Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha a szüleim nem...

Mit tegyek, ha a szüleim nem fogadják el a barátomat?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok. Az egyetemen összeismerkedtem egy 22 éves fiúval, akivel egymásba szerettünk. Fél éve voltunk együtt amikor bemutattam a szüleimnek is, akik nagyon furcsán reagáltak.

A barátom nagyon jó ember, és nagyon boldoggá tesz. Ő az első olyan fiú, akivel egyezik az értékrendünk, a céljaink. Tényleg nincsen semmi erős jellemhibája.

A szüleim viszont, valami érthetetlen okból kifolyólag, a külsejét szidják azóta. Nekem ez nagyon rosszul esik és nem is értem mi a bajuk.

Magas, és nekem nagyon tetszik is, azonban a szüleim leszólják, mert az arcán (is) van egy egész nagy égési sérülés, és az azon az oldalán lévő szemére nem lát, és ettől olyan homályos az a szeme, vagy hogyan fejezzem ki magam...

Olyanokat mondanak, hogy "Nem hiszem el, hogy nem találtál jobbat" meg "Ilyet a lepratelepről is összeszedek".

Odáig fajult, hogy fogtam a kutyámat és a macskáimat és elköltöztem hozzá. (Az édesapja után 8 évesen örökölt egy házat az egyetem közelében). Most munkát keresek, mert nem szeretném, ha ő tartana el engem és a "farmomat" mert élősködni nem fogok.

Amikor hazamentem a szerszámaimért és néhány ruhámért, akkor is megkaptam a magamét, meg hogy biztosan belekényszerít majd mindenbe, meg bezár a pincébe, mert úgysem talál még egy olyan hülyét mint én, aki járna vele.

Nem értem ezt az egészet! Egyikük sem rasszista, és eddig mindenkivel önzetlenek voltak. Engem is nagyon nagy szeretetben neveltek és nem tudom megérteni, hogy hogyan nem fogják föl, hogy ez nekem nagyon fáj.

Van rá esély, hogy idővel elfogadják a barátomat és újra normális kapcsolatunk lesz?

Nem tudom őket elfelejteni, mert mégis csak a szüleim. Kétségbe vagyok esve! Van valami, amit tehetnék?


2016. máj. 27. 16:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Idővel megbékélnek.
2016. máj. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
bízz benne, hogy idővel elfogadják. szerintem jól tetted, hogy elköltöztél, lehet, hogy jobban átgondolják és megbékélnek a helyzettel. remélem, hamar helyreáll a béke :)
2016. máj. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A barátod mit csinál? Dolgozik? Tanul?
2016. máj. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
59%

Ne haragudj meg, de a szüleid nagyon önzőek, és akkor még finoman fejeztem ki magam. Gondolom, biztos jobb lenne, ha valami tetkós bmw huszár jönne apuci pénzével 0 életcéllal.


Felnőtt ember vagy, jól döntöttél. A szüleidet még az se érdekli, hogy te boldog vagy és neked mi számít, külsőségekből elítélnek egy embert. Hagyd, bosszankodjanak csak rajta, ti meg éljetek boldogan. Semmit nem kell tenned, a saját személyiségükről árulkodik, ha emiatt képesek majd elrontani a köztetek lévő viszonyt.

2016. máj. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az idò mindent megd majd. Ha tényleg nem illetek össze akkor majd mondogatjàk , hogy ők megmondtàk. Ha igen ràjönnek, hogy tévedtek bàr biztos nem ismerik be neked. De a normàlis 4es kapcsolatra ne szàmìts szerintem.
2016. máj. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Idővel talán megbékélnek vele. Minden esetre nem értem én se, hogy miért ilyen előítéletesek vele szemben. Gondolom nem azért lett sebes, mert ő akarta, hanem valami baleset érte, amiről nagy eséllyel ő nem igazán tehetett. Ezt kéne valahogy elmagyarázni nekik, bár gondolom már próbáltad.
2016. máj. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy megbékélnek -e, remélem, hogy igen.

Velem is előfordult kamaszként, hogy egy lánynak meg akarták tiltani hogy találkozzon velem (vak vagyok), anyuka félt, hogy összejövünk. :-)

2016. máj. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Idővel majd elfogadják. Eleinte az én szüleim is így viselkedtek. Az én barátom egy kicsit kövér és állandóan azt mondták, hogy ennél nekem jobbat szántak. Meg hogy ilyen szép vékony lányhoz nem illik egy ilyen hájpacni és az utcán a hátunk mögött mindenki kiröhög majd. Pedig nem egy 200 kilós hamburgert zabáló emberről beszélünk. Csak éppen volt rajta egy kis fölösleg és mellette aktívan sportolt is. Nekem sem esett jól, én is elköltöztem és nem érdekelt, hogy mit mondtak. Én boldog voltam vele. Azóta már eltelt egy pár év és már elfogadták, hogy ez az én választásom.

Ne is törődj ezzel, csak legyints rá és mondjanak amit akarnak. Ez a te életed, te tudod mi a jó neked, már nem vagy egy kislány.

2016. máj. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönök minden választ! :)

A barátom már dolgozik, levelezőn tanul mellette.

6-os, igen, baleset volt. Diákmunkázott és néhány suhanc rágyújtotta a raktárat, mert azt hitték nincs bent senki. Ráomlott az egész.

7-es sajnálom. Nem lehetett túl felemelő érzés. :/

8-as: Hű, ez durva. Sose értettem ezt a kiröhögnek a hátad mögött dolgot (Megkaptam én is...) Szerintem hülyén venné ki magát, és az emberek többsége a saját életével foglalkozik, nem idegeneket les árgus szemekkel :) Örülök, hogy boldogok vagytok és végül minden sikerült :)

Mindenkinek ment a pozitív visszajelzés! :)

2016. máj. 27. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!