Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire van esély a "kibékülé...

Mennyire van esély a "kibékülésre"?

Figyelt kérdés

1 hónap múlva fogunk összeházasodni a barátommal, de szüleim kijelentették, hogy ők erről hallani sem akarnak, mert amióta együtt vagyunk, azóta szúrja a szemüket, hogy barátom román. Nem különösebben érdekel, hogy nekik ez nem tetszik, mert az én boldogságom fontosabb.

Az viszont elég morbid és hülyeség, hogy csak emiatt szóba sem akarnak velem állni. Tudom, hogy nem kéne velük foglalkoznom, de mégis csak a szüleim és nem szeretném, ha a kapcsolatunk tönkremenne egy ilyen dolog miatt.


2016. jún. 5. 01:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
20%

Pedig hidd el ha ők azt mondják hogy ne menj hozzá, akkor azt azért teszik mert a te boldogságodat tartják szem előtt. Most nyilván még rózsaszín felhő van körülötted amikor a sráccal vagy, de amikor ez elmúlik és ne adj isten jön a gyerek is, akkor ott leszel a gödörben amiből nem fogsz kijönni.

És hogy a kérdésre ezennel válaszolhassak, elmondom hogy ha az én lányom lennél, én letagadnálak hogy az enyém vagy. De ha majd egy nap sirva jönnél az autómhoz, hogy vége és igazam volt, visszafogadnálak persze. De a gyerekedet nem kedvelném sose. Gondold végig ezt az egész házasodást. Ennek pont az a lényege, hogy az apa átadja a lányát az oltárnál a jövendőbelidnek, hogy ezennel életed végéig ő fogja a gondodat viselni és apádnak ehhez már semmi köze. Tehát legyen bármi gondod mostantól a férjedre kell számítanod életed végéig. Ha úgy gondolod hogy tud annyira gondoskodni rólad, gyerekedről a későbbiekben mint ahogy az apukád csinálta, akkor hajrá.

2016. jún. 5. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Ajtómhoz* sry telo autocorrect
2016. jún. 5. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%

Az első nem normális, de hogy nő közelében sem volt még, az biztos.

Most hagynék egy kis helyet a szüleidnek, hadd emésszék a tényeket. Nem keresném őket, addig pedig elővehetik az eszüket és átgondolhatják ezt az értelmetlen ellenszenvet. Ha leadtak a büszkeségükből, majd keresnek. Ha nem, rajtuk áll.

2016. jún. 5. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%

Az első egy barom, nem kell vele foglalkozni.

A szüleid előítéletesek. A saját és a párod boldogságát tartsd szem előtt. Adj nekik időt, majd szépen helyreteszik ezt a dolgot magukban és elfogadják a párodat, más lehetőségük nem lesz, ha nem akarják a lányukat is elveszíteni és a leendő unokáikat meg sem ismerni.

2016. jún. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Román állampolgár, de magyar anyanyelvű, vagy román nemzetiségű is? Te Romániában élsz, vagy Magyarországon?

Becsületes, dolgos, tanult a barátod, és van bejelentett munkahelye? Szokott alkoholt fogyasztani? Mióta vagytok együtt?

Bocsi a kérdésekért, de a válaszomhoz szükségem van ezekre az információkra.

2016. jún. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Első vagyok, én tapasztalatból mondom. Nálunk volt mar ilyen a családban. Na és ti tapasztaltatok mar ilyet? Nem? Akkor meg ne osszátok az észt minthogyha akkora szakértőek lennétek... Ekkora idiótákat, bele se gondolnak hogy a rossz tanácsukkal mások életét tehetik tönkre.. Amúgy meg honnan szűrted le hogy nő közelében nem voltam? Képzeld még erdélyi barátnőm is volt ;)
2016. jún. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
6-os, én pedig Erdélyből származom, elég sok vegyes házasságot láttam már, és gond csak ott volt, ahol a szülők, közeli rokonok tele voltak előítéletekkel. Valakinek a származása még semmit nem mond arról, hogy milyen ember, ellenben az előítéletek, az utálat, nemzetgyűlölet igen.
2016. jún. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Ja igen ne haragudj ezt kihagytam :)

Alapból román nem prdig romániai magyar. Egyébként nincsenek rossz szokásai, sem cigi, sem alkohol stb.

2016. jún. 5. 11:19
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Egyrészt én a véleményemet arra írtam, hogy volt a családban ilyen hogy a szülők tiltottak a lányuknak hogy hozzamenjen a férfihoz. Pedig ugye a férfi intelligens, könyv olvasó, meg rendes ember volt a nő szemében. A szülők meg nem rózsaszín felhőn át látták a férfit es tudtak milyen. Amikor elvitte a nőt a férfi, az apa képes volt a kocsi után rohanni es a végén rá ugrani hogy az ő lányát nem veheti el. Házasság megtörtént, később család verő alkoholista nem dolgozó ember lett. De nagyon hamar. A csaj meg utána tehetetlen volt, mert hát 2 kislánnyal nem mehetett csak úgy el. Volt olyan is hogy részegen a férj jött haza, majd szembesult hogy a gyerekek a csaj szüleinél vannak és nem adjak oda neki őket ameddig részeg, mert tudjak mit fog csinálni. Aztán hívta az indian haverjait, majd lementek hogy nagyon rosszul tettek ezt, es most mindenki rosszul fog járni. A nagyszülő meg mar kész rántott a házban, mert azt hitte itt holtra fogják verni a feleségével együtt. Közben meg várták hogy rendőr jöjjön ki. Kijöttek, aztán gyerekek apával mentek mert ugye gondviselőjük.. És itt fehér volt a férj, nem román. A szülők véleményére hagyatkoztam, nem rasszista szemszögből. De amúgy kedves erdélyi barátocskám, remélem kevés ember van a fajtádból akit nem érdekel ki honnét jött. Az ilyen hozzad hasonlóaknak kár volt feljönniük Pestre.
2016. jún. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"És itt fehér volt a férj, nem román."

Muhhaha, ekkora ostobát rég hordott a hátán a Föld, de okoskodik! XD

2016. jún. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!