Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szálljak szembe anyával és...

Szálljak szembe anyával és mondjam el az abortuszt? Vagy tényleg jobb, ha nem tudja?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok és terhes. Nem tartom meg a babát, a beavatkozás nem is itt lesz, anya elintéz mindent, azt mondta, hogy jobb, ha senki nem tud erről, mindenkinek azt mondjuk, hogy elutazom a szóbeli érettségi előtt két hétre pihenni. Viszont azt sem akarja, hogy megmondjam a baba apukájának... Először én is úgy gondoltam, ez a helyes döntés, de már nem vagyok ebben biztos.

Hiszen jó lenne erről valakivel beszélni, mert anya az úgy viselkedik, mintha semmi gond nem lenne, mintha ezt el is felejteném pár napon belül.


2016. máj. 23. 01:20
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/76 anonim ***** válasza:
75%

minél kisebb a dráma annál gyorsabban túl leszel rajta ebben szerintem anyádnak van igaza

mit vársz az apától?

magadnak fogalmazd meg

2016. máj. 23. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/76 anonim ***** válasza:
83%

A fő kérdés, hogy a "baba apukája" komoly párkapcsolat-e, vagy nem?

Nyilván ilyen fiatal párok ritkán maradnak együtt, de megesik - többek között én is ebben a korban jöttem össze a férjemmel, és ez már egy 9 éves kapcsolat, 4 éves házassággal :)

A jövőben előfordulhat, hogy egy-egy beavatkozás, vagy neadj' Isten szövődmény miatt rákérdeznek ilyesmire is. Nem lenne szerencsés, ha akkor értesülne a dologról.

2016. máj. 23. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/76 anonim ***** válasza:
62%
"Vannak ajtók amik jobb ha zárva vannak" vagyis sztem is maradjon anyud es kozotted
2016. máj. 23. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/76 anonim ***** válasza:
83%
Nos, ha a baba apukájaval nem tervezed folytatni a kapcsolatot, akkor akár el is titkolhatod. Ha viszont továbbra is tervezel vele valamit, akkor el kell mondanod. Én mindenképpen elmondanam, hiszen ez eleve kettotok döntése kellene hogy legyen....
2016. máj. 23. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/76 anonim ***** válasza:
87%
Ketten hoztátok össze, kettőtök magzata, joga van tudni. Másrészről: döntöttél, minden le van szervezve. Te ismered Ha most tájékoztatod, lehet, hogy már ezt is zokon veszi, hogy nélküle hoztad meg ezt a döntést, de az is lehet, hogy megkönnyebbül, hogy kihagytad belőle. Egyáltalán miért nem szóltál neki hamarabb? Ennyire komolytalan a kapcsolatotok? Mert akkor hagyd is ki, semmit ne ér az egész, felesleges kör. Ha viszont komoly, terveztek egymással, akkor nagyot hibáztál, hogy nem vele hoztad meg ezt a döntést, nem szóltál neki korábban, mert később sokkal nehezebb lesz, ha családot terveztek, neked meg az összes orvosi papírodon rajta lesz az abortuszod ténye, akkor meg magyarázkodhatsz. Te ismered, hogy milyen, hiszen, ahogyan a férfi is leléphet és úgy eltűnhet, mint szürke szamár a ködben egy nem várt terhesség hatásaként,úgy nőben is nyilván van olyan, aki elrendez mindent egymaga. Neked kell tudni, hogy mik a terveitek egymással, ill. a pasid hogyan reagálna.
2016. máj. 23. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/76 anonim ***** válasza:
41%
És mit fogsz neki mondani, amikor 6-8 hétig nincs szex?
2016. máj. 23. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/76 anonim ***** válasza:
21%

Jobb,ha nem tudja más szerintem.

De miért lett kisbaba? Nem védekeztetek? Akkor nem mondanám el, mert "nem érdemli meg". Bár mondjuk annál is inkább el kénee, hogy megtudja milyen felelőtlen volt.

Ha meg védekeztetek és annak ellenére történt elmondanám, ha fontos lenne a személy,a kapcsolat. De inkább nem "cirkuszolnék", végülis már mindegy, hogy tudja-e.


De mindig az a választás a legjobb,ha anyukádra hallgatsz!

2016. máj. 23. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/76 anonim ***** válasza:
83%

Nyugodtan beszélj a baba apjával, akkor is, ha nem akarsz semmi különösebbet, csak lelki támogatásra van szükséged.


Édesanyád úgy viselkedik, ahogy, de nem neki kell ezen végigmenni, hanem NEKED. Biztos akarod te ezt? Csak a "baba", meg amiatt kérdezem, hogy azt írod, nem fogod hamar elfelejteni...

2016. máj. 23. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/76 anonim ***** válasza:
82%
Kérdező, nekem ez az egész ügy nagyon furcsa, amikor a párom lett terhes hasonló korban, természetesen nekem szólt először, mi beszéltük meg egymással a dolgot, mi mentünk együtt orvoshoz, stb. És nem azért, mert a szüleit ki kellett volna hagyni, természetesen ők is tudtak róla, jelen voltak a történetben, tudomásul véve, hogy ez elsődlegesen a MI KETTŐNK ügye és döntése.
2016. máj. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/76 anonim ***** válasza:
71%
A baba apukája elől nem szabad eltitkolni ha még együtt vagytok.
2016. máj. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!