Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell anyámnak mindent...

Miért kell anyámnak mindent közvetítenie?

Figyelt kérdés

Anyósom és apósom meglátogat minket, még sosem voltak Magyarországon. Viszonylag nagy esemény ez számunkra, ezért még múlt héten szóltam apámnak, hogy meglátogathatna minket. (Anyukám egyedül nevelt, mert apámnak több szeretője is lett/volt...így nem alakult ki apámmal bensőséges családi kapcsolat).

Apám nem is érdeklődött, felőlem, holott felhívtam, hogy bármikor jöhet, nagyon várjuk.

Erre anyám felhívta apámat, hogy miért nem jelentkezett hamarabb, mikor óhajt jönni hozzánk. Erre nagyon kibuktam, mert kíváncsi lettem volna, hogy apám mikor keres engem MAGÁTÓL. Mert ha nem akar jönni, akkor inkább ne jöjjön, nem hiányzik a képmutatása. Ha én szólok neki, le se szar, de ha anyám, akkor rögtön ugrik. Nekem ebből meg elegem van. Meg is mondtam anyának, hogy fejezze be a közvetítő szerepet, erre majdnem, hogy depresszióba esett, meghogy felköti magát stb.

Bocsánat a nyelvhelyességért, de elegem van, siettem. Anyám még mindig gyerekként kezel, holott 120km-re lakunk egymástól, szóval még átjárni sem tud hozzánk.



2016. ápr. 10. 12:59
 1/5 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy kompenzálni szeretné, hogy gyakorlatilag apa nélkül nőttem fel, és így próbálja apámra erőltetni a szerepét. De ez annyira rossz, mert tudom, hogy apám nem azért jön, mert szeretne, hanem azért, mert kell.
2016. ápr. 10. 13:06
 2/5 anonim ***** válasza:
49%

Felnőtt élete nagy részében egyedül rajta volt a felelősség érted, ha apádat ennyire nem érdekled. Nehéz ebből a szerepből kilépni, élete végéig törődni fog veled, amit apád nem tesz meg.

Értem, hogy ez most, ebben a szituban zavart téged, de ezt meg lehet mondani úgy is, nem sérted meg az érzéseit, kicsit megpróbálod az ő szempontjából is nézni a történteket. Biztos vagyok benne, hogy neki fáj a te fájdalmad (ti. az, hogy apád sz.rik a fejedre), ha nem rajta vernéd le ezt, és kicsit empatikusabban közelítenél hozzá, könnyebben dűlőre juttok.

2016. ápr. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Már évek óta ezt csinálja, és mindig biztatom őt, hogy ő a legjobb anya(nála jobbat elképzelni sem lehet), ezért nem kell apámat rám erőltetnie. Egyáltalán nem zavar, hogy ilyen apám van, nem is tudom őt 1 napnál tovább elviselni. Sajnos anya azt hiszi, hogy ezzel segít, de a szeretetével már megfojt. Amúgy is egyke vagyok, férjem van, ő meg egyedül maradt. Annyira boldogtalannak látom, hogy sokszor bűntudatom van egy jó nap után.

Évek óta mondom neki, hogy ne hibáztassa magát apam miatt, mert apámnak is csak teher voltam/vagyok. Ezért nem értem, hogy most miért kellett szólnia. Nem utálom apát, de nem is szeretem, inkább semlegességet érzek iránta. Illemből meg meghívtam, ha jönni akar jöjjön, ha nem, akkor nem fog hiányozni.

2016. ápr. 10. 13:19
 4/5 anonim válasza:
53%
Mert szeret téged:-D
2016. ápr. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azt nem kétlem!
2016. ápr. 10. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!