Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek, ha anyukám kidobot...

Mit tegyek, ha anyukám kidobott otthonról? /szó szerint, már nem először/

Figyelt kérdés
nagyon szeretem anyukámékat mindennél jobban. tudni kell, hogy a testvéremmel nem vagyok jóban, sőt, gyűlöljük egymást, de mégis egy szobák van a kezdetektől, és úgy rá tudunk menni egymás agyára, hogy azt a veszekedést az egész udvar hallja, ezt anyukám már nem bírja elviselni.. azt is tudni kell, hogy anyum az öcsémet mindig jobban védte, akármi volt, ő volt a középpontban.. persze, ő azt mondja engem is nagyon szeret, az öcsém éretlen, stb.. de úgy viselkedik mint egy 5 éves kislány.. anyum olyan csip-csup ügyekért tette ezt velem, amiért más max. kiabálna a gyerekével ,de nem rángatná ki az ajtó elé, és dobná utána a cipőjét, mondván: többet ne lássalak haza ne merj jönni, engem nem érdekel hová mész, csak én ne tudjak rólad semmit! gondolhatjátok, végigsirtam az egész napot.. majd hazamentem és utána 2 napig anya hozzám se szólt, majd az egyik reggel sirva borult a nyakamba, hogy ne haragudjak rá, teljesen elment az esze, és hogy ne viselkedjek így a testvéremmel, majd ha anya leszek, megtudom milyen érzés az, mikor két testvér mindig veszekszik, és az anyjuk egyformán szereti őket( abban az esetben annyi volt, hogy lebarmoztam a tesómat)..azóta nagyon jóban vagyunk de ez már nem az első eset volt, hogy anya ezt csinálta.. utána mindíg sírás lett a vége(mindkettőnk részéről) de nem tudom, hogy mit kellene tegyek, hogy ez ne történhessen meg mégegyszer.. nekem borzasztóan fájt, anyának meg lelkifurdalása volt, heteken keresztül.. szóval nem kéne megismételni..

2012. jún. 28. 00:59
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
85%
Hány éves vagy? Ha még kiskorú, akkor nem dobhat ki csak úgy! Ha így viselkedik, akkor lehet vele valami baj, amin esetleg pszichológus segíthet, és a te érdeked is, hogy ez változzon, hívd fel rá a figyelmét óvatosan, hogy ez így nem jó. Vagy ha úgy látod kérj segítséget egy megbízható tanártól.
2012. jún. 28. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
66%

Kérj segítséget a helyileg illetékes családsegítőnél. Onnan kirendelnek pszichológust is, márpedig anyukádnak sürgős segítségre van szüksége. Nagyon durva dolgot művel, nem minősíteném, de ezzel nem is tudja milyen károkat okozhat a kis lelkedben.


Egyébként ha annyira zavarja őt a veszekedés alap lenne a külön szoba. Szóval ennyit erről.


24L

2012. jún. 28. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
65%

Mindketten túlzottan temperamentumosak vagytok, mindkettőtöknek kéne kezelés.

Bár valószínű az öcsédnek is.

Én elképzelni sem tudom min lehet úgy veszekedni, hogy zeng az egész ház.

Ne aggódj az ilyen hirtelen felindulásból cselekvő emberek, mint az anyukád is csak dumálnak, nem fog kidobni.

2012. jún. 28. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim válasza:

A külön szoba lehet hogy nem megoldható, de nem tudom, hogy próbáltál-e anyukáddal beszélni erről? Én megkérdezném Tőle, hogy mért viselkedik így és mivel azt mondja hogy szeret, igyekezzen e szerint cselekedni is, mert Te megteszed a magadét, és próbálsz jó gyereke lenni. Ha ilyen dolgot csinálna legközelebb, én valahogy ügyesen emlékeztetném, hogy jobb ha kicsit hidegebb fejjel kezeli a dolgot, mert az előzőből is sérüléssel jöttetek ki mind a ketten. Bár erre a dologra nagyon nehéz tanácsot adni, mert mi külsős szemlélőként nem látjuk, hogy milyen a helyzet. A lényeg, hogy ha alkalmasnak találod, próbálj meg beszélni vele erről. Ha jól sejtem, elváltak a szüleid, v vmi oknál fogva anyukád egyedül nevel kettőtöket. A lényeg, hogy próbáld meg éreztetni Vele, hogy igyekszel a segítségére lenni, és megérted, hogy nehéz 1 fizetésből 3 embert eltartani. (Nálunk is volt am ilyen helyzet, hogy anyu egyedül nevelt nővéremmel, aputól pedig nem kaptunk támogatást). Valószínűleg nagyon nehéz időszakon megy keresztül és ezt nem tudja rendesen feldolgozni, azért ilyen szélsőséges a viselkedése. Próbálj mellette lenni, segíteni neki, hallgatsd meg, és érezze, hogy számíthat Rád. A tesóddal pedig mindenképp próbálj jobb viszonyt kialakítani. Próbálj hidegvérű maradni, és nem belemenni a veszekedésekbe. Ha úgy érzed, próbálj anyukádtól segítséget kérni, hogy hogyan kezeld le a tesóddal való helyzetet. Remélem, hogy tudtam segíteni, és kívánom, hogy rendbejöjjenek a dolgok! Kitartás!! ;)


F/22

2012. jún. 28. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Milyen idősek vagytok, te és az öcsi? Min tudtok úgy összekapni, hogy a mama ennyire "kiakad"? Ez mikor történt?
2012. jún. 28. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
53%

Én már anyuka vagyok, szóval át tudom érezni anyud helyzetét, hogy rossz neki hallgatni azt, hogy a tesóddal marjátok egymást. És hidd el, mindkettőtötek szeret.Bár a viselkedésére nem mentség semmi. Apud egyáltalán mit szólt ehhez? (már csak azért kérdem ezt, mert az én férjem asszem nem engedte volna ezt se nekem, se a gyerekeknek)

Jó megoldásnak tűnhet az, hogyha a szobátokat megfeleznétek, akár egy válaszfallal, de ha nincs rá lehetőség, akkor egy térelválasztó is elég lenne, csak hogy legyen külön birodalmotok. Gondolom te kamaszodsz, ez alapvetően egy nehéz korszak és ilyenkor jót tesz a gyereknek ha el tud valahova bújni, menekülni, ahol egyedül van.

És kérlek, ne veszekedjetek a tesóddal.

Szerintem nem kéne elsőre pszichomókust hívni, inkább próbáljátok ezt családban megbeszélni. A szülők is voltak kamaszok és gyerekek, megértik min mész keresztül.

2012. jún. 28. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
az öcsém 2 évvel fiatalabb nálam, és nem, nem oldható meg sem a külön szoba, sem a válaszfal, sem a térelválasztás, a szoba alakja és kialakítása miatt. a szüleim együtt vannak, de nagyon nehéz anyagi körülmények között élünk, és az az időszak különösen megviselte mindegyikünket. nem fogok anyára, sem magamra pszihológust hívni, nem őrültünk meg. a tesómmal pedig mindenen összekapunk, szó szerint..én már nem birom azt elviselni hogy este mikor már aludnék pl. az összes villanyt felkapcsolja, hogy kimenjen vécére, mert ugye szegényke fél a sötétbe. szegényke nem tudja kiváltani a gyógyszerét,szegényke nem tud a boltba menni venni egy kiló kenyeret. szegényke nem bír sem beágyazni, sem porszívózni, de még port törölni sem. én ezt a teszetoszaságot már idegekkel nem birom, és sokszor veszekedünk, de ott van anyázástól kezdve minden.. így megy ez kicsi korunk óta. én nem bírtam őt soha elviselni..lehet, hogy az én hibám legfőképp, de nem hiszem, hogy egy két éves annyira gyülölni tudná a pici baba testvérét, tehát szerintem nem csak én rontottam el.. (van még rajta kívül kisebb testvérem, vele minden ok)
2012. jún. 28. 07:09
 8/24 A kérdező kommentje:
azt nem tettem hozzá, hogy apukámnak az ilyen dolgokba nincsen beleszólása, vagy ha van , nem sok. annyit mondott, hogy: fejezzétek már be, az egész szomszédság hallja.. de innentől kezdve egy szót se szólt csak nézett nagy szemekkel. talán tudta, hogy anya nem gondolja komolyan, és nem akart belefolyni a vitába.. de nekem ez is nagyon rosszul esett, hogy apa még csak ki se áll értem anya ellen..
2012. jún. 28. 07:13
 9/24 anonim ***** válasza:
De hány évesek vagytok?
2012. jún. 28. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
én 15 tesóm 13 lesz.
2012. jún. 28. 07:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!