Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehet feldolgozni a...

Sansa Strak kérdése:

Hogyan lehet feldolgozni a múltat?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudok szabadulni a gyerekkoromban elszenvedett sérülésektől.Szeretethiányos tipikus középső gyerek vagyok, nem tudták a szüleim kimutatni az érzelmeiket ... Sok veszekedésbe nőttünk fel...Pedig már van egy 1 éves kisfiam,szerető párom mégis beárnyékolja a kapcsolatunkat .Néha olyan fagyos a szívem,kemény vagyok.Külön családom van és még az otthoni meg nem élt szeretetet keresem .Holott a családommal kellene törödnöm.

Kivűlről más nem lát rajtam semmit.A páromtól megkaptam,hogy amiért a gyerekkorom rossz volt,nem kellene tönkre tennem a mi életünket.Sokszor magamra veszek mindent.Támadásnak élek meg apró dolgokat is.Nem sok önbizalmam van,szorongok rengeteget .A külsőmmel minden rendben van.Sajnos már elég idős vagyok ,hogy ezt már lekellene küzdenem.De,hogyan? 29/N


2016. máj. 20. 20:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Keress meg egy pszichológust, ö majd segít
2016. máj. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
14%
Pszichiáter.Ezenkívűl olvass utána az önfejlesztésnek és az agykontroll nevű módszernek.
2016. máj. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%
pszichiáter, az. Felír 2-3 mérget, amitől depis, öngyilkos hajlamú meg elmebeteg lesz.
2016. máj. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
61%

Pszichologust vagy pszichoterapeutat. NE pszichiatert. A gyogyszer nem megoldas.


Tapasztalatbol mondom, hogy nem lehet segitseg nelkul feldolgozni ezeket a dolgokat.

2016. máj. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy felnőtt családanyaként nem arra kell fókuszálni, h mi történt veled gyerekkorodban. Másra - mondjuk a családodra - kell fordítani a figyelmet és az energiát (ha kell, eleinte tudatosan). Sürgősen le kell szokni az önsajnálatról, és tudatosítani, hogy ezzel csakis magadnak és a családodnak ártasz.

Ami nekem bevált (eleinte csak véletlenül, később tudatosan alkalmaztam): amikor apám alkalomadtán sz..rrá vert, és rohadtul sajnáltam magam utána, belegondoltam, hogy milyen sokaknak mennyivel rosszabb, mint nekem... a fedél, a kaja, anyukám, stb. mi mindenért lehetek hálás, ami nekem megadatott.

Talán felnőttként is alkalmazható: tényleg, komolyan gondolkodj el azon, hogy mik a jó dolgok az életedben, miért lehetsz hálás. Ezek lehetnek apróságok is, nem kell nagy dolognak lennie: mondjuk a gyereked felnevetett vmin, a párod hozott a kedvenc csokidból hazafelé jövet - tehát gondolt rád-, meg ilyenek.

Ha meg végképp nem tudsz kiszakadni ebből a sz..rból, akkor tényleg pszichológus/pszichiáter kell.

2016. máj. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
15%
Na, már szinte vénasszony vagy. Ez a középső gyerek szindróma érdekes módon sok helyen előfordul. Nemcsak 3 gyerek esetén, de 4-nél is valamelyik középsőnél. Próbáld magadban valahogy helyretenni ezt és fordítsd meg a dolgot. Ne várd a szeretetet, hanem add, kérés nélkül, a gyerekednek és a férjednek is és egy idő után megtapasztalod majd, hogy az adás fogja oldani a feszültségedet. Egy szülőpár részéről egyébként teljesen érthető, hogy nem középre, hanem a szélsőkre figyelnek. Hidd el, hogy ez nem a szeretet hiánya részükről, hanem a figyelmük szükségszerűen a leginkább védelmezni való legkisebb és a legelsőként önállósodó legnagyobb felé irányul elsősorban. Hidd el, hogy ha veled kapcsolatban lett volna valami féltenivaló, akkor észreveszik, de nyilván jó gyerek voltál és nem volt gond veled. Viszont vedd eszre azt is, hogy a középső gyerek is figyel ám a másik kettőre és ez a kettős figyelem sokszor feszültté teszi, mert nem tudja, hogy ő most valójában melyik testvérével kapcsolatos szülői magatartást igényelje. A szélső gyerekek viszont csak a legkisebbre vagy a legnagyobbra figyelnek.
2016. máj. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mindenképpen fordulj szakemberhez. Lehet, hogy depressziós vagy, elég sokan vannak így, nem kell ehhez különösebb ok sem.


Nem kell félni a pszichiátertől sem. A pszichológus csak beszéget, ha annyi segít, akkor OK, de láthatóan az életeddel akár elégedett is lehetnél, szóval nem tudom, segíthet-e. Remélem, igen.


Ha nem, az is lehetséges, hogy a szerotonin, dopamin vagy valamilyen más agyi ingerületátvivő anyag egyensúlya nem megfelelő nálad. Ha ez a helyzet, akkor ezt gyógyszerekkel tudják pótolni, ezt pszichiáter írja fel, aki pszichológus orvosi szakvizsgával. Ettől sem kell félni, ha szükséges, akkor jobban leszel a gyógyszerektől. Nem zombit csinálnak belőled, ne aggódj.

2016. máj. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Az én véleményem szerint az emlékektől nem szabadulni kell,hanem elfogadni, megbékélni velük. Biztosan van azért jó emléked, élményed a gyerekkorodról. Azokra kéne inkább emlékezni. Azokat kéne felidézni így hátha kialakul egy bizonyos egyensúly. Próbálni kell a pozitív dolgokra emlékezni.

A múltból már nem kell keresni semmit! Csak a jövőt nézd!

Ha van olyat cselekvés amit szívesen csinálsz, ami megnyugtató, ellazít, akkor szánj rá minél több időt. Hátha csökkenti a szorongást.

2016. máj. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Mindenkinek hálás köszönet a korrekt válaszokért!

Mélyen átgondolom, hogy merre induljak el, segítséget fogok kérni!Nem hagyom, hogy önsajnálatba meg önsanyargatásba felejtkezzem a hétköznapokba!Mától kezdve igyekszem pozítiv lenni,biztos pofára esek párszor, de nagy lendületet kaptam tőletek!

Még egyszer köszönöm!

Mindenkinek a legjobbakat kívánom!

2016. máj. 21. 08:43
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló problémám volt. Bár én szerintem 8-12 éves korom között olvastam (többek között) önsegítő könyveket, még az előtt, hogy bármi bajom lett volna (vékony és jól olvasható könyvek :P ), így utólag nagyon énközpontúnak tűnnek. Szerintem ha valaki szorong, akkor el kell terelni a figyelmét (én is szorongós vagyok). Itt az én módszerem az esetek 70%-ban nálam bejön:

Miért szorongok? Mert magamra gondolok. Hogy mi fog velem történni, én hogyan fogom megélni. Mit fognak mondani RÁM. Ilyenkor mindig arra próbálok koncentrálni, hogy ha én a másik ember helyében lennék, akkor minek örülnék. Mit tudok tenni ÉRTE.

És rögtön jobb... :) Szóval, ha elkezdek szorongani, akkor mielőtt teszek valamit, rögtön beleélem magam a párom helyzetébe és végiggondolom, hogy ha minek örülnék jobban, hogyha hogyan reagálna a párom. És rögtön könnyebb mondjuk nem idegesen beszélni vele, általában el is múlik a szorongás.

Amúgy meg, ha valami miatt idegeskednél, fektesd azt az energiát abba, hogy megjavítod. Sok sikert!

2016. máj. 22. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!