Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felnőtt gyermek tartása...

Felnőtt gyermek tartása tanulás közben?

Figyelt kérdés

A kérdésem az lenne, hogy adott egy 20 éves fiatal, aki szüleivel él (nincs saját keresete) és OKJ képzésen vesz részt.

A szülőnek biztosítania kell az oktatáshoz szükséges költségeket, támogatnia kell?

Ha igen, meddig és hogyan?

Ha nem, miért?


2016. jún. 6. 18:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Egy normális szülő,ha tudja támogatja a gyerekét.
2016. jún. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%

Én addig támogatom gyermekem amíg élek. Nem azért mert kell, hanem mert ezt tanultam ezt adom tovább. Így neveltek.

Ez mindenkinek saját döntése. Itt nincs jó és rossz válasz.

2016. jún. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Nem kell, nem kötelességük, de azért normáliséknál szerintem ez nem kérdés.
2016. jún. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%

SZERINTEM addig kéne támogatni, ameddig talpra nem áll.


De azt is mondhatod neki hogy "Kisfiam, tudom hogy még nincs semilyen képzettséged, és hogy így egy albérletet sem tudnál kifizetni, nem hogy a rezsijét, de oldd meg, nagy vagy" és kiteszed a utcára.


Hmm... Nem ez nem jó megoldás.

Akkor meg marad a fenti, hogy legalább amíg szükséges.

2016. jún. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
18 és 20 éves kora között mit csinált? Van valamilyen végzettsége?
2016. jún. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ilyen esetben rossz kifejezés a "kell".

A szülő normális esetben támogatja a gyerekét, de erre semmi nem kötelezi. Aki segíti a felnőtt gyerekét míg az tanul, azért teszi, mert van rá lehetősége és jobb életet szeretne a gyereknek, mert tudja, hogy a gyerek jövőjében a tanulás meghozza majd a gyümölcsét. A támogatás konkrétan a szülő lehetőségeitől függ, adhat kaját, pénzt, vehet ruhát, könyvet, buszbérletet, ez adott esetben mind támogathatja a tanulást.

Meddig? Ameddig megteheti és ameddig nem esik túlzásba. Tudom, hogy sokaknak, ha megtudják, hogy pl. engem, a 2. diplomáját csináló egyetemistát támogat anyukám, rögtön azzal jönnek, hogy ennyi idősen már rég ki kellene rakniuk és nem a fenekem alá tolni mindent, pedig az adott támogatás egyébként abból áll, hogy ha hazamegyek, anyukám ad nekem kaját. De nekem ez is nagy segítség. Szóval ki mit ért a "támogatás" fogalma alatt. Elhiszem, hogy vannak esetek, amikor a dolog átbillen a ló túloldalára, a "gyerek" 30 évesen is a szülőkkel lakik és húzza-halasztja a felsőoktatást, mert neki így kényelmes. De nem kell mindenkit erre a sémára általánosítani. Szerintem az, ha egy szülő a lehetőségeihez mérten támogatja a gyerekét, teljesen normális, bármilyen életkorban és nem csak tanulásra vonatkozóan.

2016. jún. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha otthon él, akkor ezzel már támogatják: nem fizet albérletet, rezsit, kaját.

Ha ezen felül futja, természetesen támogathatják, de ha nem, akkor nem lehet kikényszeríteni.( akkor sem , ha futná , de mégsem teszik)

2016. jún. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
61%

Nem KELL támogatni, de azért a legtöbb szülő támogatja a gyerekét. Gyakorlatilag a fenti példában máris támogatja azzal, hogy eltartja, hiszen a kaja, rezsi stb. is pénzbe kerül.

20 évesen azért OKJ-s képzés mellett már bőven el lehetne menni dolgozni.

2016. jún. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

mért kéne felnött ember

ha apádat kirugnák 50 évesen és 2 évre elmene tanulni ahelyet hogy melót keresne

te eltartanád addig

2016. jún. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
45%
Én úgy tudom, hogy amíg folyamatosan tanul, addig az első szakma megszerzéséhez támogatniuk kell, de nem tudok törvényi hivatkozást linkelni sajna. Ha viszont már dolgoztál, csak visszaülsz az iskolapadba, akkor nem.
2016. jún. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!