Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Leszerelték a zárat. Mit...

Leszerelték a zárat. Mit tegyek, kihez forduljak?

Figyelt kérdés

"Szüleimmel" már régóta rosszban vagyok, már nem is tartom őket annak. Jó tanuló vagyok, egész végig kitűnő voltam és vagyok és leszek is. Már sokszor betelt a pohár, sokszor bezártam az ajtót, de mindig kinyitottam megbánásból.

Ma, gyereknap, osztálykirándulás egy nappal ki kellett pakolnom a táskákat, ezt nem tettem meg. Ezért ők szétszórták az egyik táskám tartalmát a szobában, erre én bedühödtem és bezártak az ajtót kulccsal. Amíg bent voltam, addig elolvastam egy teljes fejezetet egy könyvből. "Apám" többször is visszaszámolt egyre kisebb léptékekben (12 perc, fél perc), hogy nyissam ki az ajtót addigra, különben leszerelik a zárat. A kulcsot ugyan benthagytam a zárban, de pont olyan szögben, hogy egy másik kulccsal ki tudták lökni.

Kinyitották. Ezután "apám" elment a szerszámokért és kiszerelte a zárat. Már kilinccsel se tudom bezárni, nem hogy kulccsal.

Gondoltam, hogy valamilyen intézményt felkeresek, hogy a jogaimat megismerhessem és küzdhessek értük. Lakatra is gondoltam, de arra ők az egész ajtó leszerelésével válaszolnának. (Ezt már el is mondták nekem.) Nagyon rosszul érzem magam, nem érzem magamat biztonságban.

Az az ironikus, hogy az osztálykiránduláson is egy ajtó nélküli szobában aludtam és "anyám" azt mondta, hogy nem kell félni, csak egy napot kellett így aludnom.

Mit tehetek, kihez forduljak? (15/F)



2016. máj. 29. 21:53
1 2 3 4 5 6
 1/60 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni, hogy "apám" a karomat is megszorította, mert én azt mondtam, hogy menjenek ki. A kezem jelenleg is fáj, látszódik a keze mintája.
2016. máj. 29. 21:57
 2/60 anonim ***** válasza:
50%

már bocs de már rég ki kelet volna pakolnod a táskát

most mire fel fáborodtál fel

egyáltalán mért csaptál ekkora hisztit

mert itt te vagy a ludas nem a szüleid

azt meg hogy mitől félsz nem is értem

nem te vagy a világ közepe szokj hozzá

2016. máj. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
51%
Miért utálod a szüleid? Mit tettek ellened?
2016. máj. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
64%

Nehéz eldönteni, mi a probléma tulajdonképpen közted meg a szüleid között, mert ennyiből nem derül ki. Ami a zárat illeti, nem akarlak elkeseríteni, öreg, de sem gyerekként, sem emberként nincs kifejezett jogod hozzá, hogy zárható szobád legyen. Ilyen problémával a világon sehová sem lehet fordulni. Próbálj egy kicsit jóban lenni a szüleiddel, tegyél kicsit jobban a kedvükre akkor is, ha úgy érzed, hogy nincs igazuk. Mást ebben a helyzetben nem nagyon tudsz tenni.


Ha valami intézményhez fordulsz a "jogaiddal", a világon semmit nem fogsz elérni azon kívül, hogy még sokkal-sokkal jobban elmérgesedik a helyzet közted meg a szüleid között.

2016. máj. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
49%
Dühöt és megvetést érzek. Akármit csinálsz te fogsz veszteni, ők az erősebbek minden téren. Vehetsz új zárat, le fogják venni. A probléma forrását kell megkeresni. És ne más szülőkből indulj ki.
2016. máj. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
34%
Az iskolád gyermekvédelmisének szólhatsz,vagy a családsegítőhöz mehetsz.
2016. máj. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
66%
Igen, mehetsz a gyerekvédelmishez, jó lesz neked az intézetben vadidegenekkel együtt lakni igaz?
2016. máj. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
36%

miért kellene kipakolni a táskát? ellenőrzik, hogy mi van benne? drogkeresőkutyákkal, vagy mi???? ennyire nem bízni a saját gyerekben...nem értem...ha nincsenek otthon szereld vissza

igenis jogod van az intimszférához, de azért támadási felületet ne nagyon hagyjál!! :)

2016. máj. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
60%
És a kötelességeidet nem szeretnéd megismerni? Ha már a jogaid ennyire érdekelnek?
2016. máj. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
78%
Na most,mivel nem tudni,mi okból utálod a szüleid,miért zártad magadra az ajtót, nem tudom eldönteni,hogy egy elkényeztett,hisztis kölyök vagy-e,aki mindenen megsértődik,vagy volt okod félni,hogy a szüleid bántani fognak,mivel erőszakos,rossz szülők.
2016. máj. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!