Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el anyámnak,...

Hogy mondjam el anyámnak, hogy elköltözök?

Figyelt kérdés

24 éves lány vagyok, anyám egyedül nevelt fel, "erején felül". Nemrég kiderült, hogy konkrétan az egész életemet végighazudta, apám ellen hangolt, és visszagondolva közel sem erején felül nevelt fel. Sokszor, ha csak egy ezresünk maradt hónap végén, abból is inkább cigit vett, mert "abból úgy se lehet semmit főzni". Kicsi koromban, amikor még mellette aludtam, úgy hozott oda pasit, hogy odafektette maga mellé a másik oldalra, és ott szexeltek mellettem, közel sem halkan... Vagy később, mikor már külön aludtam, akkor is ordítva a másik szobában. Akármit elmondtam neki bizalmasan, már kürtölte szét az egész családnak.

Nemrég viszont betelt a pohár: negyedik éve van egy élettársa, akit én első perctől kezdve rühellek, de mikor összejöttek, én az akkori barátomnál laktam, nem érdekelt különösebben. Aztán mi szakítottunk, haza kellett költöznöm, és szembesülnöm azzal, hogy nem volt téves az ellenszenv, ez az ember gusztustalan. Nem pucolja le maga után a vécét, csámcsog, böfög, fingik, evés helyett kb. zabál, bunkó, homofób, rasszista, és elsősorban buta, mint a sárga föld. Ráadásul "nem alkoholista" (anyám szerint, szerintem az), de a napi kis sör+rövidnek meg kell lenni, plusz időnként úgy lerészegedik, hogy ordít, esik-kel, meg nem emlékszik, mit csinál és mond. Egy ilyen alkalommal megrángatta anyámat nemrég, és ordítva közölte vele, hogy válasszon, vagy ő, vagy én. Anyám engem választott (hittem ezt akkor...), és hazaköltöztünk (a pasinál laktunk, de van egy saját házunk, ez egy hosszú, és a sztori szempontjából lényegtelen történet). Akkor elmondtam anyámnak, hogy gyűlölöm ezt az embert első perctől kezdve, és innentől a továbbiakban nem vagyok hajlandó egy légtérben tartózkodni se vele, nem hogy lakni. Ehhez képest két héten belül kibékültek és a pasi már itt lakik nálunk... 1-2 hónapot kértem anyámtól, mielőtt idehozza, hogy összeszedjem magam anyagilag (nemrég még munkanélküli voltam) és el tudjak menni, de nem kaptam annyit se.

Most úgy néz ki, találtam egy lakást, ráadásul abban a városban, ahová mindig is szerettem volna költözni (a munkahelyem is ott van), ami megfizethető, és ki is fogom venni. Viszont ha csak felhozom a témát, hogy el akarok menni, anyám kiveri a mártírhisztit, hogy mert ő milyen sz@r anya volt, hogy inkább egy vadidegennek segítek, mint neki... Egyszerűen belefáradtam már a hülyeségébe, unom a magyarázkodást, csak szeretnék végre nyugodtan élni. Hogyan közöljem vele, hogy elmegyek úgy, hogy az a lehető legkevesebb hisztivel járjon?


2016. ápr. 21. 17:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%
Átköltözöl, majd hazamész és megmondod, hogy szia anyu elköltöztem. :)
2016. ápr. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Lépj le. Tenni nem tud ellene, nagykorú vagy. Én se maradnék ilyen körülmények közt. Ha meg pampog tegyél rá magasról.
2016. ápr. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén? Ilyen előzmények után akkor szólnék, amikor már minden cuccom az albérletben van.. Ha elkezdené a hisztit, akkor pedig fognám magam és kisétálnék az ajtón.
2016. ápr. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Anyu! Elköltözöm! Én csak ennyit mondtam:)
2016. ápr. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Vennék füldugót és elhúznék a francba. :D
2016. ápr. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Muszáj vagyok szólni, mert az ágyamat viszem magammal, mert a lakásban csak egy kis rozoga heverő van, és így kocsit kell szervezni :) Plusz a cuccomat se tudom buszon elcűgölni, elég sok ruha, cipők, konyhába ez-az, ágynemű, stb.
2016. ápr. 21. 18:06
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Közlöd, hogy elköltözöl. Pont. Többet nem is kell vele beszélni, rá se kell nézni. Nem vagy felelős érte, nincs beleszólása. Ne csinálj lelkiismereti kérdést belőle, csak a saját nyugalmaddal törődj, ő nem méltó rá.
2016. ápr. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
100%
én nem is szólnék, ha akarja, úgyis észreveszi
2016. ápr. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
50%
Lehet, h hisztizni fog, de a lelke melyen orulni fog, h kettesben maradhat az alomferfivel. Kozold, h zalaltal egy szuper albut, azonnali bekoltozessel, nem akarod elszalasztani. Pont.
2016. ápr. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

odahívsz egy költöztetőt vagy barátokat, és pakoltok. ennyi.

anyád az alkesz pasiját választotta, nem tartozol magyarázattal

2016. ápr. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!