Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ennyire szigorúak a...

Miért ennyire szigorúak a szüleim velem? Szerintem ez túlzás.

Figyelt kérdés

17 éves fiu vagyok. A szüleim nem engednek pl bulizni vagy ha a barátaim elmennek egy bárba (mivel falun élek és nincs más hely ahova be tudnánk üllni beszélgetni) oda végképp sem. Ha el akarok menni barátomhoz akkor is pontos időt kell adjak hogy xy időben jövök haza.. Volt már nem egy veszekedés emiatt is. Este szó nincs arról, hogy kimenjek velük. Pár nappal ezelőtt apum mondta, hogy menjek haza suliból vele a faluba (városba van a sulim és vonattal szoktam járni haza) és mondtam, hogy maradok még, mivel kint vagyok a barátaimmal, így fél órával értem volna hamarabb haza. Hazajöttem és ment a duma, hogy megint csavargok és nem voltam képes hamarabb hazajönni. Még gépezni sem gépezhetek, mivel most büntest kaptam, mert megbuktam zsinorban 3xor. Ugyan az történik velem mint ezelőtt 2 évvel.. Talán még rosszabb. Úgyan úgy mindig a bukással jönnek nekem, "azért nem, mert megbuktál". Pedig most saját csapatom van és készülnénk összekovácsolódni kissé.. Most is köteleznek engem, hogy menjek el velük falunapra.. Úgy szokott lenni, hogy majd ők nézik ott az előadást meg jön valami ismerőd és ők elbeszélgetnek szépen, elvannak, én meg nézem a nagy semmit. Mondtam, hogy nem akarok menni, de ők nem értik meg. Kötelező mennem.. Unom már ezt az egészet, beszélő viszonyba sem nagyon vagyunk. Nem tudok elmondani semmit sem. Nem érzem úgy, hogy elkéne mondanom nekik és őszintén nem is akarok. Ők próbálnak beszélni hozzám, de nem érzem azt, hogy igen.. El kéne mondanom. Kérek valami hasznos tanácsot tőletek.

Köszi szépen :)



2016. máj. 28. 19:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem teljesen jogos, csavarogni lenne eszed, de tanulni nem.Azért háromszor megbukni középiskolában hatalmas szégyen. Nem vagy tanköteles, a szüleid helyébe mondanám ha ennyire lusta vagy tanulni, menj el dolgozni.
2016. máj. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%
Erdélyben még picit régimódiak a szülők, falun meg főleg. Ne bukj meg többször, és hátha engedékenyebbek lesznek.
2016. máj. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%
tanulj és ha nem buksz meg talán engednek a gyeplőn. Ha meg nem akkor menj el dolgozni és éld az életed. Te életed nem a mienk.
2016. máj. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
89%

Gondolom, az a bajuk, hogy megbuktál.

Érthető, ha ezért kiakadtak.

Ha nem lenne gond a tanulással, biztosan engedékenyebbek lennének.

2016. máj. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
83%
Csodálkozol ezen, ha bukott szamár vagy?
2016. máj. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nem buktam, csak potvizsgara, A román szivat. Masbol meg jo eredmenyeket erek el, foleg informatikabol
2016. máj. 28. 19:40
 7/18 A kérdező kommentje:
Nem engedett at masik suliba sem..
2016. máj. 28. 19:41
 8/18 anonim ***** válasza:
79%
Megbuksz, és csodálkozol, hogy nem engednek sehova? :D
2016. máj. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
84%
Öszintén mit vártál hogy szüleid tapsikolni fognak hogy már 3x buktál meg ? Igazuk van én sem engednélek gépezni ,se csavarogni ,majd ha bebizonyitod hogy rendesen tanulsz akkor igen .
2016. máj. 29. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
52%
Az nem kifogas, h a roman szivat'!
2016. máj. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!