Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért vannak a szülők az...

Miért vannak a szülők az ottalvás ellen?

Figyelt kérdés
Nem értem a logikát, hogy miért. Tegyük fel fiú-lányról van szó, akik 15-16 évesek. Miért ne aludhatnának egymással? A szülők azt hiszik, hogy attól gondosabbak lesznek ha megtiltják? Vagy attól félnek hogy szexelnek? Mert azt nem elhet nappal? Tehát nem értem a logikát.. Erre mondják azt a viccet, hogy "bírom azokat a szülőket akik csak este féltik a lányukat, a fa*s nappal is feláll".

2016. febr. 25. 20:28
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
45%
lhet csak maradiak. bár ha úgy alusztok éjjel együtt, hogy a szülők a másik szobában, pár ajtóval arrébb, akkor nem értem miért nem engedik meg. esetleg ha megmondod, akár az ajtót is nyitva hagyod? vagy úgy is lehet, hogy megegyezitek, hogy külön helyen alszotok (az egyikőtök a földön, matracon, a másik az ágyban) és mondjuk éjjel egy ágyba bújtok?
2016. febr. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Félre értés ne essék, nem magamat írtam le. Csak olvastam egy csomó kérdést ahol jajongtak jobbra balra, hogy jaaj ottalvás, biztos hogy nem, majd 18 évesen... És a felfogást nem értem, hogy miért ?? Ettől nem lesznek gondosabbak a szülők.
2016. febr. 25. 20:33
 3/33 anonim ***** válasza:
57%
mert nem akarják hogy a 15 éves kislányuk nagylánynak képzelje magát.
2016. febr. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim válasza:
54%

Az a kedvenc mondásuk sokaknak az utódaik felé, hogy "mert bezzeg 18 éves korodig én vagyok a felelős, és addig ne csináljál hülyeséget. Egy nappal később azt csinálsz amit akarsz."

Tisztelet a kivételnek.

2016. febr. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Miért, meg lehet tiltani bármit is egy mai fiatalnak? Soha nem is lehetett, és nem is lehet tiltani semmit. Ezzel nem azt gondoltam, hogy ku*rváskodjanak a fiatal lányok, de ha esetleg komoly kapcsolata van a lánynak. Mármint 16 éveshez mérve komoly. Mert azzal is dobálóznak, hogy kamaszkorban nincs komoly kapcsolat. Jó nyílván nem felnőttekhez kell mérni.. Nem értem, mikor élje az életét a fiatal?
2016. febr. 25. 20:37
 6/33 anonim ***** válasza:
54%
nem tudom, nekem 15 évesként, ha a barátomról (aki amúgy nincs :D) tudnánk, hogy milyen, ismernék és már párszor találkoztak volna vele, akkor megengednék, hogy együtt aludjunk...
2016. febr. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Amúgy meg annak is mi értelme ha tiltanak egy lányt 18 éves korig minden kapcsolatból, aztán mikor már a szülei nem felelnek érte akkor orrba szájba dugatja magát, hogy be pótolja a dolgokat?
2016. febr. 25. 20:37
 8/33 anonim ***** válasza:
46%

Mert nem a gyerek saját lakásáról van szó, hanem a szülőé és ő megmondhatja hogy ki aludjon ott.

16 F

2016. febr. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
85%
Arról is szó van, hogy a gyerekünk egy másik család életbe furakszik be jelenlétével, esetleg azt a vadidegen családot zavarja egy idegen jelenléte. Terhet jelent nekik, feszélyezi őket a jelenléte, tekintettel kell rá lenni, nem biztos, hogy minden tartozik őrá, ami abban a családban zajlik és így tovább. Erre érdekes módo a fiatalok nem szoktak gondolni.
2016. febr. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Erre nem gondoltam, ebben igazad van viszont:).
2016. febr. 25. 20:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!