Molesztál? Ez normális?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok. Elváltak a szüleim, anyával lakom és apához hétvégente megyek egy napra. Nem érzem jól mellette magamat mert egyrészt nem nagyon találjuk a közös hangot, másrészt pedig vannak elég furcsa megnyilvánulásai. Például ma az történt hogy nagyon fájt a fejem, lefeküdtem ott náluk a kanapéra, a hasamon feküdtem ő meg csak odajött és beleharapott a fenekembe....van hogy csak úgy megfogja a combom, egyszer a fenekemet is megfogta. Nem tudom hogy ezek nála mit jelenthetnek mert ő olyan ember aki elég zárkózott érzelmileg. De engem nagyon zavarnak, ha feszülősebb ruhában vagyok nála akkor már rosszul érzem magamat mert olyan mintha nézegetne. Anyának csak egy két részletet mondtam el és mondta hogy régen amikor házasok voltak akkor őt is folyton fogdosta és elég erőszakos volt. Szerintetek mit csináljak?

2016. máj. 29. 18:49
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
93%

nehéz elhatárolni, hogy az apai szeretet, és a molesztálás hol kezdődik... ez viszont biztos hogy túlmegy az apai szereteten, ha beleharapott a fenekedbe...nyilván nem véletlenül érzi magát rosszul az ember, a saját apja környezetében...

szerintem legközelebb ha találkozol vele és túlmegy egy határon akkor azonnal szóljál, hogy azért a fenekedet ne fogdossa és nagyon határozottan!!

2016. máj. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
47%

16 évesen nem is kötelezhetnek, hogy menj. Indoklás nélkül is otthon maradhatsz.


Vannak közvetlenebb családok, de ott nyilván nem is lenne diszkomfortérzete a kérdezőnek.

2016. máj. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 Snorri ***** válasza:
100%
16 évesen kérvényezhetd, hogy ne legyen láthatás. Beszéljen vele anyukád, mondja meg, hogy nem mész, és ha akadékoskodik, akkor hivatalosan kérni fogod, de akkor kitálalsz, ha indokolni kell. 16 évesen nem kell már ott tartózkodni sehol akarat os ellenére. Írd meg, mit mondott anyukád.
2016. máj. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
64%

Szóljon rá erőteljesen, ez vicces... Majd biztos érteni fog a szóból.


Sürgősen szólj anyukádnak és soha, soha többé ne legyél vele kettesben, ez nem játék. Egy életre szóló sérülést tudsz összeszedni.

2016. máj. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
82%

Én már 19 vagyok, nekem is elváltak még régebben a szüleim és ez NAGYON nem normális. Szóval EGYÁLTALÁN nem az.


Lehet a válás következtében apukád olyan állapotba került, hogy pszichológusra szorul...


Minden esetre én a helyedben messziről elkerülném amíg nem tisztázódik a dolog. Mondd el részletesen anyukádnak, ez nem neked gáz, hanem annak a felnőtt férfinak, aki ilyet tesz a lányával. Hiszen te csak a lánya vagy, valamelyest ki vagy neki szolgáltatva, az ő felelőssége ez 100%-ban.

Belegondolva a helyzetbe, ha szembesíted a dologgal, lehet mások előtt tagadni fogja vagy megpróbál rávenni, hogy ne mondd el másnak, ez általában így szokott lenni, mert ez neki gáz és nem neked. A molesztálás nagyon súlyos és komoly dolog, szinte biztos vagyok benne, hogy bűncselekménynek minősül.


Mindenképpen beszéljétek meg anyukáddal, hogy valami nincs rendben apukáddal, pszichológusra vagy pszichiáterre szorul, és amíg az ügy nem tisztázódik, ne menj hozzá. 14 éven felül már magad döntöd el, hogy akarod-e látni, vagy sem, tehát megmondhatod, hogy nem akarsz hozzá menni többet mert molesztált, nem érzed magad jól a társaságában, ha le is tagadja, hogy molesztált, akkor sem vagy köteles látogatni őt.


Szóval összességében: ez NAGYON KOMOLY dolog, ha csak nem sikerül tisztázni az ügyet, szakember nem hagyja jóvá NE MENJ APUKÁDHOZ, mert ki tudja, most még csak fogdosott, beleharapott a fenekedbe, ha látja, hogy ennek nincs következménye, lehet később tovább megy, a melledet is megfogja, stb...


Úgy gondolhatod, hogy csak egyszeri alkalom, meg véletlen, meg stb., meg nem komoly, meg a ti családotokban ilyen aztán biztosan nem történhet meg, de hidd el, hogy a családon belüli ilyen molesztálás dolog eléggé gyakori, lehet apukádat megviselte a válás és ilyen abnormális lett kicsit. (Az én szüleim válása után az én apukám is nagyon megváltozott, pszichológushoz is járt, persze ilyesmit azért soha nem csinált.)

2016. máj. 30. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

Én is gondoltam arra hogy a válás lett ilyen, bár már a házasságuk alatt sem volt teljesen normális.

Beszéltem anyával és eléggé megijedt. Mondta hogy ha nem szeretnék menni hozzá akkor nem kell, és kikérhetjük szakember segítségét is hogy akkor ezek után hogyan tovább.

2016. máj. 30. 07:17
 17/27 A kérdező kommentje:
Csak amiatt félek kicsit lépni hogy akkor végleg szüntessük meg a kapcsolatot vele, hogy akkor már soha többé nem láthatnám nagybátyáimat és az unokatestvéreimet, őket pedig nagyon szeretem. De viszont tudom hogy akkor apa mindenkit ellenem fordítana a családjában és beadná mindenkinek a saját véleményét, ezt szokta csinálni...
2016. máj. 30. 07:21
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon ügyes vagy, okosan döntöttél, hogy anyukádnak elmondtad!


Pontosan a félelemmel élnek ezek a mocskok vissza, legyél erős, ne menj hozzá többször és soha ne maradj vele kettesben még anyukádnál se.

2016. máj. 30. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
50%

Kérdezted apádat, miért csinálja, illetve mondtad neki, hogy ez neked zavaró?


Apa is csinál hasonlóakat, unokabátyáim is, de viccből, meg mindenkivel hasonlóan viselkednek (összes rokon gyerekkel, legyen fiú vagy lány). Ennek ellenére pontosan tudják, meddig mehetnek, valamint, ha rájuk szólunk, hogy ne, akkor azonnal abbahagyják és elnézést kérnek.


De te jó, ha beszélsz erről apuddal, és azért, mert téged irritál a dolog.

2016. máj. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

ez nem normális, anyukádnak kellene vele beszélnie, hogy abbahagyja...vagy megpróbálhatod te is, de szerintem kevesebb sikered lenne...


23F

2016. máj. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!