Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mikor fogadják el végre a...

Mikor fogadják el végre a barátomat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már nagyon kezd zavarni szüleim viselkedése, de akárhányszor beszéltem velük, sajnos nem tudtam még rájuk hatni.


Még márciusban lett egy új osztálytársunk, aki japán, 11 éve költöztek ide. Nos, úgy április vége felé kezdtünk jóban lenni, sokat lógtunk együtt, és 1 hónapja jöttünk össze. Szüleimnek sokat meséltem róla, de nem tudták, hogy együtt vagyunk, egészen vasárnapig. Barátom már nagyon szerette volna megismerni őket, de nem sült el túl jól a dolog. Úgy kezdtek el viselkedni amit komolyan mondon már én szégyelltem.. Olyanokkal bombázták hogy "na de ez nálunk nem szokás", "ezt miért úgy csinálod?" És társai.

Mint említettem, beszéltem velük, megkérdeztem, mire volt jó ez az egész, ők meg elhordtak mindenféle idiótának, hogy minek jöttem össze egy japánnal, teljesen más a kultúrájuk, ami ebben a néhány órában is feltűnt stb.

Egyébként augusztus körül mennek a rokonaikat meglátogatni Japánba, és erre olyat kaptam hogy "na majd ott talál valaki mást és őt hozza vissza" Hát köszi.


Ő az első barátom, szóval gondolom nekik is meg kell szokniuk, hogy többet járok el otthonról. Egyelőre azt még nem engedik, hogy együtt aludjunk, viszont az ő szüleinek nincs ellenvetésük. Erre fel is hoztam a témát, szüleim pedig megint hegyibeszédet tartottak, hogy nem normálisak hogy ennyi idősen ezt megengedik neki, amíg nem vagyok 18, addig nekem nem is fogják engedni.


Nem esett túl jól hogy igy fogadták. Azt hittem ennél azért jobban fognak neki örülni. Alapjáraton én nem vagyok bulizós fajta, szívesebben olvasok vagy nézek filmet ahelyett hogy lerészegedjek. Barátom is ilyen típus.


16/l (ő 17 éves)


2015. jún. 23. 21:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem jó, ha ilyen konzervatívak a szüleid, a szó negatív értelmében. Szerintem ne foglalkozz ezzel, legyetek továbbra is együtt, talán ha jobban megismerik, szeretni fogják. Az én első barátomat sem kedvelték, számomra ismeretlen okokból, pedig ő volt a legnormálisabb az eddigiek közül. :D

20L

2015. jún. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
32%

Inkább japánt vigyél haza,mint feketét vagy valami muszlimot. :DDDD

Viccet félre téve:egyedül azt tudod csinálni,hogy nem foglalkozol a véleményükkel,kitartasz a barátod mellett és az idő eldönti,mennyire tudtok idomulni egymáshoz.Azért egy japán meg egy magyar közt még nincs olyan szinten áthidalhatatlan különbség,mint a fent említett kettőnél.Meg azért két belföldi esetén is előfordulhatnak áthidalhatatlan különbségek.

Első pasijának lenni egy lánynak a legtöbb helyen nem könnyű,még akkor se,ha magyar a szerencsés kiválasztott.Én is tudnék mit mesélni,hogy apukám miként kezelte az első pasimat.

2015. jún. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

OFF A szelektív rasszista (inkább japánt mint feketét vagy muszlimot) még hányingerkeltőbb, mint aki bevallottan mindenkit utál.


ON

Hát talán nem volt túl ügyes a felvezetés. Tudták egyáltalán, amikor felvitted, hogy ő a barátod? Előre kellett volna erről beszélgetni velük, a szülő olyan állat, amelyiket - kis ügyességgel - rá lehet idomítani bizonyos dolgokra.


Mostmár viszont ez van. Azért az ottalvással szerintem sem kell sietni, 16 vagy és egyetlen árva hónapja jártok. Majd pár hónap, fél év múlva legyen ez probléma.


A többiben amúgy igazad van. A szüleid meg elég buták, mert ezzel csak biztosítják, hogy már csakazértis vele legyél. :) Ráadásul annak elég kicsi esélye van, hogy a 16 éves kori barátoddal maradsz végleg, a kamaszszerelmek nem erre valók, tehát jobban járnak, ha most szemrebbenés nélkül tudomásul veszik.

2015. jún. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
79%

OFF:

Utolsó:a "szelektív rasszizmusomnak" van alapja.Üsd be csak a google-ben Mehmet Karcsika nevét,vagy azt,hogy Afrikai szeretők.Már meg fogod érteni,miért kell meggondolni,kivel jön össze az ember.Japánból mikor hallottál olyat,hogy apuka elrabolja a gyereket erőszakkal,mert "őt illeti"? Továbbá az is elgondolkodtató,hogy a németeknél vagy a svédeknél miért ciki muszlimmal házasodni.Az,hogy becsületgyilkosság,mond valamit?

2015. jún. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

mi az feldobom sárga, leesik piros??? japán a vérében :D

am meg nem vagy te Linda Lee hogy mindenféle japcsikkal meg apro kici kinaijakkal gyere összefele

2015. aug. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!