Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyámnak borzasztó az állapota...

Anyámnak borzasztó az állapota. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Nagyon hosszú ez az egész... 6-7 éve kezdődött, 8-9 éves voltam. Ő ivott, meg gyógyszerezett, nem maradhattam ott. Apámhoz mentem, ott sem volt jó, megint visszakerültem anyámhoz, nagymamám szavára, mert ő bízott még benne, hogy megjavult. De nem. Összeütötte a gyógyszert, és a piát ismét, komoly alkoholista lett belőle, a gyógyszert sem tudja mai napig letenni. Igaz, mostanában ritkán piál...

És most a nagymamámékkal élek, de ő is velünk lakik. Szoktunk veszekedni, de nem hajlandó semmire. Semmire nincs gondja, elhanyagolja magát, nem takarít, lassan megeszi a kosz, elhízott 85 kilósra, egykor még szép volt... De most rá sem ismerek... Depressziós, vagy 100 gyógyszert szed egy nap, és ezek között antidepresszáns, frontin, xanax, meg mindenféle... Xanaxból bevesz 20 db 1 mg-osat, frontinból ugyanígy... Reggel, délelőtt,este... Állítólag orvos írta fel neki... (csak nem ennyit...) amikor vele éltem, és ő magatehetetlenül feküdt, vagy inkább szépen, csendben aludt, elszöktem tőle a nagymamámékhoz, akár a szakadó esőben is, megkaptam a kutyát, és buszra ültem... 8 évesen. Amikor felébredt, felhívta a nagyim, és megkérdezte, hogy mi megy este a tévében... Ja, és a gyűrűs kezével ütötte a fejemet. Akkor is elmentem. Már akkor sem volt rendben nála valami, de most pláne. Teljesen elhaltak az agysejtjei. Hiába próbálok segíteni, megszárítanám a haját, könyörögni kell neki, hogy menjen el fürdeni. Nem dolgozik már vagy 6 éve semmit, ma akartam neki állást keresni, de támadott. Nem fogadja el, ő meg túl lusta hozzá. Egész nap fekszik, gyógyszerezik, eszik. Nem tudok vele semmit csinálni... De még is mit tehetnék már???? Segítünk neki amiben tudunk, de a rosszindulatúsága, na az nem változott. Ahol tud, támad, gonosz. De adunk neki főtt kaját, mert amúgy zsömlén, meg zacskóslevesen élne, próbálok vele beszélni, ha kell kisegítjük pénzben stb...


14/L



2016. máj. 24. 18:17
 1/5 anonim ***** válasza:
35%
Küldjétek el elvonókúrára. Ez így nem jó. Sajnálom, hogy ilyen Anyukád van. Velem még nem történt ilyen, ennyit tudok javasolni. Sok kitartást a továbbiakban!
2016. máj. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Úgysem megy... És súlyosan depressziós. De köszönöm...
2016. máj. 24. 18:51
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem tudnál apukádhoz költözni, biztos nem lenne ott jobb neked?

Nem a te dolgod segíteni anyukádon, 14 éves vagy, neki kéne rólad gondoskodnia. Ha nem megy elvonóba, akkor nem tudtok mir tenni.

2016. máj. 25. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem, nem szeretnék. Nekem itt tökéletes, nem a hellyel van problémám, csak a helyzettel... Hogy mit tehetnék. De, a szívemen viselem a sorsát, akkor is, ha nagyon sok szörnyűséget tett velem, megbocsájtottam neki. Egyszer annyira nem volt tudatában hogy mit csinál, hogy bezárta kulcsra az ajtaját, és dörömbölt, hogy miért zártuk be, magyaráztuk neki, hogy fordítsa el a zárban a kulcsot, de nem tudta felfogni, egyre csak azt hajtogatta, hogy engedjük ki... Borzasztó volt. Kihívtuk a mentőket, és félrehívta a nagymamámat... Azt súgta neki, hogy nemsokára nem fog megismerni sem minket, ezért rakjuk őt valamilyen gondozó intézetbe... Most 40 éves...
2016. máj. 25. 13:12
 5/5 anonim ***** válasza:

Ugyan ez csak én már nem élek vele. Nővéremet 18 évesen szülte, őt mamám nevelte fel. Én kb 14 éves koromig éltem anyával, jelenleg nővéremmel és a családjával élek.

Igazából alkalmatlan a gyerek nevelésre. Emlékszem mikor mentem haza suliból sose tudtam, milyen állapotban fogom találni, józanul, részegen, jó vagy rossz hangulatban.

Amikor általánosban anya részegen ment be a felvételis papírokat aláírni, utána költöztem nővéremhez.

Azóta nem nagyon találkoztam vele.

18/L

2016. máj. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!