Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el az apámnak,...

Hogy mondjam el az apámnak, hogy rosszul vezeti a vállalkozását?

Figyelt kérdés
Húsipari vállalkozásról van szó,az öccsével együtt vezeti. Kb 15 éve a fenntmaradásért küzd az egész családi vállakozás de eddig mindig sikerült fenntmaradni. Viszont alapjáratban rossz a struktúrája az egésznek. Csak kétféle hússal foglalkoznak. ( sertés és baromfi ) az épületek korszerűtlenek és büdösek stb... nekem lennének ötletim mivel lehetne kicsit felturbózni mind a helyet mind a termelést. Azt vettem észre rajtuk,hogy nem is nagyon keresik a lehetőségeket mivel lehetne az egész munkakörnyezetet és profitot feljebb vinni. Jó ez nekik így,holott a belüket kdidolgozzák naponta mégse megy a szekér,holott egy időben nagyon jól ment de aztán meghalt a nagymama és nagypapa akik jobban értettek hozzá. Nekem is lennének ötleteim,hogy v3gre áttérjen az egész hely olcsó megoldásokkal a XXI. századba stb. De nem akarok se bunkó lenni se beleszólni hisz én nem szeretem ezt csinálni amit ők hiába több évtizedes a vállalkozásunk. Ezt ők is tudják de segíteni szeretnék azért hogyan mehetne jobban talán. Hogy mondanátok el nekik a vállalkozás körüli problémákat ?

2016. jún. 8. 21:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%

Egy ismerősömnek is van husipari vállalkozása.az elég jól megy de lenne mit javitani azon is..


De ez nem ìgy működik. Mindenféle előirásnak, szabálynak meg kell felelni,

2016. jún. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
26%

te ott dolgozol 15 éve? ha nem ne ötletelj

amúgy a lakosság nálunk sertésen meg csirkén kivül nagyon mást nem is eszik, a fejlesztésekhez meg pénz kel ezt te dobod be a közösbe?

2016. jún. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A húsipar kényes dolog.egy szemlén a legkisebb dologba is belekötnek nen beszélve a nagyobbrol.még az üzemet is bezárhatják.
2016. jún. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Annak megfelelnek valamennyire de kaptak már bizonyos dolgok miatt nagyobb büntetést. Szóval a szabályokkal elég pengeélen táncolnak.
2016. jún. 8. 21:54
 5/13 A kérdező kommentje:

2


Mi az hogy te ne ötletelj ?


Mért kéne várni arra valakinek X évet,hogy tegyen javaslatokat ? Pláne ha nem sima melós vagyok hanem a főnök fia..

2016. jún. 8. 21:56
 6/13 anonim ***** válasza:
94%
Te ismered, hogy mit milyen formában lehet neki előadni. Ha normális (nem kioktató-okoskodó) hangnemben elmondod, hogy lennének ötleteid, mit szól hozzá, azzal szerintem semmi gond nincs. Minden fejlődés ott kezdődik, hogy valakinek eszébe jut valami új dolog.
2016. jún. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
69%

Azt vettem észre, hogy a 90-es évek körül indult kis/családi vállalkozások hajlamosak megragadni egy adott szinten. Akkoriban még kevesebb volt a technikai lehetőség, több volt a nehézség valamilyen technológia kialakításával, eszközök beszerzésével. Ha egyszer megcsinálták már nem akarnak rajta változtatni az amúgy is 50-60-70 körüli korosztályba tartozó tulajdonosok.

Próbálkozhatsz az új ötletekkel, de sok minden tőlük függ. Mennyire nyitottak az újdonságokra úgy egyáltalán és mennyire hajlandóak maguk is változni. Ha rólad tudják hogy nem szereted, vagyis nem is fogod tovább vinni, lehet hogy úgy vannak vele, hogy amíg bírják csinálják, utána meg lehúzzák a rolót.

Egyébként gondolom normális hangnemmel lehet a legtöbbre menni (az vált ki legkevesebb ellenállást) meg mondjuk az se árt ha látszik hogy nem épp ötször akkora pénzek kiadásáról beszélsz mint ami az egész vállalkozásnak van.

Lehet hogy sok mindent csak feltételezek, de hasonló helyzetben vagyok én is.

2016. jún. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
63%
a fönök fia vagyok mindenbe bele pofázhatok anak ellenére hogy soha egy lapátot nem fogtam meg
2016. jún. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
76%

"Apa, szerinted akkor mi lenne ha ezt nem így, hanem úgy csinálnánk?" Például így? Egy normális hangnemben megkérdezed hogy nem-e lenne jobb, szerintem ezzel nincs gond. Legrosszabb esetben megindokolja hogy szerinte miért nem lenne rosszabb. Habár te ismered a szüleidet.


#8 Mert 8 év lapátolás után megtanulsz egy építési vállalatot vezetni?

2016. jún. 9. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
70%

az egész attól függ hogyan tálalod neki.. ha nem lekezelően kioktatóan beszélsz-akkor semmi rossz nincs abba ha tanácsot adsz.


de ne azzal kezd,hogy: apa rosszul vezeted a vállalkozást..-ezért arra gondoltam,hogy...

2016. jún. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!