Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek milyen nevelés,...

Szerintetek milyen nevelés, otthoni minta következménye az hogy egy gyerekből meghunyászkodó, félénk ember lesz?

Figyelt kérdés
Arra gondolok aki hagyja magát ha gúnyolják, bántalmazzák, meg akar felelni. Nem tud változtatni. Nem szólal meg emberek között. Nincs véleménye, kicsit buta nem ért alapvető dolgokat.
2016. jún. 9. 14:21
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Nem hiszek a személyiségtípus kategóriákban, tekintve, hogy rám egyiket sem lehet egyértelműen megállapítani. A nevelés hatásának sokkal nagyobb szerepe van egy egyén fejlődésében. Igen, tudom, most jöhetnétek azzal, hogy hát akkor hogy alakulhat valaki ilyenné, ha úgy nevelétk... stb. Úgy, hogy nem őszinték a neveléssel kapcsolatban, és a pokolba vezető út is jó szándékkal van kikövezve. Képességek vannak, erősségek, gyengeségek, hajlam, terhesség során lértejött esetleges elváltozások a szülő hibájából vagy azon kívül (nem véletlenül kell a kismamáknak tartózkodniuk bizonyos szerektől), de a személyiségünk alakul a nevelés és körülmények által. Egy idő után ugyan kevésbé formálható, ezért kell a nevelést a lehető legkorábban elkezdeni, és nem ráhagyni a gyerekre marhaságokat, mert hogy jaj de cuki.
2016. jún. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
91%
Ne írjatok már baromságokat. Gyerekkorban formálódik, alakul ki a személyisége, a legnagyobb hatással a közeg van rá, amiben felnő. A kérdésben szereplő ember szülei közül az egyik biztosan egy meghunyászkodó, mindent eltűrő, magáért soha nem kiálló ember volt, aki nem mert kilépni a kapcsolatból, mert fontosabb volt, hogy mit szólnak az emberek.
2016. jún. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
A személyiségtípus nem azt jelenti, hogy teljes egészében leír valakit.:-) A környezet pedig távolról sem csak a családból, szülőkből áll, pláne, amikor a gyerek legkésőbb 3 éves korától az éber ideje 70-80%-át óvodában, iskolában tölti.
2016. jún. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
0%
Ilyen a személyisége, hajlamos rá. Kár mindig a gyermekkort okolni a hibáinkért, mindig tehetünk ellene, hogy változtassunk. Nálunk hasonló neveltetés (túlzott szigor) teljesen más irányt vett a testvérem és az én életem.
2016. jún. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
35%

Alapvetoen lelki alkat kerdese. Es az azzal valo szembemenes (=nem tudja elfogadni onmagat, vagy masok tuntetoleg meg akarjak ot valtoztatni) tud ehhez vezetni.

Annak megfeleloen, hogy valaki a kornyezetevel folytatott interakciobol vagy az egyedul gondolkodassal toltott idobol szerzi a jokedvet, megkulonboztetunk "kifele fordulo" es "befele fordulo" szemelyeket. Az elobbinek remesen rossz tud lenni, ha nem hallgatjak meg, vagy ha raeroltetnek dolgokat, es ezzel nem hagyjak ervenyesulni, azaz bentreked sajat magaban. Az utobbira meg ugyanilyen hatassal van az, ha valaki a szemelyes dolgaiba beleuti az orrat, vagy folyton kerdezgeti szamara fontos vagy eppen szamara fajdalmasan erdekteken dolgokrol.

Mintak persze nagyon konnyen tanulhatoak, de elfelejteni (helyesebben felulirni) is konnyu oket. A mintakovetes, az alkalmazkodas a tuleles kulcsa volt az evolucio korai szakaszaiban, de manapsag tudnunk kell, hogy mikor jarunk jol az alkalmazkodassal. Pl. ha latom, hogy valakinek valami rossz, azt lereagalja adott modon, es nem lesz neki jobb, akkor csak egyutterzesbol vagy bizonytalansagbol nem fogom leutanozni. Inkabb uj modot keresek, es azzal raadasul az illetonek is segitek.

Mindig ketton all a vasar. A kornyezet es az illeto ugyanannyira felelosek a kozos viszonyuk minosegeert. Es bizony elofordul, hogy egyes emberek es egyes kozossegek a legrosszabbat hozzak ki egymasbol, nem passzolnak ossze.

De egyebkent "kinoheto" az ilyesmi. Hihetetlen rovid ido alatt. Csak ki kell egy kicsit akar tenylegesen akar kepzeletben szakadni az elnyomo hatasu helyzetbol. (Hobbit talalni, muveszet irant erdeklodni, olvasni, elutazni par napra, iskolat valtani, stb stb stb.)

2016. jún. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
49%
Az itt felsoroltak az illeto jellemenek az arnyoldalat irjak le... De ugyanezeknek a negativ tulajdonsagoknak van pozitiv megfeleloje is. Ami erofeszites nelkul ki tud bontakozni hamar egy megfelelo(bb) kozegben. Pl. a megalkuvobol megerto lesz, a gyengebol gyenged, a "toketlenbol" ovatos...
2016. jún. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Lehet változtatni, de minden ilyen problémának a gyökere ott van a gyerekkorban. Ha azt valaki megoldja, akkor megoldja az ilyen problémákat is. Csak sokaknak pont azért nehéz, mert olyan régi, olyan mély, hogy nem is sejti, mi lehetett a kiváltó ok. Én anyukám gyerekkora után nyomozgattam, és kutattam, mik vezethettek oda, amilyen állapotba került. Meg is találtam a magyarázatot, ez pedig azért sokat segít, hogy megoldást is találjunk.


A gyerekkor úgy nem okolható, hogy mindent ráfogunk és nem teszünk semmit, mert ez van, úgy viszont igen, hogy valóban ott van az ok, és ezen a szálon elindulva lehet változtatni, segíteni, javítani. Én a saját problémáimmal is így tettem, teszek. Az első pár év nagyon meghatározó az ember életében, egyáltalán nem mindegy, hogy egy gyerek abban az időszakban mit kap, mit él át.

2016. jún. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
21%
Nem feltétlenül nevelés kérdése ez. Egyes jellemvonások már egész pici korban nyilvánvalóak. Unokahúgaim kétpetéjű ikrek, az egyikük egy karakán, határozott, jég hátán is eléldegélő kiscsaj, a másik meg egy végtelenül érzékeny kislány, aki akkor is elsírja magát, ha az ikertesóját leszidják, és sokkal önállótlanabb... és ilyenek már egészen pici koruk óta.
2016. jún. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
0%
Nemhiszem hogy nevelés kérdése.Tesom és köztem egy év a korkülönbség.Én visszahuzodott, félénk stb vagyok ö teljesen az ellenkezöm nagyszáju ,humoros stb és teljesen egyformán voltunk nevelve.
2016. jún. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
"Én visszahuzodott, félénk stb vagyok ö teljesen az ellenkezöm nagyszáju ,humoros stb és teljesen egyformán voltunk nevelve." - Ez is tipikus hiba.
2016. jún. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!