Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám már legszívesebben 16...

Anyám már legszívesebben 16 évesen kidobott volna otthonról, mégis a mai napig akadályozza a "leválást". Miért?

Figyelt kérdés

Azt sem tudom mit csináljak, nem bánnám ha egy nap legalább 36 óra lenne, úgy talán mindenre volna időm.

2 munkám van, azért vállaltam el kettőt is, hogy egy átlagos 8-10 órás munkáért járó bért megkapjak a kettőből. Délután 5re érek haza. Ilyenkor meg általában rohanok át páromhoz, hogy segítsek neki az az napi munkát befejezni. Szerencsére már csak apróbb munkák vannak, pl festét, gipszkartonozás stb-stb belső munkák. Hétvégén is általában egész nap ott vagyok vele, mert neki sincsen más segítsége rajtam kívül, hacsak valakinek nem fizet. Anyámnak itthon ritkán segítek, de mindig elpakolok magam után mindent, elmosom a tányért, kimosom a ruháimat stb szóval rám 1 percnyi gondja sincsen. Néha ha barátom is pihen, akkor pihenés képpen anyáméknak én főzök itthon. Anyám folyton ki van akadva, hogy én nem segítek otthon, és hogy nem törődöm senkivel, csak saját magammal. Anyám az utóbbi 3 évben egyetlen egy munkát sem vállalt el, neki mindennel baja volt, semmi nem neki való volt. (irodai munkához ő nem ért, felszolgálni nem fog stb legalább 6 munkát utasított el) Viszont pénzt meg kér tőlem, hogy én milyen sokba vagyok nekik! Mikor alig van itthon kaja, van hogy 1 hétig, semmi mást nem eszek kenyéren kívül!! vajaskenyér, májkrémeskenyér, zsíroskenyér, és kezdődik előlről, reggel-délben-este.

Tesómat ellátja mindennel. Apám meg elissza a maradékot.

Anyámnak meg mondtam hogy nem adok pénzt, mert akkor soha az életben nem fogok tudni elköltözni otthonról, hitelt meg nem kapunk, de ha kapnánk sem vennénk fel! Ha pedig adnék neki pénzt kajára, akkor tesómnak venni egy újabb rakat cola-édesség-energiaital-fagyi adagot, mert tesómnak ez napi szinten jár! (1000 ft minimum) Én meg ugyanúgy nem ennék semmit, vegyél magadnak reggelit, vigyed azt a melóba, úgyis van pénzed neked!

Nem sorolom, de borzasztó az egész helyzet otthon. Párom idősebb tőlem, több mint 5 évvel, tőle soha egy kanyit sem kértek el, pont azért, hogy a pénzt amit keres, tudják hogy úgyis jó célra költi el. (amire én is) Csak az én anyám nem érti ezt meg.

Az összes környékbeli fiatal, korunkbeli, aki keres, az összes pénzét nyaralásra, heti szintű szórakozásra és öltözködésre költi el, senkitől nem kérnek egy kanyit sem, az én anyám meg legszívesebben az összes 89 ezer ft-omat elvenné és eltapsolná a semmire, közben meg eszi őt a fené, sárga az irigységtől, ha veszünk párommal valamit! Párom megmondta, hogy anyám soha az életben nem teheti be oda a lábát, amiért mi ketten szenvedtünk éveken át, de én is így vagyok vele, hogy nem kívánom látni anyámat.

Gyerekkorom óta utál, soha nem kaptam meg semmit. Én voltam a legszerencsétlenebb gyerek az egész iskolában, 1 cipőt hordtam egész éven, éveken át, mert anyám sajnált 1 pár új cipőt venni stb.

Miért ilyen?

Azt akarja hogy takarodjak el otthonról, ahogy ő mondja, közben meg hátráltat??



2012. júl. 16. 13:20
 1/6 A kérdező kommentje:

Én és a párom, mind a ketten egy "szemét, önző, mocsokládák" vagyunk. Ő meg azt mondja magáról, hogy egy leterhelt családfő.

Pedig

1 nem családfő, nem ő keres évek óta.

2 egyáltalán nem nevezném leterheltnek, mikor már reggel 10től a gy.. ét nézi

2012. júl. 16. 13:26
 2/6 anonim ***** válasza:
IGEN!!
2012. júl. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Azért hátráltat, mert ha elköltözöl otthonról akkor honnan lesz bevétele? Ha ott maradsz akkor van kit lehúzni. Ettől függetlenül, még azt akarja, hogy elköltözz.

Tehát neki az lenne a legjobb, ha nem lennél otthon sosem, de a pénzt leadnád neki, mert az neki "jár". Ne adj haza míg ott laksz, csak pl 15 ezret, és mond meg neki, hogy menjen dolgozzon ha meg akar élni valamiből.

2012. júl. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Feltételezem, hogy ha már csak ilyen belső munkák vannak, akkor hamar lakható lesz a ház. Még ebben a hónapban adj neki 15ezret, hogy azzal bőven fedezed magadnak a kajádat, meg a vizet, amit elhasználsz, aztán amint lehet költözz be a házatokba és többet egy fillért se adja anyádéknak. És igaza van a barátodnak..biztos nem engedném be őket a házba.
2012. júl. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
költözz el, és felé se nézz! csak lehúz, lelkileg is hátráltat.
2012. júl. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Valójában nem akarja engedni, hogy elválj. Az "azt akarja, hogy eltakarodjak" szöveg is pontosan ezt jelenti: nagyon kemény érzelmi zsarolás egy 16 éves gyerek felé, hogy takarodjon el a francba, félkészen, tiniként, amikor még a szülőjére kéne, hogy támaszkodjon. Pont olyan szemtéség, mintha a fecskemama azt mondaná a félig kinőtt szárnyú kis pelyhesnke, hogy eddig etette, most már repüljön a francba kifelé a fészekből. Ja, hogy lezuhan és meghal? Kit érdekel? :(


Erre kétféle megoldás létezik: a gyrerek bepánikol és még erősebben ragaszkodik a "mamihoz", és jobb akar lenni a jónál (teját anyuka eléri azt, amit valójában akar: a gyereknek eszébe sem jut, hogy meg is lehetne mozdulni, mert nem meri), a másik megoldás éppen az ellenkezője: a gyerk minden bizalmát elveszti a szülőben, és csak arra koncentrál, hogy minél előbb eltűnhessen otthonról.


Ő is sérül, csak másként, de ő az erősebb, mert nehezebb megtörni.


Döntsd el, hogy kérsz egy agaresszort életed végéig a nyakadba, vagy nem és cselekedj annak megfelelően. Ha tudod, hogy anyád soha nem szeretett, akkor ott kell hagyni, mert nem is fog szeretni soha.


És ne sajnáld magad: a te szüleid piskóták voltak az enyéimhez képest. Babapiskóták. Én mégis itt vagyok.

2012. júl. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!