szapult, mindennek elhordott, és még kinn hozzámvágott egy poharat ami a kezében volt, és meg is vágott az a pohár is.

Jelenleg az edzőmnél vagyok, máshova nem tudtam menni, nem akarok visszamenni haza, éppen szóbeli érettségi előtt állok, nem tudom hogyan tovább.

Ti mit csinálnátok? Sajnos igaz a történet, nincsenek se barátaim akikre számíthatok, se más rokonok, családtagok, csak az edzőm, nála lehetek pár napot, mondta, kilátástalannak tunik az életem

Itt az ideje elmenni otthonról én úgy érzem nem akarok sose visszamenni már

Bocsi a hibákért telefonrol vagyok:(



2016. máj. 20. 17:54
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
74%
Bocs, de anyád finoman szólva is nem százas, lehet már régóta el akart paterolni otthonról, ez csak hülye ürügy volt.. Azért azt megvárhatta volna míg leérettségizel, utána meg mehetsz koleszba vagy dolgozni vagy amit akarsz, ha közel lakik valamelyik nagyszülőd, ideiglenesen oda is mehetnél, jobb ötletem tényleg nincs
2016. máj. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
70%

Egy ilyen semmiségért, komolyan? Na ne már! Figyelj, biztosan nincsenek barátaid -> olyan ismerőseid, rokonaid, akiknél huzamosabb ideig meghúzhatnád magad? Az edződ biztosan engedi, hogy maradj az érettségi végéig. Diákmunkád van/volt? Olyan valaki esetleg, akivel közösen bérelhetnétek albérletet/lakást magatoknak? Nyárra majd diákszálló, kolesz? OLyan munkát próbálj meg majd érettségi utánra keresni, amit - ha nincs üres éved - suli mellett is tudsz majd csinálni, nyárra pedig olyat, ami szállást is ad egyben. Egyetemen/főiskolán pedig keress kollégiumszobát, vagy bérelj(etek) albérletet akkorra. Addig is pedig spórolj-spórolj, hogy legyen pénzed majd saját (v. társas) lakásra! Az onnantól fix lesz.

Sajnálom, konkrétumokkal nem tudok szolgálni, de a fentebb leírtak közül valamilyet biztos találsz! Esetleg az edződ is segíthet vagy tudhat valamit/valakit. Most koncentrálj az érettségire, amennyire csak tudsz és nyugodj meg, fújd ki a levegőt, ha anyukád egy ilyen apróságért ilyen, hidd el, jobb lesz ez így!

Ha gondolod írj rám, nekem kibeszélheted, ha valamit érzel vagy gondolsz, mégha érdemben válaszolni nem is tudok...

Sok sikert!

2016. máj. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
Senki nincs, már vagy 2 éve mindig erről beszélt hogy kidob
2016. máj. 20. 18:04
 4/35 anonim ***** válasza:
31%
Ha tényleg erről beszél, akkor direkt volt. Direkt volt az időzítés. Ne hagyd magad. El akar lehetetleníteni.
2016. máj. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
Eddig még sose akadt így ki , én nem értem, semmi oka sincs erre . Stabil 4 es tanuló vagyok, emelteztem töriből, magyarból, és a sportkarrier is most kezdett beindulni 2 hete :( de jelenleg nem tudom miből lesz pénzem utazni ide-oda, eddig anya fizette, de most tényleg magamra vagyok utalva, és nem akarok sohase segítséget kérni már tőle, nagyot csalódtam benne
2016. máj. 20. 18:07
 6/35 anonim ***** válasza:
76%
Az érettségit muszáj megcsinálnod. Mikor lesz vége az érettséginek? Utána dolgozhatsz és kereshetsz albérletet, egyenlőre csak szobát gondolom, mert az olcsóbb.
2016. máj. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
90%

Én ezt tenném a helyedben:

1. és legfontosabb: munkát kell keresned. Én első körben diákmunkát javasolnék, de sajna rég voltam már diák, és nem tudom, hogy a középiskoláddal a jogviszony meddig áll fenn - meddig vagy biztosítva, tb fizetve utánad... stb. addig vagy jogosult diákmunkára, amíg ez fennáll. Azért javaslom a diákmelót, mert jobban fizet és egyszerűbb bekerülni.

2. albérlet keresés. Nézelődj a neten, hova tudnál betársulni lakótársnak, olyan 30000/hótól már találhatsz szobát, és azt ki is tudod fizetni. Írd be, hogy "lakótársat keresünk", "szoba kiadó", meg hasonlókat.

3. Az is fontos, hogy a balhé előtt mik voltak a terveid: továbbtanulás, fősuli, egyetem, vagy okj. Ennek függvényében kell rágyúrnod az érettségire, ill. megtarthatod a diákmelót is, ha továbbtanulsz.

2016. máj. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
Bankszámlámon van pénz hálistennek, és az én nevemen is van, de a plusz hogy megvágott egy késsel ,ha nem teszem oda a karom magam elé akkor mi lesz? Leszur?
2016. máj. 20. 18:12
 9/35 anonim ***** válasza:
90%
Lehet, hogy anyád tényleg bekattant? A bankkártya nálad van? Mi az amiért vissza kell menned esetleg anyád lakásába? Az edződnél meddig maradhatsz? Kisvárosban, nagyvárosban biztosan lehet olcsó szállást találni, talán kollégiumokban is érdemes lenne érdeklődnöd, ha elmondod mi a helyzet biztosan segítőkész lesz mindenki, nagy szemétség éppen az érettségid közepén kirúgni téged otthonról.
2016. máj. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
89%

7-es válaszát nagyon adom!

Eddig mik voltak a terveid, mit szerettél volna csinálni egyetem után? Elsősorban lakás+munka.

2016. máj. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!